Portal     Klub     MRKS    IV Liga     Rezerwy    Trampkarze m│odsi    Trampkarze starsi     »aki    Klub Stu     Multimedia
25/05/2017 23:58
Blama┼╝ "dw├│jki" w Pisarzowicach
Blama┼╝ "dw├│jki" w PisarzowicachPo ubieg┼éotygodniowym - przekonuj─ůcym zwyci─Östwie wydawa┼éo si─Ö, ┼╝e gracze A-klasowych rezerw MRKS-u b─Öd─ů w stanie nawi─ůza─ç walk─Ö z du┼╝o wy┼╝ej notowanym Pionierem Pisarzowice. Niestety boiskowa rzeczywisto┼Ť─ç okaza┼éa si─Ö brutalna dla czechowiczan, kt├│rzy polegli na terenie rywala a┼╝ 1:8 (0:3). Jedynego gola dla ÔÇ×dw├│jkiÔÇŁ w 69. minucie sobotniego spotkania zdoby┼é Grzegorz Kocierz.

czytaj wi─Öcej >>
Emocje i dramaturgia - hit dla Ku┼║ni
Emocje i dramaturgia - hit dla Ku┼║niOd 30. minuty meczu ÔÇ×na szczycieÔÇŁ bielskiej ligi okr─Ögowej, pi┼ékarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice po fenomenalnym uderzeniu Mateusza ┼╗y┼éy z rzutu wolnego prowadzili z lideruj─ůc─ů Ku┼║ni─ů Ustro┼ä, ale po ko┼äcowym gwizdku muraw─Ö stadionu MOSiR opuszczali w minorowych nastrojach. Do szcz─Ö┼Ťcia zabrak┼éo bowiem niewiele, gdy┼╝ w 84. minucie po dyskusyjnym rzucie karnym do remisu doprowadzi┼é Konrad Pala, a w r├│wno w 90. minucie wynik na 1:2 (1:0) celnym trafieniem ustali┼é Micha┼é Pietraczyk.

Beniaminek rozbity przez rezerwy!
Beniaminek rozbity przez rezerwy!W efektownym stylu drugie zwyci─Östwo w sezonie odnios┼éy A-klasowe rezerwy MRKS-u Czechowice-Dziedzice, kt├│re na sztucznym boisku MOSiR rozgromi┼éy 6:2 (3:0) beniaminka rozgrywek, dru┼╝yn─Ö KS Mi─Ödzyrzecze. Hat-tricka na swoim koncie w szeregach gospodarzy zapisa┼é Robert Jurczyga (36 min. - g┼éow─ů, 87 min. i 90 min.), natomiast po jednym trafieniu ÔÇ×dorzuciliÔÇŁ Szymon ┼Üwiat┼éowski (15 min. - z rzutu karnego), Patryk Matuszczak (26 min.), oraz Dominik Ga┼éan (56 min.). Bramki dla go┼Ťci zdobyli z kolei Rados┼éaw Folek (74 min. - g┼éow─ů) i Szymon Pustelnik (78 min. - g┼éow─ů).

MRKS II rozgromiony w derbach
MRKS II rozgromiony w derbachZ pewno┼Ťci─ů nie tak wyobra┼╝ali sobie wyjazd do pobliskiej Bestwinki gracze rezerw MRKS-u, kt├│rzy w niedzielne popo┼éudnie stoczyli tam derbow─ů konfrontacj─Ö. Marzenia o korzystnym rezultacie rozwiane w┼éa┼Ťciwe zosta┼éy w ledwie p├│┼é godziny gry, bo w trakcie tego okresu gospodarze zaaplikowali czechowiczanom a┼╝ cztery gole (Bartosz Adamowicz, Maciej Sk─Öczek - 2 i Bartosz Prymula), w tym trzy przyjezdni stracili graj─ůc w liczebnej przewadze po czerwonej kartce dla Macieja Kosmatego z 10. minuty. W 62. minucie honorow─ů bramk─Ö dla „dw├│jki” zdoby┼é Robert Jurczyga, a wynik na 5:1 (4:0) w 88. minucie ustali┼é Rafa┼é Dawidek. Tu┼╝ przed ko┼äcowym gwizdkiem czerwonym kartonikiem ukarany zosta┼é tak┼╝e Maksymilian Praciak.

Jeden gol na wag─Ö zwyci─Östwa
Jeden gol na wag─Ö zwyci─ÖstwaTrafienie autorstwa Mateusza ┼╗y┼éy, kt├│re pad┼éo w 11. minucie spotkania, okaza┼éo si─Ö decyduj─ůce o pi─ůtej z kolei wygranej dru┼╝yny MRKS-u Czechowice-Dziedzice w rozgrywkach Profi Credit Bielskiej Ligi Okr─Ögowej obecnego sezonu. W sobotnie popo┼éudnie czechowiczanie mierzyli si─Ö w ┼╗ywcu z tamtejsz─ů Koszaraw─ů, a po obfituj─ůcej w sytuacje bramkowe go┼Ťci premierowej ods┼éonie i znacznie s┼éabszej drugiej cz─Ö┼Ťci, podopiecznym Marcina Biskupa uda┼éo si─Ö dowie┼Ť─ç rezultat 1:0 (1:0) do ostatniego gwizdka arbitra.

Sporo okazji, punkt├│w brak...
Sporo okazji, punkt├│w brak...Po raz pierwszy w sezonie, domowa potyczka z udzia┼éem A-klasowych rezerw MRKS-u rozegrana zosta┼éa na sztucznej nawierzchni boiska MOSiR, gdzie czechowiczanie podejmowali wicelidera tabeli - dru┼╝yn─Ö Soko┼éa Buczkowice. Pomimo, i┼╝ w pierwszej ods┼éonie cz─Ö┼Ťciej atakowali gospodarze, to jednak w 36. minucie gola zdobyli rywale, gdy pi┼éke do siatki pos┼éa┼é Damian Tracz. W 56. minucie ten sam zawodnik skutecznie sfinalizowa┼é szybk─ů kontr─Ö i „dw├│jka” znalaz┼éa si─Ö w trudnym po┼éo┼╝eniu, a cho─ç w 90. minucie powtarzany trzykrotnie (!) rzut karny wykorzysta┼é Robert Jurczyga, to na wywalczenie cho─çby punktu podopiecznym Marcina Sztorca niestety zabrak┼éo ju┼╝ czasu i pe┼én─ů pul─Ö za wygran─ů 2:1 (1:0) zgarn─Öli buczkowianie.

Dobra passa podtrzymana
Dobra passa podtrzymanaCzwarta wygrana z rz─Ödu pad┼éa w sobot─Ö ┼éupem pi┼ékarzy MRKS-u Czechowice-Dziedzice, kt├│rzy na w┼éasnym stadionie go┼Ťcili dru┼╝yn─Ö Sp├│jni Zebrzydowice. Na pierwszego gola kibice czekali a┼╝ do 42. minuty, kiedy to wynik meczu celnym trafieniem otworzy┼é Mateusz ┼╗y┼éa. Przewaga gospodarzy udokumentowana zosta┼éa tak┼╝e po przerwie, a w przeci─ůgu ledwie 120. sekund bramkarza rywali do kapitulacji zmusili Jakub Raszka (63 min.) i ponownie Mateusz ┼╗y┼éa (65 min.), dzi─Öki czemu podopieczni Marcina Biskupa pewnie triumfowali 3:0 (1:0).

"Dw├│jki" punkt z Bystr─ů
"Dw├│jki" punkt z Bystr─ůNa obiekcie w Wilkowicach, kolejny istotny w kontek´┐Żcie uk´┐Żadu dolnych rejon´┐Żw tabeli pojedynek rozegra´┐Ży rezerwy MRKS-u, kt´┐Żre mierzy´┐Ży si´┐Ż z dru´┐Żyn´┐Ż KS Bystra. Nim kibice na dobre usadowili si´┐Ż na swoich miejscach, w ekspresowym tempie pad´┐Ży dwa gole. W 2. minucie go´┐Żci na prowadzenie wyprowadzi´┐Ż Mateusz Ciosek, za´┐Ż po chwili wyr´┐Żwnuj´┐Żce trafienie zanotowa´┐Ż Mateusz M´┐Żynarski. W 38. minucie golkipera rywali w szeregach czechowiczan pokona´┐Ż z kolei Marcin Chrobak, a ko´┐Żcowy rezultat na 2:2 (1:2) celnym strza´┐Żem z rzutu karnego ustali´┐Ż Pawe´┐Ż Lewandowicz (78 min.).

czytaj wi´┐Żcej >>
Pierwszy wyjazdowy skalp
Pierwszy wyjazdowy skalpO ile w spotkaniach na w│asnym stadionie czechowicka dru┐yna zgarnŕ│a jak do tej pory komplet punktˇw, to nieco gorzej wiod│o siŕ jej w tym sezonie na terenie rywali. Impas ten pi│karze MRKS-u prze│amali w ko˝cu na boisku beniaminka w DrogomyÂlu, gdzie 2:1 (1:1) pokonali tamtejsz▒ B│yskawicŕ. Wynik sobotniej konfrontacji w 26. minucie otworzy│ Mateusz »y│a, wykorzystuj▒c rzut karny podyktowany za faul na Szymonie Niemczyku. Minutŕ przed przerw▒ goÂcie nie ustrzegli siŕ prostego b│ŕdu w defensywie, co skrzŕtnie wykorzysta│ Gracjan Haka, jednak „ostatnie s│owo” nale┐a│o do podopiecznych Marcina Biskupa, a konkretnie do Rafa│a Adamczyka, ktˇry celn▒ „g│ˇwk▒” zagwarantowa│ swojemu zespo│owi wyjazdowy triumf.

czytaj wiŕcej >>
Premierowe zwyci─Östwo rezerw
Premierowe zwyci─Östwo rezerwDoczekali si´┐Ż w ko´┐Żcu pierwszego kompletu punkt´┐Żw w sezonie 2016/17 pi´┐Żkarze drugiej dru´┐Żyny MRKS-u. Czechowiczanie w niedzielne popo´┐Żudnie na g´┐Ż´┐Żwnej p´┐Życie stadionu MOSiR rywalizowali z Beskidem Godziszka i pokonali przeciwnika 3:1 (1:0). Na list´┐Ż strzelc´┐Żw w szeregach gospodarzy wpisali si´┐Ż kolejno Mateusz Ciosek (11 min.), Maksymilian Praciak (73 min.) i Mateusz Stanclik (90+3 min.). Jedyne trafienie dla przyjezdnych w 75. minucie zanotowa´┐Ż Adrian Nycz.

Z beniaminkiem wygrana w b├│lach
Z beniaminkiem wygrana w b├│lachO nietypowej porze, bo w sobotnie przedpo´┐Żudnie - do walki celem powi´┐Żkszenia dorobku punktowego w tabeli Profi Credit Bielskiej Ligi Okr´┐Żgowej, stan´┐Ży dru´┐Żyny MRKS-u Czechowice-Dziedzice i GLKS-u Wilkowice. Na wi´┐Żksze emocje kibice czeka´┐Ż musieli do ko´┐Żcowej fazy premierowej ods´┐Żony, kiedy to wpierw prowadzenie go´┐Żciom da´┐Żo trafienie Tomasza Gali (42 min.), a po trzech minutach wyr´┐Żwnuj´┐Żcego gola zdoby´┐Ż Micha´┐Ż Adamus. Po przerwie pi´┐Żka w siatce wyl´┐Żdowa´┐Ża tylko raz, a skierowa´┐Ż j´┐Ż tam w 63. minucie Jakub Raszka, dzi´┐Żki czemu ze zwyci´┐Żstwa 2:1 (1:1) po ko´┐Żcowym gwizdku mogli cieszy´┐Ż si´┐Ż podopieczni Marcina Biskupa.

Wr├│cili na zwyci─Öski szlak
Wr├│cili na zwyci─Öski szlakZ ch´┐Żci´┐Ż rehabilitacji za niepowodzenie w derbach, do konfrontacji z dru´┐Żyn´┐Ż Metalu W.G. Ska´┐Żka ´┐Żabnica przyst´┐Żpili pi´┐Żkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice. Sobotnie spotkanie ´┐Żwietnie u´┐Żo´┐Ży´┐Żo si´┐Ż dla gospodarzy, bowiem ju´┐Ż w 6. minucie z „pomoc´┐Ż” obro´┐Żcy przyjezdnych do siatki pi´┐Żk´┐Ż skierowa´┐Ż Micha´┐Ż Adamus, a prowadzenie w 22. minucie celn´┐Ż „g´┐Ż´┐Żwk´┐Ż” podwy´┐Ższy´┐Ż Szymon Jastrz´┐Żbski. W 57. minucie fenomenalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisa´┐Ż si´┐Ż natomiast Marcin Kochutek i zrobi´┐Żo si´┐Ż nieco nerwowo, na szcz´┐Żcie sze´┐Ż´┐Ż minut przed up´┐Żywem regulaminowego czasu gry pe´┐Żn´┐Ż pul´┐Ż swojemu zespo´┐Żowi „przypiecz´┐Żtowa´┐Ż” Mateusz ´┐Ży´┐Ża, pokonuj´┐Żc golkipera rywali strza´┐Żem g´┐Żow´┐Ż i ustalaj´┐Żc wynik na 3:1 (2:0).

Jednobramkowa pora┼╝ka MRKS-u II
Jednobramkowa pora┼╝ka MRKS-u IIKolejn─ů przegran─ů na swoim koncie zapisali gracze A-klasowych rezerw MRKS-u, kt´┐Żrzy w sobot´┐Ż wybrali si´┐Ż do Por´┐Żbki na pojedynek z tamtejsz´┐Ż Zapor´┐Ż. Podopieczni Marcina Sztorca gola stracili w 28. minucie, po rzucie karnym wyegzekwowanym przez Maksymiliana Cepig´┐Ż. Tu´┐Ż po przerwie tak´┐Że z jedenastu metr´┐Żw do siatki trafi´┐Ż z kolei Szymon ´┐Żwiat´┐Żowski (48 min.), ale „ostatnie s´┐Żowo” nale´┐Ża´┐Żo do rywali czechowiczan, gdy´┐Ż za spraw´┐Ż drugiej bramki Maksymiliana Cepigi (57 min.) zgarn´┐Żli oni komplet punkt´┐Żw, wygrywaj´┐Żc 2:1 (1:0).