Orkan "Grzegorz" szalał na sztucznym
Dodane przez kenzo dnia Pa╝dziernik 29 2017 18:13:25
Istny festiwal strzelecki urz─ůdzili sobie gracze rezerw MRKS-u Czechowice-Dziedzice, kt├│rzy w niedziel─Ö na sztucznej nawierzchni boiska MOSiR podejmowali autsajdera bielskiej A-klasy LKS Maza┼äcowice. Przy niezwykle trudnych warunkach atmosferycznych podopieczni Marcina Sztorca zaaplikowali rywalom a┼╝ dwana┼Ťcie goli (!), a w rolach g┼é├│wnych wyst─ůpili do┼Ťwiadczeni Grzegorz Sztorc i G─ůsiorek, razem zaliczaj─ůc 7 trafie┼ä. Po dwa razy do protoko┼éu meczowego wpisali si─Ö z kolei Rafa┼é ┼╗urek i Pawe┼é ┼üukosz, za┼Ť jedn─ů bramk─Ö zdoby┼é tak┼╝e Robert Jurczyga. Honor go┼Ťci celnym uderzeniem uratowa┼é z kolei Dawid Salamon, wobec czego ÔÇ×dw├│jkaÔÇŁ zwyci─Ö┼╝y┼éa 12:1 (6:0).

czytaj wi─Öcej >>
TreŠ rozszerzona

Nie mia┼éo wi─Ökszej historii niedzielne starcie ÔÇ×dw├│jkiÔÇŁ MRKS-u z ÔÇ×czerwon─ů latarni─ůÔÇŁ tegorocznych rozgrywek bielskiej A-klasy. M┼éoda dru┼╝yna z Maza┼äcowic tylko przez pocz─ůtkowe 10 minut by┼éa w stanie odpiera─ç ataki czechowiczan, w├│wczas ostre strzelanie rozpocz─ů┼é G─ůsiorek, korzystaj─ůc z asysty Adamca. Rutynowany stoper gospodarzy do siatki przeciwnika ponownie trafi┼é 180 sekund p├│┼║niej, gdy wykorzysta┼é rzut karny, podyktowany za faul na Florku. Pomi─Ödzy 20. a 23. minut─ů Wolskiego do kapitulacji dwukrotnie zmusi┼é natomiast ┼╗urek i sta┼éo si─Ö jasne, ┼╝e jedyn─ů niewiadom─ů b─Öd─ů rozmiary wygranej rezerw. Jeszcze przed przerw─ů z b┼é─Öd├│w defensor├│w LKS-u skorzysta┼é tak┼╝e G.Sztorc, wobec czego do szatni oba zespo┼éy uda┼éy si─Ö przy wyniku 6:0.

Tu┼╝ po zmianie stron podanie Bazina ponownie spo┼╝ytkowa┼é G.Sztorc, ale niespodziewanie chwil─Ö p├│┼║niej ┼éadnym uderzeniem tzw. ÔÇ×podcink─ůÔÇŁ gola dla przyjezdnych zdoby┼é rezerwowy Salamon. Wszystko wr├│ci┼éo jednak do normy w 56. minucie, bowiem zagranie z g┼é─Öbi pola ┼╗urka otrzyma┼é G.Sztorc i pewnym lobem nad bramkarzem Maza┼äcowic zdoby┼é swoj─ů czwart─ů bramk─Ö tego dnia. Sze┼Ť─çdziesi─ůt sekund p├│┼║niej w s┼éupek wcelowa┼é ponadto Matuszczak, a nieco bardziej precyzyjny w 62. minucie okaza┼é si─Ö Jurczyga, pewnie wykorzystuj─ůc sytuacj─Ö ÔÇ×sam na samÔÇŁ. W 71. minucie ÔÇ×hat-trickaÔÇŁ skompletowa┼é z kolei G─ůsiorek, finalizuj─ůc wymian─Ö poda┼ä z Jurczyg─ů, kt├│ry w rol─Ö asystenta wcieli┼é si─Ö tak┼╝e w 82. minucie, wypatruj─ůc znajduj─ůcego si─Ö na czystej pozycji P.┼üukosza. I to w┼éa┼Ťnie on ustali┼é ko┼äcowy rezultat jednostronnego pojedynku, posy┼éaj─ůc pi┼ék─Ö do siatki w 84. minucie po prostopad┼éym zagraniu Sz.┼Üwiat┼éowskiego.

Dwa spotkania do rozegrania w rundzie jesiennej pozosta┼éy dru┼╝ynie MRKS-u II, a w najbli┼╝szej kolejce czechowiczanie wyjad─ů do Kobiernic na potyczk─Ö z tamtejsz─ů So┼é─ů. Mecz odb─Ödzie si─Ö w niedziel─Ö - 5 listopada o godzinie 14:00.

1:0 Grzegorz G─ůsiorek (10 min.)
2:0 Grzegorz G─ůsiorek (13 min. - z rzutu karnego)
12:1 Paweł Łukosz (84 min.)

MRKS II: Patryk Kope─ç – Marek Lech (58' Arkadiusz ┼üukosz), Szymon ┼Üwiat┼éowski, Grzegorz G─ůsiorek, Wojciech Florek - Romain Bazin, B┼éa┼╝ej Adamiec, Rafa┼é ┼╗urek (58' Pawe┼é ┼üukosz), Mateusz Stanclik (46' Patryk Matuszczak) - Grzegorz Kocierz (46' Filip Hadydo┼ä), Grzegorz Sztorc (58' Robert Jurczyga)
Trener: Marcin Sztorc

Maza┼äcowice: B┼éa┼╝ej Wolski – Szymon ┼╗├│┼éty, Mateusz ┼╗├│┼éty, Daniel Rodak, Hubert ┼╗muda (75' Jaros┼éaw Du┼║niak) - Patryk G├│ralczyk, Marcin Kukla (46' Dawid Salamon), Kamil Szozda, Marcin Ga┼éuszka - S┼éawomir Pachny, Krystian Wojnar
Trener: Sebastian Jasiński

Skład sędziowski: Krzysztof Caputa oraz Dawid Rakus i Maciej Bednarczyk (KS Skoczów)