Rezerwy bez punktów z Kobiernic
Dodane przez kenzo dnia Listopad 05 2017 17:59:50
Po dwóch kolejnych wygranych, rezerwy MRKS-u na niedzielne spotkanie do Kobiernic wyjeżdżali z nadzieją podreperowania dorobku punktowego. Niestety plany te zostały zweryfikowane przez miejscową drużynę Soły, która pokonała czechowiczan 4:1 (1:0). Gole dla zwycięzców zdobywali Paweł Wrona (5 min. - z rzutu karnego), Przemysław Wróbel (52 min.), Maciej Lubański (83 min.), oraz Jakub Jończy (90+3 min. - z rzutu karnego). Jedyne trafienie dla „dwójki” w 84. minucie zanotował Paweł Łukosz.

W najgorszy możliwy sposób, wyjazdowe starcie w Kobiernicach rozpoczęli gracze drugiego zespołu MRKS-u. Już w 5. minucie w obrębie pola karnego Lubańskiego nieprzepisowo powstrzymał P.Kopeć i arbiter bez chwili wahania wskazał na jedenasty metr boiska, skąd po chwili pewnym uderzeniem wynik niedzielnego meczu otworzył Wrona. Czechowiczanie starali się za wszelką cenę pospieszyć ze skuteczną ripostą, jednak w szeregach gości albo szwankowała skuteczność, bądź też na przeszkodzie stawał dobrze dysponowany golkiper Soły. To właśnie Jończy popisał się kapitalną paradą m.in. w 35. minucie, odbijając poza linię końcową zmierzający w samo "okienko" strzał G.Sztorca z dystansu.

Po zmianie stron miejscowym udało się stosunkowo szybko zdobyć drugiego gola, po tym jak do piłki uderzonej w mur z rzutu wolnego dopadł Wróbel. Podopieczni Marcina Sztorca "postawili wszystko na jedną kartę", zmieniając w końcówce spotkania ustawienie na 3-4-3. Najlepszą okazję na kontaktowe trafienie ponownie miał G.Sztorc, który po asyście Bazina przegrał pojedynek "oko w oko" z bramkarzem rywali. Niestety w 83. minucie po długim podaniu, z własnej połowy samotnie ruszył Lubański i mijając wychodzącego P.Kopcia właściwie definitywnie rozwiał marzenia przyjezdnych o korzystnym rezultacie. Po chwili z błędu obrońcy z Kobiernic skorzystał jeszcze P.Łukosz, ale "ostatnie słowo" i tak należało do Soły, gdyż w doliczonym czasie sędzia dopatrzył się faulu Matuszczaka na Wawrze i ponownie przyznał gospodarzom rzut karny, który na bramkę zamienił bramkarz Jończy.

W ostatnim meczu rundy jesiennej bielskiej A-klasy, piłkarze MRKS-u II na własnym terenie zmierzą się z liderem tabeli - drużyną Pioniera Pisarzowice, a spotkanie to zaplanowane jest na niedzielę - 12 listopada (godz.14:00).

3:1 Paweł Łukosz (84 min.)
4:1 Jakub Jończy (90+3 min. - z karnego)

Żółte kartki:
Wróbel (26'), Lubański (85') - Kocierz (52'), Światłowski (73'), A.Łukosz (88'), Matuszczak (90+3')

Soła: Jakub Jończy – Jakub Bułka, Radosław Laszczak, Jakub Zoń, Tomasz Pałosz - Przemysław Wróbel, Paweł Wrona, Maciej Lubański, Dominik Bałys (46' Alber Wawro) - Michał Rusek (80' Grzegorz Kojder), Oskar Kojder (90+1' Arkadiusz Brońka)
Trener: Mariusz Wadoń

MRKS II: Patryk Kopeć – Marek Lech (63' Arkadiusz Łukosz), Marcin Chrobak, Grzegorz Gąsiorek (80' Paweł Łukosz), Wojciech Florek (46' Patryk Matuszczak) - Mateusz Stanclik (72' Filip Hadydoń), Szymon Światłowski, Grzegorz Kocierz (63' Robert Jurczyga), Dominik Gałan (46' Romain Bazin) - Błażej Adamiec, Grzegorz Sztorc
,Trener: Marcin Sztorc

Skład sędziowski: Piotr Szypuła oraz Paweł Susek i Jakub Kielar (KS Bielsko-Biała)