W derbach zadecydowa艂 karny
Dodane przez kenzo dnia Pa糳ziernik 08 2017 18:33:18
Po 艣rodowym - okaza艂ym zwyci臋stwie w zaleg艂ym meczu z Bystr膮, gracze rezerw MRKS-u do derbowej konfrontacji z KS Bestwinka przyst臋powali z wiar膮 w sprawienie mi艂ej niespodzianki i urwania punkt贸w niepokonanemu dot膮d wiceliderowi bielskiej A-klasy. Pomimo ca艂kiem dobrej postawy i kilku dogodnych okazji, czechowiczanie na g艂贸wnej p艂ycie stadionu MOSiR musieli prze艂kn膮膰 gorycz pora偶ki 0:1 (0:1), o kt贸rej zadecydowa艂a bramka Przemys艂aw Stasicy z rzutu karnego (32 min.).

czytaj wi臋cej >>
Tre舵 rozszerzona

Lepiej w niedzieln膮 potyczk臋 weszli gospodarze, kt贸rzy ju偶 na jej wst臋pie mogli dwukrotnie obj膮膰 prowadzenie, lecz w dogodnych sytuacjach Raszka najpierw uderzy艂 wprost w bramkarza, a nast臋pnie tu偶 obok s艂upka. Z kolei w 11. minucie Raszka wcieli艂 si臋 w rol臋 asystenta, gdy dogrywa艂 w kierunku Hadydonia, jednak偶e gracz MRKS-u II w ostatniej chwili zosta艂 zablokowany przez defensora rywali. W 19. minucie zn贸w zaatakowali czechowiczanie, kiedy to Stanclik poda艂 na praw膮 stron臋 鈥瀞zesnastki鈥, sk膮d nieznacznie spud艂owa艂 G.Sztorc. R贸wno po up艂ywie p贸艂 godziny gry posiadaj膮cy przewag臋 rezerwy zn贸w by艂y bliskie powodzenia, bowiem po centrze Adamca z rzutu ro偶nego tu偶 nad poprzeczk膮 鈥瀏艂贸wkowa艂鈥 Hadydo艅. Niestety jak to cz臋sto w futbolu bywa, niewykorzystane okazje 鈥瀦em艣ci艂y si臋鈥 na miejscowych i w 32. minucie w naro偶niku pola karnego Hadydo艅 nieprzepisowo powstrzyma艂 Wr贸bla i arbiter wskaza艂 na jedenasty metr boiska, sk膮d pewnym strza艂em P.Kopcia do kapitulacji zmusi艂 Stasica. By艂a to jedyna celna pr贸ba wicelidera rozgrywek bielskiej A-klasy w premierowej ods艂onie, za艣 MRKS II jeszcze w 40. minucie m贸g艂 dopi膮膰 swego, ale po zagraniu Raszki tylko w boczn膮 siatk臋 wcelowa艂 Ga艂an.

Nieco bardziej wyr贸wnany przebieg mia艂a druga ods艂ona, cho膰 zn贸w wi臋cej z gry mia艂a czechowicka 鈥瀌w贸jka鈥. W 55. minucie na uderzenie z dystansu zdecydowa艂 si臋 Kocierz i Golik nie bez trudu 鈥瀗a raty鈥 wy艂apa艂 pi艂k臋. Nie licz膮c wykorzystanego rzutu karnego, najbardziej klarown膮 okazj臋 do zdobycia gola podopieczni trenera Tomasza Zu偶a艂ka mieli w 63. minucie - w贸wczas pojedynek 鈥瀘ko w oko鈥 z golkiperem gospodarzy przegra艂 Adamowicz. Mi臋dzy 65. a 66. minut膮 ponownie sforsowa膰 defensyw臋 Bestwinki stara艂a si臋 czechowicka dru偶yna, jednak ani strza艂 Raszki - sparowany przez bramkarza, ani te偶 niecelny strza艂 Praciaka nie przynios艂y zamierzonego efektu. W ko艅cowej fazie meczu MRKS II postawi艂 wszystko na jedn膮 kart臋 i powinien przynajmniej doprowadzi膰 do remisu, niestety po krosowym zagraniu Bazina 艣wietn膮 szans臋 zaprzepa艣ci艂 kiksuj膮cy Jurczyga, a ju偶 w doliczonym czasie techniczny strza艂 Raszki z naro偶nika pola karnego o centymetry min膮艂 s艂upek.

Pi艂karze czechowickich rezerw musieli zatem pogodzi膰 si臋 z minimaln膮 przegran膮 po rzucie karnym i cho膰 z przebiegu ca艂ego spotkania zas艂u偶yli przynajmniej na remis, to niestety za wra偶enia artystyczne punkt贸w nie przyznaje si臋. W nast臋pnej kolejce MRKS II wyjedzie do Godziszki na starcie z tamtejszym Beskidem, a rozegrane ono zostanie w sobot臋 - 14 pa藕dziernika o godzinie 16:00.