Udana sparingowa premiera

Bardzo intensywnie sobotnie przedpołudnie spędzili piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice, którzy grając dwoma różnymi „jedenastkami” na stadionie MOSiR stoczyli testowe potyczki z Beskidem Skoczów i Przemszą Siewierz.

W porannym test-meczu z beskidzkim spadkowiczem z IV ligi podopieczni Piotra Mrozka odnieśli zwycięstwo 4:2 (2:2), a bramkowym łupem w szeregach gospodarzy podzielili się Michał Przemyk (23 min.), Krystian Patroń2 (38 min. i 76 min. – z karnego), oraz testowany zawodnik (83 min. – głową).

Z kolei w starciu z drużyną z Siewierza, występującą również w IV lidze śląskiej – tyle tylko że w grupie I, wszystkie gole padły po przerwie. Co prawda czechowiczanie od 60. minuty musieli „gonić wynik”, to trafienia Jakuba Raszki (70 min.) i Ariela Dzionski (79 min.) przesądziły o wygranej gospodarzy 2:1 (0:0).

Sparing nr 1: Czechowice-Dziedzice, ul. Legionów 145 /główna płyta stadionu MOSiR/ – 21 lipiec 2018r., godz.9:00

MRKS Czechowice-Dziedzice – KP Beskid Skoczów 4:2 (2:2)

Bramki: 0:1 Jaworzyn (22 min. – głową), 1:1 Przemyk (23 min.), 2:1 Patroń (38 min.), 2:2 testowany zawodnik (39 min.), 3:2 Patroń (76 min. – z karnego), 4:2 testowany zawodnik (83 min. – głową)

MRKS: Rogala – testowany zawodnik, Bieńko, Cichura – testowany zawodnik, Patroń, testowany zawodnik, testowany zawodnik – Chrapek, testowany zawodnik, Przemyk
Trener: Piotr Mrozek

MRKS Czechowice-Dziedzice – LKS Przemsza Siewierz 2:1 (0:0)

Bramki: 0:1 (60 min.), 1:1 Raszka (70 min.), 2:1 Dzionsko (79 min.)

MRKS: testowany bramkarz – testowany zawodnik, Sz.Jastrzębski, Zarychta – Dzionsko, testowany zawodnik, Szędzielarz, Raszka, Herok – Adamczyk, Jonkisz oraz testowany zawodnik

W kolejnym sparingu MRKS już w najbliższą środę o godzinie 18:00 zmierzy się z rezerwami GKS Tychy, a testowa potyczka rozegrana zostanie na nowym boisku w Ligocie (ul. Wapienicka 24).