Blamaż "dwójki" z beniaminkiem
Dodane przez kenzo dnia Wrzesie 09 2017 21:01:49
Po dwóch kolejnych zwycięstwach, rezerwy MRKS-u do pojedynku z Sokołem Hecznarowice przystępowały z nadzieją podtrzymania dobrej serii. Niestety spotkanie z tegorocznym beniaminkiem bielskiej A-klasy podopiecznym Marcina Sztorca zupełnie nie wyszło i na sztucznej nawierzchni boiska MOSiR w sobotnie popołudnie czechowiczanie musieli przełknąć gorzką gorycz wysokiej porażki 1:5 (0:3). Honorowego gola dla gospodarzy w 74. minucie zdobył Mateusz Ciosek.

Bez wątpienia, sobotni mecz z beniaminkiem był najsłabszym występem czechowickiej „dwójki” w obecnym sezonie. Już jego początek nie zwiastował nic dobrego, wszak w 3. minucie po centrze z rzutu rożnego piłkę do siatki głową skierował D.Adamczyk. Przyjezdni nie rezygnowali z dalszych ofensywnych ataków i widząc niefrasobliwość rywala, stwarzali kolejne okazje na podwyższenie wyniku. W 13. minucie po prostopadłym zagraniu z głębi pola, nad poprzeczką uderzył Merta, z kolei w 23. minucie nieznacznie pomylił się uderzający z bocznej strefy pola karnego Mynarski. Rezerwy dopiero w 29. minucie stworzyły poważniejsze zagrożenie pod bramką Sokoła, jednak po zagraniu Adamca nieczysto w futbolówkę na siódmym metrze trafił Stanclik. W 35. minucie wynik brzmiał już 0:2, gdyż po zagraniu w tzw. „w uliczkę” Mynarski przejął piłkę i pewnym strzałem po ziemi nie dał żadnych szans golkiperowi czechowiczan. W 38. minucie P.Kopcia uratowała jeszcze poprzeczka, gdy z rzutu wolnego „wcelował” w nią Janik, ale tuż przed przerwą drużyna z Hecznarowic dopięła swego, bo po asyście ze środkowej strefy boiska, pewnym uderzeniem z bliskiej odległości popisał się Merta.

Na wstępie drugiej odsłony podopieczni Marcina Sztorca próbowali pokusić się o choćby jedno trafienie, lecz w 52. minucie zbyt wysoki okazał się strzał Hadydonia z rzutu wolnego, zaś w po chwili po dobrym podaniu Stanclika, pojedynek „oko w oko” z Naglikiem przegrał Ciosek. Jakby pecha MRKS-u II było mało, w 60. minucie wychodzącego na czystą pozycję R.Tlałkę nieprzepisowo zatrzymał P.Kopeć, za co ujrzał czerwony kartonik i między słupki zmieniając gracza z pola stanął Filapek, który momentalnie musiał wyciągać piłkę z siatki, po efektownym strzale Janika z rzutu wolnego. Grający w osłabieniu gospodarze starali się uratować honor i choć jeszcze w 63. minucie „główkę” Gąsiorka po rzucie wolnym Hadydonia, oraz w 72. minucie strzał Bazina odbił bramkarz Sokoła, to w 74. minucie tzw. „centrostrzałem” z lewego skrzydła zaskoczył go Ciosek. Ostatnie słowo tego dnia należało jednak do beniaminka i tak oto w 87. minucie Pająk wymanewrował czechowicką defensywę i mierzonym strzałem po ziemi ustalił końcowy rezultat meczu na 1:5.

Piłkarze rezerw z tej zupełnie nieudanej potyczki muszą wyciągnąć odpowiednie wnioski, by w następnej kolejce spróbować powiększyć swój dorobek punktowy. MRKS II na boisku w Wilkowicach zagra teraz z drużyną KS Bystra, a starcie to zostało zaplanowane na niedzielę - 17 września (godz.16:30).

Żółte kartki:
Sz.Światłowski (15'), Praciak (15'), Matuszczak (70'), Kocierz (88') - Mynarski (12'), Janik (32')

Czerwona kartka:
P.Kopeć (60' - akcja ratunkowa)

MRKS II: Patryk Kopeć – Marek Lech (69' Romain Bazin), Filip Hadydoń, Grzegorz Gąsiorek, Arkadiusz Łukosz - Dominik Gałan (46' Grzegorz Kocierz), Maksymilian Praciak (68' Patryk Matuszczak), Szymon Światłowski (60' Jakub Filapek), Mateusz Stanclik (77' Jakub Gierula) - Błażej Adamiec, Mateusz Ciosek
Trener: Marcin Sztorc

Sokół: Szymon Naglik – Marek Wójcik, Dominik Tlałka, Piotr Moś, Sebastian Gaweł - Andrej Merta (67' Mateusz Markiel), Rafał Tlałka, Dominiik Adamczyk (85' Jakub Nikiel), Adrian Pająk - Artur Mynarski (80' Artur Więzik), Łukasz Janik
Trener: Mariusz Naglik

Skład sędziowski: Klaudiusz Pietroszek oraz Maciej Bednarczyk i Karol Kruszczak (KS Bielsko-Biała)