Pewne zwycięstwo rezerw

Po raz ostatni w sezonie 2017/18 w roli gospodarza na sztucznej nawierzchni boiska MOSiR wystąpili gracze A-klasowych rezerw MRKS-u, którzy we wczesne – sobotnie popołudnie gościli drużynę Soły Kobiernice. Już po pierwszej odsłonie czechowiczanie prowadzili różnicą trzech goli, a po przerwie zdołali „dołożyć” jeszcze jedno trafienie i zwyciężyć 4:0 (3:0). Dwie bramki w szeregach gospodarzy zanotował Błażej Adamiec, a na listę strzelców wpisali się także Grzegorz Sztorc i Michał Adamus.

Okiem trenera:

Marcin Sztorc (MRKS II): – Udało się nam bardzo dobrze wejść w ten mecz, gdyż szybko objęliśmy prowadzenie za sprawą technicznego strzału nad murem Adamca. Po kilku minutach wynik podwyższył G.Sztorc, lobując bramkarza rywali. Bramka na 3:0 padła po bardzo dobrej – zespołowej akcji, a podanie Matuszczaka świetnym uderzeniem wykończył Adamus. Do przerwy rezultat nie uległ już zmianie, aczkolwiek sytuacje ku jego „podreperowaniu” były, lecz zawodziła nieco skuteczność. Po zmianie stron intensywność gry w naszym wykonaniu spadła, na co bez wątpienia wpływ miał ogromny upał, który panował na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Mimo to udało się nam jeszcze dołożyć jedno trafienie, które było bliźniaczo podobne do gola Adamusa, z tym że autorem pięknego strzału był Adamiec. Więcej bramek kibice już nie obejrzeli, w czym duża zasługa bramkarza gości. Byliśmy drużyną zdecydowanie lepszą i odnieśliśmy w pełni zasłużone zwycięstwo.

25. kolejka bielskiej A-klasy – 9.06.208r. /godz.13:00/
Boisko MOSiR ze sztuczną nawierzchnią – Czechowice-Dziedzice, ul. Legionów 145

MRKS II Czechowice-Dziedzice – KS Soła Kobiernice 4:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Adamiec (8 min. – z wolnego), 2:0 G.Sztorc (11 min.), 3:0 Adamus (17 min.), 4:0 Adamiec (54 min.)

MRKS II: Patryk Kopeć – Marcin Chrobak, Marcin Sztorc (67′ Grzegorz Gąsiorek), Filip Hadydoń, Maksymilian Praciak (46′ Mateusz Ciosek) – Mateusz Stanclik, Szymon Światłowski, Błażej Adamiec (60′ Romain Bazin), Patryk Matuszczak (56′ Dominik Gałan) – Michał Adamus, Grzegorz Sztorc

Soła: Jakub Jończy – Jakub Zoń, Szymon Niemczyk, Arkadiusz Brońka, Michał Rusek – Sebastian Witkowski, Patryk Kolber (85′ Szymon Mika), Sebastian Bryzek (46′ Kacper Suski), Paweł Wrona – Szymon Dwornik (62′ Radosław Matusiak), Grzegorz Kojder (46′ Mariusz Żurek)
Trener: Mariusz Wadoń

Żółta kartka: Adamus (47′)
Widzów: 30

Skład sędziowski: Marek Stroński oraz Adrian Damaz i Nikodem Bryzek (KS Bielsko-Biała)