Pierwsza porażka w fatalnym stylu

W 6. kolejce rozgrywek „HaizIV ligi śląskiej, gr.II w sezonie 2018/19, piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice doznali pierwszej porażki. Podopieczni Piotra Mrozka na stadionie MOSiR po bardzo słabym spotkaniu ulegli drużynie MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski0:3 (0:0). Dwa gole dla zwycięzców zdobył Tobiasz Wodecki (48 min. i 52. min), a jedno trafienie z rzutu karnego zaliczył Maciej Kocztorz (63 min. – z rzutu karnego). Gospodarze od 63. minuty musieli grać w dziesięcioosobowym zestawieniu, po czerwonej kartce dla Rafała Żurka.

Początek sobotniej potyczki nie wskazywał, że czechowiczanie będą musieli „przełknąć gorycz porażki” z rywalem, spisującym się dotąd w rozgrywkach bardzo przeciętnie. W 4. i 13 minucie dwukrotnie z rzutów wolnych groźnie uderzał Feruga, lecz wpierw piłkę zdołał wypiąstkować Świerczek, a kolejna próba zawodnika MRKS-u poszybowała tuż nad poprzeczką. W międzyczasie również z rzutu wolnego po przeciwległej stronie boiska strzelał Reinhard, a piłkę pewnie wyłapał Kraus. Z kolei w 11. minucie po asyście Chrapka lewą stroną pola karnego przedarł się Szczęsny, jednak w decydującym momencie rozpaczliwa interwencja obrońcy Odry zażegnała niebezpieczeństwo, choć gospodarze bezskutecznie sygnalizowali zagranie ręką gracza z Wodzisławia Śląskiego. W 16. minucie ponownie z rzutu wolnego w szeregach przyjezdnych uderzał Reinhard i Kraus zdołał wyekspediować piłkę poza linię końcową. Równo po upływie pół godziny gry goście byli niezwykle bliscy objęcia prowadzenia, bowiem linię defensywną czechowiczan wymanewrował Wodecki i jego uderzenie z bliskiej odległości odbił Kraus, zaś dobitka wylądowała na słupku. Niemrawo spisujący się zespół MRKS-u przed przerwą stworzył sobie jeszcze tylko jedną sytuację, kiedy to w 34. minucie centrę Chrapka głową nad bramką przeniósł Szczęsny.

O ile w premierowej odsłonie miejscowi pomimo słabej dyspozycji, nie dali przeciwnikowi zakończyć powodzeniem żadnej akcji, to niestety na wstępie drugiej części w krótkim odstępie czasu właściwie pozbawili się szans na jakąkolwiek zdobycz. W 48. minucie aktywny Wodecki znów dał się we znaki obrońcom MRKS-u i tym razem jego szarża w „szesnastkę” zakończyła się golem dającym Odrze zasłużone prowadzenie. Podopieczni Piotra Mrozka jeszcze na dobre nie otrząsnęli się po tym ciosie, a ledwie 4 minuty później otrzymali kolejny. I ponownie kunsztem strzeleckim błysnął Wodecki, korzystając z wycofania piłki sprzed linii końcowej mierzonym – płaskim uderzeniem z dziesiątego metra. Jakby pecha czechowiczan było mało, w 63. minucie mocna próba Sikorskiego z dystansu zatrzymała się na poprzeczce, a spieszącego z dobitką rywala nieprzepisowo – zdaniem arbitra, na murawę powalił Żurek i za to przewinienie otrzymał czerwoną kartkę. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze chwilę później podszedł Kocztorz i myląc czechowickiego golkipera, zdobył trzecią bramkę dla swojej drużyny. Zupełnie bezradnych i nie mających żadnych argumentów gospodarzy, stać było jedynie na stworzenie dwóch sytuacji, jednakże ani „nożyce” Ferugi, ani też mocny strzał Szczęsnego po delikatnym rykoszecie, nie przyniosły choćby honorowego trafienia i pierwsza porażka w sezonie stała się faktem.

Bez wątpienia MRKS rozegrał najsłabsze spotkanie w IV lidze i nie ma co już do niego wracać, bo tego dnia czechowiczanom nie wychodziło po prostu nic. Trzeba jedynie z niepowodzenia w kiepskim stylu wyciągnąć odpowiednie wnioski i po „zimnym prysznicu” z mocną chęcią rehabilitacji podejść do kolejnego starcia, w którym nasz zespół zmierzy się na wyjeździe z niepokonaną dotąd Unią Racibórz. Mecz ten rozegrany zostanie w sobotę – 16 września o godzinie 16:00.

6. kolejka „Haiz” IV ligi śląskiej, gr.II – 8.09.2018r. /godz.16:00/
Główna płyta Stadionu MOSiR – Czechowice-Dziedzice, ul. Legionów 145

MRKS Czechowice-Dziedzice – MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski 0:3 (0:0)

Bramki: 0:1 Wodecki (48 min.), 0:2 Wodecki (52 min.), 0:3 Kocztorz (63 min. – z karnego)

MRKS: 12. Dominik Kraus – 6. Jakub Wojtyła, 4. Tomasz Górkiewicz (38′ 14. Rafał Żurek), 5. Szymon Jastrzębski – 2. Kamil Bezak, 8. Łukasz Szędzielarz (87′ 16. Kacper Fujawa), 20. Daniel Feruga (60′ 10. Krystian Patroń), 18. Ariel Dzionsko (60′ 7. Jakub Raszka), 19. Krzysztof Chrapek (70′ 17. Michał Przemyk) – 15. Mateusz Wajdzik (46′ 9. Kamil Jonkisz), 11. Damian Szczęsny
Trener: Piotr Mrozek

Odra: 12. Jakub Świerczek – 22. Mateusz Krzyżok, 13. Satoru Gokita (88′ 15. Mateusz Bugdoł), 4. Kacper Krupiński, 6. Dawid Buczek – 5. Artur Cichy (87′ 9. Tomasz Neugebauer), 8. Łukasz Reinhard, 11. Tobiasz Wodecki, 17. Maciej Kocztorz (83′ 16. Łukasz Gajda) – 10. Paweł Sikorski, 7. Tomasz Zieliński (70′ 3. Marcin Malinowski)
Trener: Bartłomiej Socha

Czerwona kartka: Żurek (63′)
Widzów: 300

Skład sędziowski: Mariusz Goriwoda oraz Sebastian Witulski i Bartłomiej Górnik (KS Zabrze)