Wysoka wygrana na początek
Dodane przez kenzo dnia Lipiec 17 2017 21:45:31
W pierwszym meczu kontrolnym podczas okresu przygotowawczego do sezonu 2017/18, piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice pokonali 7:1 (4:1) wicemistrza bielskiej A-klasy z minionych rozgrywek - drużynę KS Bestwinka. Bramkowym łupem w szeregach gospodarzy „podzielili się” kolejno: Damian Szczęsny (8 min.), Krzysztof Chrapek (31 min. - głową), Paweł Olek (34 min. - samobójcza), Rafał Żurek (40 min. - głową), Dominik Kopeć (78 min.), Adrian Herok (84 min.) i Szymon Jastrzębski (90+1 min. - z karnego). Jedynego gola dla rywali zanotował z kolei Maciej Skęczek (33 min.).

21. zawodników do swojej dyspozycji podczas premierowego test-meczu miał trener Marcin Biskup. Wśród nich byli m.in. pozyskani niedawno Szczęsny i Chrapek, grupa pięciu testowanych, a zabrakło jeszcze przebywającego na urlopie Cichury, pochłoniętego obowiązkami zawodowymi Adamczyka, z kolei Barbosa załatwia sprawy formalne w Kolumbii. Od początku sparingowej potyczki uwidoczniła się wyraźna przewaga MRKS-u, który ze względu na defensywne ustawienie rywala zmuszony był cierpliwie konstruować ataki pozycyjne. Prowadzenie gospodarze objęli w 8. minucie, gdy po wycofaniu Raszki precyzyjnie po ziemi zza pola karnego przymierzył Szczęsny. W dalszej części spotkania czechowiczanie długo nie mogli rozmontować obrony przeciwnika, a najbliżsi tego byli w 23. minucie Żyła, którego uderzenie z rzutu wolnego z linii bramkowej wyekspediował jeden z graczy Bestwinki, a także w 27. minucie Chrapek - trafiający w słupek po asyście Patronia. Goście właściwie pierwsze poważniejsze zagrożenie stworzyli sobie w 30. minucie i swoją drużynę od utraty gola uratował Rogala, wychodząc zwycięsko z pojedynku „oko w oko” z rywalem. Dosłownie sześćdziesiąt sekund później po przeciwległej stronie boiska miękką centrę Żyły ładnym „szczupakiem” z siódmego metra celnie zamknął Chrapek i wynik brzmiał w tym momencie 2:0. Chwila dekoncentracji miejscowych kosztowała drogo, gdyż w 33. minucie po rzucie wolnym piłka trafiła pod nogi Skęczka i ten strzałem po tzw. „dalszym słupku” pokonał P.Kopcia. Riposta MRKS-u była jednak niemal natychmiastowa, wszak po kolejnej minucie wstrzelenie futbolówki przez Szala niefortunnie głową „przeciął” Olek i ta wpadła niemal w samo „okienko” zupełnie zdezorientowanego golkipera Bestwinki. Przed przerwą czechowicka ekipa pokusiła się jeszcze o jedno trafienie, gdy w 40. minucie wrzutkę Żyły celną „główką” z bliskiej odległości wykończył Żurek.

W przerwie szkoleniowiec gospodarzy „wymienił” niemal cały skład, a na murawie pojawiło się m.in. pięciu testowanych graczy. Pomimo tak licznych roszad w dalszym ciągu stroną dominującą był MRKS, choć nie atakował on już z takim polotem jak w pierwszej odsłonie. Zanim w końcowej fazie meczu czechowiczanie dobili zmęczonego przeciwnika, po drodze zmarnowali kilka dogodnych okazji, a w tym miejscu należy wymienić m.in. próby D.Kopcia po trzykroć odbijane przez bramkarza gości, a także szanse jednego z testowanych i Raszki. Dopiero w 78. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się D.Kopeć i mocno bita piłka wpadła do siatki tuż przy słupku. Jego wyczyn 6 minut później niemal z tego samego miejsca „skopiował” Herok, a dzieła zniszczenia już w doliczonym czasie dopełnił Sz.Jastrzębski, skutecznie egzekwując rzut karny podyktowany za zagranie ręką zawodnika Bestwinki w iście siatkarskim stylu...

W kolejnym sparingu czechowiczanie zmierzą się już najbliższą środę - 19 lipca z beskidzkim czwartoligowcem, zespołem Beskidu Skoczów (godz.18:00 - stadion MOSiR).

Czechowice-Dziedzice /główna płyta stadionu MOSiR/ - 17 lipiec 2017r., godz.18:00

MRKS Czechowice-Dziedzice - KS Bestwinka 7:1 (4:1)

Bramki: 1:0 Szczęsny (8 min.), 2:0 Chrapek (31 min. - głową), 2:1 Skęczek (33 min.), 3:1 Olek (34 min. - sam.), 4:1 Żurek (40 min. - głową), 5:1 D.Kopeć (78 min.), 6:1 Herok (84 min.), 7:1 Sz.Jastrzębski (90+1 min. - z karnego)

MRKS: Rogala – Szal, Żurek, Chrobak, Ł.Jastrzębski - Raszka, Herok, Patroń, Szczęsny - Żyła, Chrapek oraz P.Kopeć, testowany bramkarz, testowany zawodnik, Bieńko, testowany zawodnik, Sz.Jastrzębski, Gałan, D.Kopeć, testowany zawodnik, testowany zawodnik
Trener: Marcin Biskup