Rezerwy nie zwalniają tempa!

Tym razem na sztucznej nawierzchni boiska MOSiR, po raz trzeci w rundzie wiosennej do walki o ligowe punkty stanęli gracze rezerw MRKS Czechowice-Dziedzice. Lider bielskiej A-klasy stanął w szranki z plasującą się na siódmej lokacie drużyną KS Międzyrzecze, a w premierowej odsłonie gospodarze swoją przewagę udokumentowali tylko świetnym trafieniem Kamila Jonkisza (31 min.). Po zmianie stron stykowy rezultat utrzymywał się aż do 70. minuty, gdy rywali złudzeń właściwie pozbawił Grzegorz Sztorc, zaś zasłużony triumf czechowiczan „przypieczętował” Kamil Jonkisz, wpisujący się w 87. minucie drugi raz tego dnia na listę strzelców.

Jako pierwsi dogodną okazję w niedzielnej potyczce stworzyli sobie goście, gdy już w 2. minucie po centrze Basiury nieczysto w piłkę z bliskiej odległości trafił A.Rucki. Inicjatywa w dalszej fazie premierowej odsłony należała do czechowiczan, ale dopiero w 23. minucie poważniej zagrozili oni bramce strzeżonej przez Szpałka, wówczas po zagraniu Fujawy z prawej strony i sprytnym przepuszczeniu piłki przez Jonkisza, płaskie uderzenie G.Sztorca z 18. metra okazało się minimalnie niecelne. Chwilę później po przeciwległej stronie boiska Zdonek nie zrozumiał się z P.Kopciem, na szczęście dla MRKS-u II do pustej bramki pod naciskiem Szala nie wcelował Trybała. Wreszcie w 31. minucie lider bielskiej A-klasy objął prowadzenie, a fenomenalnym i zaskakującym strzałem z okolic dwudziestego metra popisał się Jonkisz, nie dając szans golkiperowi Międzyrzecza. Przed przerwą miejscowi przynajmniej dwukrotnie mogli pokusić się o bardziej okazałą przewagę, lecz próbę Heroka zblokował jeden z defensorów gości, natomiast uderzenie Fujawy z dziesiątego metra zdołał wyłapać Szpałek.

Początkowy fragment drugiej części znów przyniósł przewagę rezerw, które jednak raziły nieskutecznością. W 50. minucie zbyt lekko z obrębu „szesnastki” uderzył Fujawa, z kolei w 53. minucie dobrą szansę zmarnował z podobnego miejsca G.Sztorc. Po tych zdarzeniach gra nieco się wyrównała, a zespół z Międzyrzecza w 60. minucie mógł nawet doprowadzić do wyrównania, na szczęście próba z dystansu Malchara zatrzymała się na słupku. Jak to często w futbolu bywa, sytuacja ta „zemściła się” na przyjezdnych dziesięć minut później, wszak po asyście Matuszczaka z lewego skrzydła, nabiegający G.Sztorc z „pierwszej piłki” uderzył po ziemi i piłka znalazła drogę do siatki. W 78. minucie wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Bazin zdecydował się na strzał z dystansu, a zmierzającą w samo „okienko” futbolówkę bramkarz gości efektownie sparował na korner. Rezultat niedzielnej konfrontacji na 3:0, trzy minuty przed upływem regulaminowego czasu gry ustalił Jonkisz, zamykając z najbliższej odległości dogranie Gałana.

W następnej kolejce podopieczni trenera Marcina Sztorca ponownie na własnym terenie rozegrają bardzo ważny pojedynek, gdyż do Czechowic-Dziedzic zawita wicelider tabeli – drużyna GLKS-u Wilkowice, tracąca do „dwójki” na ten moment już osiem punktów. Spotkanie to zostało zaplanowane na niedzielę – 14 kwietnia o godzinie 13:00.

Okiem trenera:

Marcin Sztorc (MRKS II) – Moim zdaniem odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo, choć nie przyszło ono jednak tak łatwo, jakby na to wskazywał końcowy rezultat. Drużyna z Międzyrzecza w rundzie wiosennej prezentuje się bardzo dobrze, co też potwierdziła dzisiaj w Czechowicach-Dziedzicach. Myślę, że kibice obejrzeli ciekawe widowisko i jak na poziom A-klasowy były to naprawdę dobre zawody. Cieszę się, iż udało się nam stworzyć kilka sytuacji bramkowych po grze kombinacyjnej, na pochwałę zasługuje również postawa w defensywie.

16. kolejka bielskiej A-klasy – 07.04.2019r. /godz.13:00/
Boisko MOSiR ze sztuczną nawierzchnią – Czechowice-Dziedzice, ul. Legionów 145

MRKS II Czechowice-Dziedzice – KS Międzyrzecze 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Jonkisz (31 min.), 2:0 G.Sztorc (70 min.), 3:0 Jonkisz (87 min.)

MRKS II: 1. Patryk Kopeć – 16. Wojciech Szal, 4. Filip Hadydoń, 5. Zbigniew Zdonek, 3. Kamil Cichura – 10. Mateusz Ciosek (65′ 13. Patryk Matuszczak), 2. Błażej Adamiec, 15. Adrian Herok (87′ 19. Arkadiusz Łukosz), 6. Kacper Fujawa (68′ 14. Dominik Gałan) – 7. Kamil Jonkisz, 9. Grzegorz Sztorc (75. 20. Romain Bazin)

Międzyrzecze: 1. Ireneusz Szpałek – 4. Szymon Pustelnik, 5. Paweł Wydra, 2. Tymoteusz Duraj, 18. Adrian Malchar – 14. Szymon Trybała, 6. Łukasz Szewczyk, 13. Jakub Denys, 10. Robert Basiura (51′ 9. Krzysztof Walasiński) – 7. Arkadiusz Rucki, 16. Przemysław Szczyrbowski (65′ 11. Kamil Kubiszewski)
Trener: Arkadiusz Rucki

Żółte kartki: Cichura (58′), Hadydoń (86′) – Trybała (55′)
Widzów: 50

Skład sędziowski: Sławomir Kantor oraz Kamil Wacławik i Mateusz Kaczor (KS Skoczów)