MRKS II znów zwycięski i górą w derbach
Dodane przez kenzo dnia Kwiecie 08 2017 19:34:31
Nie zwalnia tempa zespół rezerw czechowickiego MRKS-u, który w sobotnie popołudnie zanotował kolejną - trzecią wygraną w rundzie rewanżowej rozgrywek bielskiej A-klasy. Tym razem „dwójka” na sztucznej nawierzchni boiska MOSiR w derbowej konfrontacji pokonała 2:1 (0:0) rywala „zza miedzy” - Przełom Kaniów. Wszystkie gole padły w drugiej odsłonie, a na trafienia Mateusza Stanclika (49 min.) i Marcina Sztorca (62 min. - z rzutu karnego), goście odpowiedzieli jedynie w doliczonym czasie, gdy również z jedenastu metrów piłkę do siatki skierował Wojciech Czulak (90+4 min).

Podbudowani dwoma zwycięstwami, do potyczki o derbowym charakterze przystąpili gracze drugiego zespołu MRKS-u. Już po upływie kilkudziesięciu sekund gospodarze stanęli przed szansą otwarcia wyniku, gdy po po centrze Heroka z lewego skrzydła minimalnie spudłował uderzający z „pierwszej piłki” G.Sztorc. W dalszym fragmencie premierowej odsłony inicjatywa należała do czechowiczan, lecz dopiero w 14. minucie stworzyli oni sobie kolejną okazję, a tym razem bliski wpisania na listę strzelców był Stanclik, który indywidualną szarżę w „szesnastkę” zakończył trafieniem w słupek. 10 minut później po faulu na Ciosku arbiter przyznał rezerwom rzut karny, niestety z tzw. „wapna” pomylił się Sz.Światłowski i wynik nadal pozostawał bezbramkowy. Znaczna przewaga MRKS-u II udokumentowana mogła zostać także przed samą przerwą, jednak po próbie Heroka z bocznej strefy pola karnego W.Jonkisz „na raty” wyłapał futbolówkę. Uważnie grająca defensywa miejscowych nie pozwoliła rywalowi na zbyt wiele, stąd też w pierwszej części Przełom poważniej nie zagroził „świątyni” P.Kopcia.

Lepszego początku drugiej połowy piłkarze czechowickiej „dwójki” nie mogli sobie wymarzyć, wszak już w 49. minucie po strzale Cioska golkiper przyjezdnych „wypluł” piłkę przed siebie, a najszybciej ze skuteczną dobitką pospieszył Stanclik, wyprowadzając tym samym swoją drużynę na zasłużone prowadzenie. Dopiero w 53. minucie ekipa z Kaniowa za sprawą stałego fragmentu gry mogła fetować powodzenie, na szczęście po uderzeniu M.Janusza z rzutu wolnego dobrą paradą niebezpieczeństwo zażegnał P.Kopeć. W 60. minucie wychodzący na czystą pozycję z własnej połowy G.Sztorc, jak i jego koledzy mieli sporo pretensji do popełniających tego dnia mnóstwo błędów arbitrów, gdyż w takiej sytuacji o pozycji spalonej nie mogło być mowy. Poniekąd rozjemca sobotnich zawodów „zrehabilitował się” 120 sekund później, odgwizdując dyskusyjny faul na Stancliku w obrębie pola karnego. Tym razem futbolówkę na jedenastym metrze ustawił grający szkoleniowiec rezerw M.Sztorc i pewnym strzałem podwyższył prowadzenie gospodarzy. Marzenia przeciwnika o korzystnym rezultacie definitywnie rozwiać mógł G.Sztorc, ale po świetnej asyście Wawaka przegrał pojedynek „oko w oko” z bramkarzem Przełomu. Już w czwartej z doliczonych minut rozmiary porażki gości zmniejszył nieco Czulak, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul M.Sztorca, a sędzia po tym golu nie wznawiał już nawet gry i z trzeciego - wiosennego kompletu punktów cieszyć mogli się czechowiczanie.

Po rundzie jesiennej zespół rezerw MRKS-u okupował ostatnią lokatę w tabeli, tymczasem dzięki trzem tegorocznym zwycięstwom podopieczni Marcina Sztorca wskoczyli do środkowej strefy tabeli. Sposobność do podtrzymania świetnej passy czechowicka „dwójka” będzie miała dopiero za dwa tygodnie, gdy po świątecznej przerwie ponownie na własnym terenie zmierzy się z LKS-em Mazańcowice. Spotkanie to rozegrane zostanie w sobotę - 22 kwietnia o godzinie 15:00.

2:0 Marcin Sztorc (62 min. - z karnego)
2:1 Wojciech Czulak (90+4 min. - z karnego)

Żółte kartki:
Sz.Światłowski (52'), G.Sztorc (61'), Kocierz (70'), M.Sztorc (90+4') - Maron (23'), Góra (68')

MRKS II: Patryk Kopeć – Dominik Gałan, Marcin Sztorc, Tomasz Jonkisz, Daniel Jonkisz - Mateusz Stanclik (77' Romain Bazin), Szymon Światłowski, Grzegorz Kocierz, Adrian Herok (69' Maksymilian Praciak) - Mateusz Ciosek (59' Paweł Wawak), Grzegorz Sztorc (83' Robert Jurczyga)
Trener: Marcin Sztorc

Przełom: Wojciech Jonkisz – Michał Kóska, Wojciech Czulak, Szymon Kóska, Wojciech Kubies - Grzegorz Maron (66' Krzysztof Jarosz), Marcin Janusz, Marek Faruga, Kamil Góra - Łukasz Zdeb (81' Mateusz Grygierzec), Krzysztof Janusz (66' Szymon Dunat)
Trener: Kazimierz Kozioł

Skład sędziowski: Dawid Wehsoly oraz Bogusław Kępys i Bogusław Legięć (Bielsko-Biała)