Podwójna radość Bestwinki w derbach

Do derbowego starcia w ramach 21. kolejki bielskiej A-klasy doszło w niedzielę w Bestwince, gdzie walczący o awans do „okręgówki” gospodarze rywalizowali z drużyną rezerw MRKS-u Czechowice-Dziedzice. Notujący ostatnio passę pięciu kolejnych zwycięstw podopieczni Marcina Sztorca już w pierwszej odsłonie zaprzepaścili właściwie szansę na korzystny rezultat, tracąc aż trzy gole – a w 52. minucie wynik brzmiał już 4:0.

„Dwójka” ocknęła się pomiędzy 68. a 70. minutą, kiedy to w krótkim odstępie czasu do siatki rywala trafiali Grzegorz Sztorc i Grzegorz Gąsiorek, ale skuteczniejsza tego dnia ekipa Tomasza Zużałka w końcówce meczu dorzuciła jeszcze dwie bramki i odniosła wysokie zwycięstwo 6:2 (3:0), dzięki któremu ulokowała się na pozycji lidera bielskiej A-klasy.

Okiem trenera:

Marcin Sztorc (MRKS II): – Przez pierwszy kwadrans gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska i nic nie zapowiadało, że mecz zakończy się dla nas taką katastrofą. Wszystkie trzy stracone bramki to wynik koszmarnych błędów w obronie, które nie powinny się przytrafić nawet na poziomie juniorskim. Dwie dogodne sytuacje, jakie udało się nam stworzyć przed przerwą nie przyniosły kontaktowego gola. Z pewnością przespaliśmy premierową część – mało tego, tuż po zmianie stron rywal praktycznie „zamknął” mecz, strzelając czwarta bramkę. Udało się nam choć trochę zniwelować straty, strzelając w krótkim odstępie czasu dwa gole, a wcześniej zmarnowaliśmy jeszcze „jedenastkę”, z kolei przy stanie 5:2 sędzia nie uznał trafienia Cioska, dopatrując się pozycji spalonej. Uważam, iż druga połowa mogła się podobać kibicom, bo obie drużyny miały jeszcze kilka klarownych sytuacji na zmianę wyniku. Wygrał jednak zespół zdecydowanie lepszy i gratuluję podopiecznym trenera Tomka Zużalka, którzy po tej kolejce zrobili duży krok ku temu, by wygrać tą ligę.

21. kolejka bielskiej A-klasy – 13.05.2018r. /godz.16:00/
Stadion w Bestwince,  ul. Sportowa

KS Bestwinka – MRKS II Czechowice-Dziedzice 6:2 (3:0)

Bramki: 1:0 Wróbel (19 min.), 2:0 Skęczek (35 min.), 3:0 Skęczek (42 min.), 4:0 Adamowicz (52 min.), 4:1 G.Sztorc (68 min.), 4:2 Gąsiorek (70 min.), 5:2 Kosmaty (75 min.), 6:2 Chmielniak (90+2 min.)

Bestwinka: Amadeusz Golik – Rafał Nycz, Michał Więcek, Szymon Tomala, Paweł Olek – Rafał Dawidek, Maciej Kosmaty, Bartosz Prymula, Paweł Wróbel (65′ Adrian Jasionek) – Maciej Skęczek (87′ Dominik Chmielniak), Bartosz Adamowicz
Trener: Tomasz Zużałek

MRKS II: Patryk Kopeć – Arkadiusz Łukosz, Marcin Sztorc, Zbigniew Zdonek, Patryk Matuszczak – Mateusz Stanclik, Błażej Adamiec, Grzegorz Bała (63′ Grzegorz Gąsiorek), Maksymilian Praciak – Romain Bazin (60′ Mateusz Ciosek), Grzegorz Sztorc

Żółte kartki: Łukosz (42′), Matuszczak (52′)
Widzów: 150

Skład sędziowski: Klaudiusz Pietroszek oraz Dawid Rakus i Adam Moskwik (KS Skoczów)