Rezerwy zwyciężają „rzutem na taśmę”!

Po dwóch porażkach, z chęcią rehabilitacji do kolejnego meczu rundy rewanżowej w bielskiej A-klasie przystąpili gracze drugiego zespołu MRKS-u. Czechowiczanie tym razem na głównej płycie stadionu MOSiR zmierzyli się z Zaporą Wapienica i można śmiało powiedzieć, iż „wydarli” zwycięstwo w dramatycznych okolicznościach. Jokerem w tali trenera Marcina Sztorca okazał się niewątpliwie Mateusz Stanclik, który w 89. minucie doprowadził do remisu, zaś w doliczonym czasie i ostatniej akcji meczu, zapewnił gospodarzom triumf 3:2 (1:0). Pierwszego gola dla rezerw w 31. minucie zdobył Michał Adamus.

Sąsiadujący ze sobą w tabeli i posiadający identyczną ilość punktów rywale, zmierzyli się w bezpośrednim starciu 16. kolejki bielskiej A-klasy. W pierwszej części sobotniego meczu gra była dosyć wyrównana, aczkolwiek to gospodarze stworzyli sobie więcej klarownych sytuacji, spośród których na gola przed przerwą zamienili jedną. W 31. minucie po zagraniu z głębi pola, z piłką ładnie obrócił się Adamus po czym samotnie ruszył w kierunku bramki i pewnym uderzeniem po ziemi dał swojej drużynie prowadzenie. Warto dodać, iż dziesięć minut wcześniej po asyście Światłowskiego, autor pierwszego trafienia dla MRKS-u II „ostemplował” także poprzeczkę, lobując wychodzącego na przedpole golkipera przyjezdnych. Poza tym bliscy wpisania się na listę strzelców w szeregach czechowickiej „dwójki” byli Herok i jeszcze raz Adamus, lecz w obu przypadkach graczom rezerw zabrakło odrobiny precyzji. Najgroźniejszą akcję Zapora przeprowadziła z kolei w 40. minucie – wówczas pojedynek „oko w oko” z Pierlakiem wygrał P.Kopeć.

Sześć minut po wznowieniu gry, prowadzenie czechowiczan podwyższyć mógł Matuszczak, jednakże będąc zupełnie niepilnowanym minimalnie spudłował z obrębu pola karnego. Świetną szansę po czterech minutach miał także Adamus, który znalazł się tylko przed Sanchez-Mediną, niestety tym razem bramkarz z Wapienicy zdołał wyjść z opresji obronną ręką, parując futbolówkę poza linię końcową. Jak to często w futbolu bywa, te niewykorzystane okazje „zemściły się” na miejscowych i w 64. minucie żaden z defensorów MRKS-u II nie przeciął dośrodkowania z bocznej strefy, na co czyhał już Tański – kierujący piłkę do siatki uderzając po tzw. „dalszym słupku”. Na tym jednak (jak się później okazało – tymczasowy) niefart czechowickiego zespołu się nie skończył, wszak w 85. minucie Jeziorski na pełnej szybkości przedarł się przez cały blok obronny rywala i mierzonym strzałem po ziemi bardzo przybliżył swoją ekipę do zainkasowania pełnej puli. Tego dnia gościom nie było jednak dane wywieźć ze stadionu MOSiR nawet jednego „oczka”, gdyż MRKS II miał w swoich szeregach zawodnika, określanego zazwyczaj mianem jokera. Był nim wprowadzony na boisko w 73. minucie Stanclik, który wpierw po asyście Adamusa mocnym – półgórnym uderzeniem wyrównał stan rywalizacji, a w ostatniej z trzech doliczonych minut strzałem po ziemi obok bramkarza, zagwarantował miejscowym komplet punktów, bowiem arbiter po tym golu nie wznowił już nawet gry.

W następnej kolejce podopiecznych Marcina Sztorca czeka wyjazdowe spotkanie z Sokołem Hecznarowice, które rozegrane zostanie nietypowo w samo południe, a więc o godzinie 12:00 w sobotę – 21 kwietnia.

16. kolejka bielskiej A-klasy – 14.04.208r. /godz.16:00/
Stadion MOSiR – Czechowice-Dziedzice, ul. Legionów 145

MRKS II Czechowice-Dziedzice – LKS Zapora Wapienica 3:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Adamus (31 min.), 1:1 Tański (64 min.), 1:2 Jeziorski (85 min.), 2:2 Stanclik (89 min. – głową), 3:2 Stanclik (90+3 min.)

MRKS II: Patryk Kopeć – Arkadiusz Łukosz, Zbigniew Zdonek, Marcin Sztorc, Patryk Matuszczak (73′ Grzegorz Gąsiorek) – Michał Adamus, Szymon Światłowski, Błażej Adamiec (73′ Grzegorz Kocierz), Maksymilian Praciak (73′ Maksymilian Praciak), Adrian Herok (83′ Romain Bazin) – Grzegorz Sztorc

Zapora: Diego Sanchez-Medina – Patryk Adamczyk, Maciej Czajciński, Grzegorz Wojnicz, Krystian Sulima – Remigiusz Tański, Marcin Godniak (61′ Daniel Waliczek), Łukasz Grabowski (19′ Aron Żyrek 83′ Tomasz Sierota), Łukasz Pierlak – Ireneusz Luzak (61′ Piotr Jeziorski), Jacek Wojtyłko (68′ Jeremiasz Barański)
Trenerzy: Grzegorz Wojnicz i Jarosław Motyka

Żółte kartki: Kocierz (78′) – Sulima (26′), Wojnicz (82′)
Widzów: 25

Skład sędziowski: Wojciech Ogiegło oraz Michał Mioduchowski i Kamil Kliś (KS Bielsko-Biała)