MRKS II na remis z Bystrą
Dodane przez kenzo dnia Maj 14 2017 19:52:45
Tym razem na głównej płycie stadionu MOSiR swoje kolejne spotkanie w bielskiej A-klasie rozegrała druga drużyna MRKS-u, która gościła KS Bystra. Niedzielna potyczka stała na dość niskim poziomie, a na gola zdobytego w szeregach gości przez Szymona Zająca (29 min. - z rzutu karnego), czechowickie rezerwy odpowiedziały w 53. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Mateusz Ciosek. Jak się później okazało, były to jedyne trafienia obu zespołów i mecz zakończył się remisem 1:1 (0:1).

czytaj więcej >>
Tre rozszerzona

Tym razem na głównej płycie stadionu MOSiR swoje kolejne spotkanie w bielskiej A-klasie rozegrała druga drużyna MRKS-u, która gościła KS Bystra. Niedzielna potyczka stała na dość niskim poziomie, a na gola zdobytego w szeregach gości przez Szymona Zająca (29 min. - z rzutu karnego), czechowickie rezerwy odpowiedziały w 53. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Mateusz Ciosek. Jak się później okazało, były to jedyne trafienia obu zespołów i mecz zakończył się remisem 1:1 (0:1).


W poprzednim meczu w Godziszce czechowicki zespół zakończył świetną - wiosenną passę, stąd też do starcia z niżej notowanym rywalem przystępował z zamiarem powrotu na zwycięski tor. Już od premierowego gwizdka arbitra widać było, że gospodarze nie są najlepiej dysponowani, a konstruowanie ofensywnych akcji sprawiało im spory problem. Nieco lepiej pod tym kątem wyglądali podopieczni dobrze znanego trenera Wiesława Kucharskiego, którzy przejawiali większą chęć do gry i już w 12. minucie byli oni bliscy objęcia prowadzenia, na szczęście uderzenie Lewandowicza z czternastu metrów świetnie sparował P.Kopeć, zaś dobitkę zblokował asekurujący go Gąsiorek. MRKS II dopiero w 28. minucie oddał właściwie pierwszy strzał w kierunku bramki rywala, jednak próbę G.Sztorca „na raty” wyłapał Dyliński. Sześćdziesiąt sekund później po zagraniu ręką Lecha w obrębie „szesnastki”, drużyna z Bystrej egzekwowała rzut karny i pewnym uderzeniem piłkę do siatki posłał Zając, wyprowadzając przyjezdnych na przodownictwo. Ospale grający czechowiczanie przed przerwą nie byli w stanie pokusić się o jakąkolwiek sytuację do wyrównania, stąd też w szatni miejscowych było z pewnością „gorąco”.

Od startu drugiej odsłony „dwójka” nieco odważniej ruszyła do przodu, co szybko przełożyło się na celne trafienie. I choć jeszcze w 50. minucie po asyście Kocierza ze strzałem Stanclika poradził sobie golkiper gości, to 180 sekund później był on już bezradny, wszak po szybkiej kontrze G.Sztorc wypuścił w tzw. „uliczkę” Cioska, zaś ten w pojedynku „oko w oko” z Dylińskim pewnym uderzeniem po ziemi skierował futbolówkę do celu. I choć wydawało się, że rezerwy będą chciały „pójść za ciosem”, inicjatywę ponownie przejął zespół z Bystrej, a w kilku sytuacjach miejscowym wyraźnie dopisało szczęście. W 58. minucie próba Włocha tuż zza linii pola karnego poszybowała minimalnie nad poprzeczką, z kolei w 62. minucie po rzucie wolnym Musiała, strzał Hrapkowicza zatrzymał się dopiero na bocznej siatce. W 79. minucie po raz kolejny w szeregach gości szansę zmarnował nieznacznie pudłujący z piętnastego metra Włoch, zaś w 81. i 87. minucie szarżującego Lewandowicza dwukrotnie dobrymi interwencjami zatrzymywał P.Kopeć - szczególnie w pierwszym przypadku na uwagę zasługuje fakt odbicia piłki przez bramkarza MRKS-u II na słupek. Przy odrobinie szczęścia, czechowicka „dwójka” mogła jeszcze w doliczonym czasie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stroną, jednak ofensywnym zawodnikom gospodarzy zabrakło tego dnia większego zdecydowania i zimnej krwi w wyprowadzonych kontratakach.

Patrząc przez pryzmat przebiegu gry i okazji bramkowych, niedzielny remis podopieczni Marcina Sztorca muszą traktować raczej w charakterze zysku, aniżeli straty. W następnej kolejce MRKS II zmierzy się w Buczkowicach z tamtejszym Sokołem, a konfrontacja ta zaplanowana została na sobotę - 20 maja (godz.17:00).

21. kolejka bielskiej A-klasy:

Niedziela, 14 maja 2017, godzina 16:00

Czechowice-Dziedzice


MRKS II Czechowice-Dz.
Klub Sportowy Bystra
1:1
(0:1)
Bramki:
0:1 Szymon Zając (29 min. - z karnego)
1:1 Mateusz Ciosek (53 min.)

Żółte kartki:
Kocierz (61') - Musiał (74'), Siedlarz (87')

MRKS II: Patryk Kopeć – Arkadiusz Łukosz, Tomasz Jonkisz, Grzegorz Gąsiorek, Marek Lech (31' Maksymilian Praciak) - Mateusz Stanclik (59' Robert Jurczyga), Szymon Światłowski, Grzegorz Kocierz (79' Jakub Gierula), Adrian Herok (46' Daniel Jonkisz) - Mateusz Ciosek, Grzegorz Sztorc
Trener: Marcin Sztorc

Bystra: Witold Dyliński – Przemysław Harat, Sebastian Snaczke, Jakub Cybiński, Łukasz Kufel (82' Eryk Piszczałka) - Piotr Dybczak (46' Przemysław Musiał), Piotr Hrapkowicz, Jacek Włoch, Szymon Zając (69' Wiktor Matlak) - Jakub Habdas (63' Marcin Siedlarz), Paweł Lewandowicz
Trener: Wiesław Kucharski

Skład sędziowski: Jakub Tekieli oraz Paweł Mołek i Dawid Wehsoly (Bielsko-Biała)
Widzów: 40

Pozostałe wyniki 21. kolejki bielskiej A-klasy:

LKS Mazańcowice - GKS Czarni Jaworze 3:3 (2:1)
LKS Zapora Wapienica - LZS Beskid Godziszka 1:1 (0:0)
LKS Pionier Pisarzowice - GLKS Sokół Buczkowice 1:0 (1:0)
KS Międzyrzecze - KS Bestwinka 1:0 (0:0)
LKS Przełom Kaniów - KS Soła Kobiernice 2:2 (1:1)
KS Iskra Rybarzowice - LKS Zapora Porąbka 3:2 (0:1)

Aktualna tabela A-klasy >>


Zobacz także:

6:0 po raz drugi! >>

Powetowali na beniaminku >>

Zwycięska passa rezerw przerwana... >>