Rezerwy mistrzem jesieni!

Tytuł mistrza jesieni bielskiej A-klasy zapewnili sobie dzisiaj gracze rezerw MRKS Czechowice-Dziedzice, którzy na sztucznej nawierzchni boiska MOSiR pokonali 7:2 (2:0) drużynę KS Bystra. Hat-tricka w szeregach „dwójki” zanotował Michał Adamus, a po jednym golu zdobyli Błażej Adamiec, Michał Przemyk, Grzegorz Sztorc i Dawid Kowalczyk. Choć w ostatniej kolejce podopieczni Marcina Sztorca pauzują, to w tabeli posiadają sześciopunktową przewagę nad GLKS-em Wilkowice i Sokołem Hecznarowice.

Niedzielny pojedynek 12. kolejki bielskiej A-klasy – ze względu na ciągłe opady deszczu w ostatnich godzinach, rozegrany został na sztucznej nawierzchni boiska MOSiR. Jego zdecydowanym faworytem byli gospodarze, choć szczególnie w premierowej odsłonie, wiele do życzenia pozostawiała ich skuteczność. Zanim MRKS II objął prowadzenie, zmarnował trzy stuprocentowe okazje, gdy z dogodnych pozycji piłki do siatki nie potrafili skierować kolejno Adamus, Adamczyk i Raszka. W 17. minucie po asyście Przemyka, ze środkowej strefy „szesnastki” Juraszka do kapitulacji wreszcie zmusił Adamus, z kolei 5 minut później ze skuteczną dobitką uderzenia Raszki pospieszył Adamiec. I na tym strzelecki „fajerwerki” czechowiczan przed przerwą się zakończyły, choć bliscy powodzenia byli jeszcze ponownie Adamus, oraz Żurek. Ekipa z Bystrej tylko raz zagroziła bramce strzeżonej przez P.Kopcia, gdy w 34. minucie ostre dośrodkowanie Zająca z rzutu rożnego odbiło się od słupka.

Nieco lepiej ustawione celowniki „dwójka” miała już po zmianie stron, choć jednocześnie przy wysokim prowadzeniu nie ustrzegła się ona dwóch kosztownych błędów. Ale po kolei… Istną egzekucję na przeciwniku podopieczni Marcina Sztorca urządzili sobie pomiędzy 52. a 57. minutą, wszak w tak krótkim odstępie czasu zdobyli oni aż 4 gole. Wpierw po indywidualnej szarży w pole karne, mierzonym strzałem przy słupku popisał się Adamus, po chwili zaś prostopadłe podanie Raszki spożytkował Przemyk. Swoje trafienia zaliczyli także wprowadzeni na boisko w przerwie G.Sztorc i Kowalczyk – pierwszy z nich z bliskiej odległości sfinalizował dogranie D.Kopcia sprzed linii końcowej, drugi zaś w efektownym stylu „przerzucił” piłkę nad golkiperem Bystrej po asyście Przemyka. Kwadrans przed zakończeniem spotkania z „gapiostwa” defensywy miejscowych skorzystał za to Cybiński, celnie „główkując” z ósmego metra po centrze Zająca z rzutu rożnego, natomiast w 87. minucie szybką kontrę swojego zespołu wykończył M.Pachny. Bramki dla przyjezdnych „przedzieliło” jeszcze uderzenie Adamczyka w słupek po zgraniu Żurka, jednak i tak „ostatnie słowo” należało do rezerw, bowiem równo w 90. minucie po dośrodkowaniu Matuszczaka głową z bliskiej odległości rezultat na 7:2 ustalił kompletujący hat-tricka Adamus.

Tak jak zostało już wspomniane na wstępie – pomimo iż w ostatniej kolejce MRKS II będzie pauzował, to już żaden rywal nie będzie w stanie odebrać czechowiczanom fotelu lidera po rundzie jesiennej. Nasze rezerwy odniosły w niej 10 zwycięstw i zanotowały dwie porażki, a wszystko to przy imponującym bilansie bramkowym 68:19!

Zdjęcia z meczu /fot. Michał Górski/ >>

12. kolejka bielskiej A-klasy – 28.10.2018r. /godz.13:00/
Boisko MOSiR ze sztuczną nawierzchnią – Czechowice-Dziedzice, ul. Legionów 145

MRKS II Czechowice-Dziedzice – KS Bystra 7:2 (2:0)

Bramki: 1:0 Adamus (17 min.), 2:0 Adamiec (22 min.), 3:0 Adamus (52 min.), 4:0 Przemyk (54 min.), 5:0 G.Sztorc (55 min.), 6:0 Kowalczyk (57 min.), 6:1 Cybiński (75 min. – głową), 6:2 M.Pachny (87 min.), 7:2 Adamus (90 min. – głową)

MRKS II: 12. Patryk Kopeć – 8. Szymon Światłowski (18. Dominik Kopeć), 4. Filip Hadydoń (46′ 16. Dawid Kowalczyk), 2. Kamil Cichura (46′ 3. Patryk Matuszczak) – 17. Michał Przemyk (61′ 15. Maksymilian Praciak), 14. Rafał Żurek, 7. Jakub Raszka (61′ 19. Arkadiusz Łukosz), 10. Błażej Adamiec (46′ 9. Grzegorz Sztorc), 6. Kacper Fujawa – 11. Rafał Adamczyk, 20. Michał Adamus

Bystra: 95. Piotr Juraszek – 6. Wojciech Jodłowiec (46′ 5. Krzysztof Baścik), 15. Eryk Piszczałka, 13. Szymon Zając, 7. Dawid Śleziak (80′ 21. Jerzy Handzel) – 10. Aleksander Wnęczak (88′ 11. Łukasz Kufel), 8. Jakub Cybiński, 16. Wiktor Matlak, 3. Michał Pachny – 9. Sławomir Pachny, 18. Bartosz Gonciarski
Trener: Jakub Kania

Widzów: 20

Skład sędziowski: Łukasz Wojsław oraz Klaudia Kózka i Krzysztof Koziarski (KS Bielsko-Biała)