Rezerwy nie zwalniają tempa

Piątą wygraną z rzędu na swoje konto zapisała druga drużyna MRKS-u, która w sobotnie popołudnie na własnym terenie pokonała 1:0 (0:0) Sokoła Buczkowice. Spotkanie 20. kolejki bielskiej A-klasy – delikatnie mówiąc, nie było porywającym widowiskiem, a o zgarnięciu pełnej puli przez gospodarzy zadecydowało precyzyjne uderzenie z dystansu Błażeja Adamca w 68. minucie.

Ledwie dwa dni po derbowej konfrontacji w Kaniowie, kolejny raz do walki o ligowe punkty stanęła czechowicka „dwójka”. I w poczynaniach zarówno MRKS-u II jak i Sokoła widać było wyraźnie zmęczenie, wszak tempo gry było bardzo wolne, a sytuacji strzeleckich „jak na lekarstwo”. W premierowej odsłonie na uwagę zasługują jedynie wybroniony przez bramkarza gości strzał Stanclika po długim zagraniu Hadydonia z głębi pola w 17. minucie, oraz dwa zdarzenia z samej końcówki tej części. Pomiędzy 43. a 44. minutą wpierw po asyście Adamca próbę G.Sztorca z dogodnej pozycji sparował Łopata, który też chwilę później w dosyć ekwilibrystyczny sposób odbił „centrostrzał” Praciaka, zaś dobitka Stanclika zatrzymała się na bocznej siatce.

O ile przed przerwą przyjezdni właściwie nie stworzyli sobie żadnej okazji, to już w drugiej połowie mogli pokusić się o gola. M.in w 55. minucie dwukrotnie strzały Mieszczaka bez zarzutu wybronił Filapek, który też w 70. minucie zastopował próbę Bożka z obrębu pola karnego. W międzyczasie gospodarze zdołali wyjść na prowadzenie, po tym jak w 68. minucie na silne uderzenie z ok. dwudziestego metra zdecydował się Adamiec i piłka wpadła do siatki tuż przy słupku. Do końcowego gwizdka arbitra miejscowi musieli „drżeć” o wynik, a bez zbędnych nerwów obyłoby się zapewne, gdyby dogodne okazje wykorzystał dwa razy Bazin, z kolei ładny strzał Hadydonia z dalekiej odległości przed siebie „wypluł” golkiper z Buczkowic. Remis swojej drużynie mógł za to „uratować” Wajda, na szczęście spudłował on z czystej pozycji po wcześniejszym zagraniu Bożka.

O podtrzymanie dobrej serii w następnej kolejce podopieczni Marcina Sztorca zagrają na terenie wicelidera – KS Bestwinka, a pojedynek ten zaplanowany jest na niedzielę – 13 maja (godz.16:00).

20. kolejka bielskiej A-klasy – 5.05.2018r. /godz.16:00/
Stadion MOSiR – Czechowice-Dziedzice, ul. Legionów 145

MRKS II Czechowice-Dziedzice – GLKS Sokół Buczkowice 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Adamiec (68 min.)

MRKS II: Patryk Kopeć (46′ 80. Jakub Filapek) – 19. Arkadiusz Łukosz, 4. Filip Hadydoń, 5. Zbigniew Zdonek, 3. Patryk Matuszczak – 11. Mateusz Stanclik, 8. Szymon Światłowski (84′ 7. Marcin Sztorc), 20. Błażej Adamiec, 15. Maksymilian Praciak (77′ 6. Grzegorz Bała) – 10. Romain Bazin, 9. Grzegorz Sztorc

Sokół: 21. Mateusz Łopata – 6. Mirosław Stec, 15. Mariusz Foriasz, 4. Maciej Mieszczak (75′ 7. Kamil Faber), 8. Kacper Jaszczurowski – 17. Mohamed Omran, 11. Artur Bożek, 9. Tomasz Tracz (75′ 5. Mikołaj Jaszczurowski), 16. Tomasz Korszyłowski – 2. Wojciech Kaczmarczyk, 10. Wojciech Wajda
Trener: Jacek Wiercigroch

Żółte kartki: Praciak (74′), Hadydoń (74′) – K.Jaszczurowski (74′)
Widzów: 30
Skład sędziowski: Michał Klajmon oraz Sławomir Kantor i Kamil Wacławik (KS Skoczów)