Soła „popłynęła” z rezerwami

Nie zwalniają tempa liderujący w stawce bielskiej A-klasy rezerwy MRKS-u Czechowice-Dziedzice, które w sobotnie popołudnie na głównej płycie stadionu MOSiR odniosły ósme zwycięstwo w sezonie. Tym razem ekipa Marcina Sztorca „odprawiła z kwitkiem” Sołę Kobiernice, aplikując jej aż 6 goli, nie tracąc przy tym żadnego. Hat-tricka w szeregach gospodarzy zanotował Krzysztof Chrapek (12 min., 63 min. i 90+1 min.), natomiast po jednej bramce zdobyli Michał Adamus (17 min.), Michał Przemyk (30 min. – z rzutu karnego), oraz Grzegorz Sztorc (33 min.).

Bez większych problemów po kolejny komplet punktów sięgnęła druga drużyna MRKS-u, która w sobotę na własnym terenie gościła Sołę Kobiernice. Przebieg spotkania był bardzo jednostronny, a spośród wielu okazji bramkowych, czechowiczanie zdołali wykorzystać sześć. Zanim miejscowi objęli prowadzenie, do protokołu meczowego wpisać mogli się Chrapek i G.Sztorc, ale pierwszy z nich uderzył w boczną siatkę, drugi zaś przegrał pojedynek „oko w oko” z Jończym. W 12. minucie krótkie zgranie piłki przez Heroka trafiło pod nogi Chrapka, ten zaś z okolic czternastego metra technicznym strzałem po „długim słupku” skierował futbolówkę do siatki. Ledwie pięć minut później „dwójka” w podobnych okolicznościach zanotowała kolejnego gola, z tą tylko różnicą iż w rolę asystenta wcielił się Światłowski, zaś golkipera gości bez kłopotów pokonał Adamus. Ten sam zawodnik po upływie kolejnych 120. sekund również mógł wystąpić w roli głównej, jednakże z dogodnej pozycji minimalnie spudłował. W 24. minucie blisko powodzenia w szeregach gospodarzy był z kolei Herok, który po asyście z głębi pola uderzył obok słupka. Równo po upływie pół godziny gry szarżującego w polu karnym Chrapka nieprzepisowo powstrzymał Borak i arbiter bez namysłu wskazał na tzw. „wapno”, natomiast z jedenastu metrów po chwili celnie przymierzył Przemyk i wynik w tym momencie brzmiał już 3:0. Podopiecznym trenera Marcina Sztorca jeszcze przed przerwą udało się go nieco podwyższyć, wszak w 33. minucie po dośrodkowaniu Fujawy z rzutu rożnego, piłkę na dwunastym metrze przyjął niepilnowany G.Sztorc i szpicem buta posłał ją do celu.

Wobec korzystnego wyniku i szerokiej „ławki”, szkoleniowiec MRKS-u II w przerwie meczu dokonał aż sześciu roszad w składzie i zmiennicy potrzebowali nieco czasu, aby zaaklimatyzować się na boisku. Okazje bramkowe czechowiczanie jednak nadal stwarzali – tak jak w 51. minucie, gdy po prostopadłym podaniu Adamczyka w dogodnym położeniu znalazł się Adamus, który jednak trafił wprost w bramkarza. W 63. minucie skuteczniejszy był za to Chrapek, bowiem po asyście Heroka uprzedził on wychodzącego poza „szesnastkę” Jończego i precyzyjnym lobem umieścił piłkę w siatce. Kontrolujący przebieg potyczki gospodarze szukali kolejnych szans na bardziej efektowne zwycięstwo, a m.in. dwukrotnie bliski zdobycia gola w krótkim odstępie czasu był Adamczyk. Rozstrzygnięcie nastąpiło jednak dopiero w doliczonym czasie gry, wówczas po minięciu golkipera Soły swoją trzecią bramkę tego dnia zanotował Chrapek, po czym gwizdek arbitra zabrzmiał po raz ostatni.

W rundzie jesiennej graczy rezerw MRKS-u czekają jeszcze dwa spotkania, a najbliższe z nich w sobotę – 20 października w Godziszce, gdzie czechowiczanie o godzinie 16:00 zmierzą się z zamykającym tabelę bielskiej A-klasy Beskidem.

10. kolejka bielskiej A-klasy – 13.10.2018r. /godz.15:00/

MRKS II Czechowice-Dziedzice – KS Soła Kobiernice 6:0 (4:0)

Bramki: 1:0 Chrapek (12 min.), 2:0 Adamus (17 min.), 3:0 Przemyk (30 min. – z karnego), 4:0 G.Sztorc (33 min.), 5:0 Chrapek (63 min.), 6:0 Chrapek (90+1 min.)

MRKS II: 1. Patryk Kopeć – 13. Dawid Kowalczyk, 14. Rafał Żurek (46′ 20. Dominik Kopeć), 2. Kamil Cichura (46′ 4. Filip Hadydoń) – 7. Michał Adamus (64′ 5. Maksymilian Praciak),  8. Szymon Światłowski (46′ 18. Błażej Adamiec), 15. Adrian Herok, 17. Michał Przemyk (46′ 3. Patryk Matuszczak), 19. Krzysztof Chrapek – 6. Kacper Fujawa (46′ 10. Mateusz Ciosek), 9. Grzegorz Sztorc (46′ 19. Rafał Adamczyk)

Soła: 95. Jakub Jończy – 11. Szymon Niemczyk (71′ 17. Radosław Matusiak), 4. Jakub Bułka, 5. Kacper Suski (46′ 26. Michał Rusek), 9. Jakub Zoń – 7. Radosław Laszczak, 3. Przemysław Borak, 77. Michał Osierda (46′ 27. Grzegorz Kojder), 10. Maciej Lubański – 2. Tomasz Pałosz, 21. Oskar Kojder (85′ 8. Szymon Mika)
Trener: Mariusz Wadoń

Żółte kartki: Lubański (37′), Pałosz (60′), Zoń (67′)
Widzów: 50

Skład sędziowski: Jakub Kielar oraz Mateusz Lis i Bartłomiej Szczęsny (KS Bielsko-Biała)