Portal     Klub     MRKS    IV Liga     Rezerwy    Trampkarze m│odsi    Trampkarze starsi     »aki    Klub Stu     Multimedia
24/11/2017 14:09
"Demony przesz┼éo┼Ťci znikn─Ö┼éy"
"Demony przesz┼éo┼Ťci znikn─Ö┼éy"Podczas trwaj─ůcego okresu przygotowawczego do nowego sezonu, redakcja naszego serwisu postanowi┼éa przeprowadzi─ç kr├│tki wywiad z przedstawicielem klubu - Markiem Grabcem, kt├│ry opowiedzia┼é m.in. o obecnej sytuacji organizacyjno-finansowej MRKS-u, relacji na linii Zarz─ůd-Miasto, a tak┼╝e o bazie sportowej i przeprowadzonych dot─ůd transferach. Pe┼ény zapis ciekawej rozmowy, przedstawiaj─ůcej prac─Ö na rzecz czechowickiego klubu od wewn─ůtrz prezentujemy poni┼╝ej.

czytaj wi─Öcej >>
Krzysztof Chrapek nowym zawodnikiem!
Krzysztof Chrapek nowym zawodnikiem!Urodzony w Czechowicach-Dziedzicach do┼Ťwiadczony napastnik Krzysztof Chrapek zosta┼é nowym zawodnikiem MRKS-u. Wychowanek G├│rnika Brzeszcze ma za sob─ů wyst─Öpy w Ekstraklasie w barwach Podbeskidzia Bielsko-Bia┼éa i Lecha Pozna┼ä, z kt├│rym wywalczy┼é m.in. tytu┼é Mistrza Polski, oraz Superpuchar. W ostatnim czasie - podobnie jak Damian Szcz─Ösny, rywalizowa┼é on na trzecioligowych boiskach w barwach BKS-u Stali Bielsko-Bia┼éa.

Damian Szcz─Ösny zn├│w w MRKS-ie!
Damian Szcz─Ösny zn├│w w MRKS-ie!Na progu przygotowa┼ä do nowego sezonu, czechowicka dru┼╝yna dozna┼éa pierwszego powa┼╝nego wzmocnienia. Po sze┼Ťciu latach barwy MRKS-u ponownie reprezentowa─ç b─Ödzie Damian Szcz─Ösny, kt├│ry w ostatnim czasie wyst─Öpowa┼é w trzecioligowym BKS-ie Stali Bielsko-Bia┼éa.

10 lipca pocz─ůtek przygotowa┼ä MRKS-u
10 lipca pocz─ůtek przygotowa┼ä MRKS-uJu┼╝ 10 lipca premierowym treningiem na stadionie MOSiR przygotowania do sezonu 2017/18 w Profi Credit Bielskiej Lidze Okr─Ögowej zainauguruj─ů pi┼ékarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice. Podopieczni Marcina Biskupa maj─ů w planie m.in. rozegranie czterech spotka┼ä kontrolnych, a tak┼╝e wyjazd na kr├│tkie - weekendowe zgrupowanie do Ujs├│┼é i Rajczy. Szczeg├│┼éowy plan przygotowa┼ä naszej dru┼╝yny prezentujemy w dalszej cz─Ö┼Ťci newsa.

Inauguracja w Wi┼Ťle
Inauguracja w Wi┼ŤleLedwie tydzie┼ä temu zako┼äczy┼é si─Ö sezon 2016/17, a tymczasem znamy ju┼╝ terminarz Profi Credit Bielskiej Ligi Okr─Ögowej na kolejne rozgrywki. W miniony pi─ůtek podczas IV Gali ÔÇ×Futbolowe Asy Beskid├│wÔÇŁ, kt├│ra odby┼éa si─Ö w bielskim Hotelu ÔÇ×D─ÖbowiecÔÇŁ rozlosowano pary pierwszej kolejki, wobec czego mo┼╝na u┼éo┼╝y─ç ju┼╝ pe┼én─ů drabink─Ö rundy jesiennej. Pi┼ékarzy MRKS-u Czechowice-Dziedzice czeka niezwykle trudny pocz─ůtek zmaga┼ä, gdy┼╝ na inauguracj─Ö podopieczni Marcina Biskupa w pierwszy weekend sierpnia zmierz─ů si─Ö na wyje┼║dzie z WSS Wis┼éa, a nast─Öpnie rywalami naszej dru┼╝yny b─Öd─ů G├│ral ┼╗ywiec, Pasjonat Dankowice i LKS Bestwina.

Wygrana z Le┼Ťn─ů, ko┼äczymy na podium!
Wygrana z Le┼Ťn─ů, ko┼äczymy na podium!W ostatnim - trzydziestym meczu sezonu 2016/17 pi┼ékarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice na stadionie MOSiR pokonali 3:0 (2:0) dru┼╝yn─Ö LKS-u Le┼Ťna. Bramki dla gospodarzy w niedzielne popo┼éudnie zdobywali kolejno Grzegorz G─ůsiorek (25 min. - z rzutu karnego), Edwin Barbosa (31 min.) i Jakub Raszka (77 min.). Dzi─Öki zwyci─Östwu i korzystnym rezultatom w innych potyczkach, podopieczni Marcina Biskupa ÔÇ×rzutem na ta┼Ťm─ÖÔÇŁ zameldowali si─Ö na najni┼╝szym stopniu podium w tabeli ko┼äcowej Profi Credit Bielskiej Ligi Okr─Ögowej.

Z liderem pora┼╝ka na koniec dobrej rundy
Z liderem pora┼╝ka na koniec dobrej rundyW ostatnim meczu sezonu 2016/17 rozgrywek bielskiej A-klasy, pewna utrzymania dru┼╝yna rezerw MRKS-u zmierzy┼éa si─Ö na wyje┼║dzie z Czarnymi Jaworze, rywalem maj─ůcym ju┼╝ od d┼éu┼╝szego zagwarantowan─ů promocj─Ö na szczebel okr─Ögowy. Pojedynek rozpocz─ů┼é si─Ö niespodziewanie od szybkiego trafienia go┼Ťci, autorstwa Mateusza Stanclika (3 min.), jednak w dalszej fazie gry do siatki trafiali ju┼╝ tylko podopieczni trenera Tomasza Duleby, kt├│rzy ostatecznie pokonali czechowiczan 5:1 (2:1).

Bez fajerwerk├│w, ale zwyci─Ösko
Bez fajerwerk├│w, ale zwyci─ÖskoNa ostatnie spotkanie wyjazdowe w ┼Ťwi─ůteczny czwartek wyruszy┼éa dru┼╝yna MRKS-u Czechowice-Dziedzice, kt├│ra w Pruchnej zmierzy┼éa si─Ö z ni┼╝ej notowanym w tabeli LKS-em 99. O losach rywalizacji zadecydowa┼éa druga ods┼éona, kiedy to mimo przeci─Ötnej postawy go┼Ťcie zaaplikowali rywalom trzy gole, nie trac─ůc przy tym ┼╝adnego. Do protoko┼éu meczowego wpisali si─Ö kolejno Rafa┼é Adamczyk (65 min. - g┼éow─ů), Szymon Niemczyk (78 min.) i ┼üukasz Jastrz─Öbski (90+2 min.), dzi─Öki czemu podopieczni Marcina Biskupa odnie┼Ťli znaczne zwyci─Östwo 3:0 (0:0).

Emocjonuj─ůca wygrana "dw├│jki"
Emocjonuj─ůca wygrana "dw├│jki"W ┼Ťrodowy wiecz├│r zaleg┼é─ů konfrontacj─Ö z 17. kolejki bielskiej A-klasy rozegra┼éy rezerwy MRKS-u Czechowice-Dziedzice, kt├│re na g┼é├│wnej p┼éycie stadionu MOSiR zmierzy┼éy si─Ö z zamykaj─ůcym tabel─Ö LKS-em Maza┼äcowice. Po pierwszej ods┼éonie lepsi o jednego gola byli nieoczekiwanie go┼Ťcie, bowiem w 44. minucie rzut karny wykorzysta┼é Jaros┼éaw Jankowski. Cztery minuty po wznowieniu gry pi┼ék─Ö g┼éow─ů do siatki skierowa┼é z kolei ┼üukasz Pierlak i... gospodarze ruszyli w ekspresowy ÔÇ×po┼ŤcigÔÇŁ. W ledwie minut─Ö do wyr├│wnania doprowadzi┼éy trafienia Dominika Ga┼éana (50 min.) i Grzegorza Sztorca (51 min.). R├│wno na kwadrans przed up┼éywem regulaminowego czasu gry kolejn─ů ÔÇ×jedenastk─ÖÔÇŁ w szeregach przyjezdnych skutecznie wyegzekwowa┼é ponownie Jaros┼éaw Jankowski, ale ko┼äc├│wka dramatycznego pojedynku nale┼╝a┼éa ju┼╝ do ÔÇ×dw├│jkiÔÇŁ. Wpierw w 83. minucie Mateusz Ciosek ÔÇ×na ratyÔÇŁ wykona┼é rzut karny, a wygran─ů 4:3 (0:1) czechowiczanom zapewni┼éa pi─Ökna bramka Daniela Paszka (88 min.) zza naro┼╝nika ÔÇ×szesnastkiÔÇŁ.

Utrzymanie mimo pora┼╝ki
Utrzymanie mimo pora┼╝kiPlasuj─ůcego si─Ö na trzeciej lokacie w tabeli Pioniera Pisarzowice, w niedzielne popo┼éudnie na sztucznej nawierzchni boiska MOSiR go┼Ťci┼éy rezerwy MRKS-u Czechowice-Dziedzice. Ju┼╝ po pierwszej ods┼éonie trudno by┼éo przypuszcza─ç, i┼╝ gospodarze b─Öd─ů w stanie wywalczy─ç jak─ůkolwiek zdobycz punktow─ů, bowiem wynik brzmia┼é 0:3. Po przerwie za spraw─ů gola Mateusza Cioska z rzutu karnego (50 min.), ÔÇ×dw├│jkaÔÇŁ stara┼éa si─Ö jeszcze podj─ů─ç walk─Ö, jednak to rywal zapisa┼é na swoim koncie kolejne trzy bramki, kt├│re przedzieli┼éo tak┼╝e trafienie Roberta Jurczygi (67 min.). Podopieczni Marcina Sztorca zanotowali zatem wysok─ů pora┼╝k─Ö 2:6 (0:3), ale dzi─Öki innym rezultatom tej kolejki mog─ů ju┼╝ by─ç pewni zachowania ligowego bytu.

MRKS g├│r─ů w derbach!
MRKS g├│r─ů w derbach!W roli gospodarza na stadionie w Zabrzegu, derbow─ů konfrontacj─Ö w ramach 28. kolejki Profi Credit Bielskiej Ligi Okr─Ögowej rozegrali pi┼ékarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice. Rywalem podopiecznych Marcina Biskupa w sobotnie popo┼éudnie by┼éa dru┼╝yna LKS Bestwina, z kt├│r─ů nasza ekipa chcia┼éa ÔÇ×wyr├│wna─ç rachunkiÔÇŁ za pojedynek z rundy jesiennej. Cel ten uda┼éo si─Ö zrealizowa─ç, a o zas┼éu┼╝onym zwyci─Östwie miejscowych 2:0 (1:0) przes─ůdzi┼éy dwa gole m┼éodzie┼╝owc├│w: Dominika Kopcia (20 min. - z rzutu wolnego) i Adriana Heroka (52 min.).

Rezerw punkt na Mi─Ödzyrzeczu
Rezerw punkt na Mi─ÖdzyrzeczuWobec ostatnich rozstrzygni─Ö─ç w rozgrywkach bielskiej A-klasy, czechowicka ÔÇ×dw├│jkaÔÇŁ matematycznie ci─ůgle nie jest jeszcze pewna utrzymania, st─ůd te┼╝ na wyjazdowe starcie z KS Mi─Ödzyrzecze zesp├│┼é MRKS-u II udawa┼é si─Ö z ch─Öci─ů podreperowania swojego dorobku. W 23. minucie niedzielnego spotkania na prowadzenie wyszli niestety wy┼╝ej notowani w tabeli gospodarze, dzi─Öki pi─Öknemu uderzeniu Marcina Bebka z dystansu. Odpowied┼║ rezerw by┼éa r├│wnie efektowna, bowiem w 31. minucie ┼éadnego gola zza linii pola karnego zdoby┼é Grzegorz Sztorc. W drugiej ods┼éonie obie dru┼╝yny egzekwowa┼éy rzutu karne - wpierw bramkarza przyjezdnych z jedenastu metr├│w pokona┼é Przemys┼éaw Szczerbowski (52 min.), a po przeciwleg┼éej stronie boiska ze skuteczn─ů dobitk─ů wybronionego strza┼éu z ÔÇ×wapnaÔÇŁ pospieszy┼é Mateusz Ciosek (60 min.) i mecz zako┼äczy┼é si─Ö remisem 2:2 (1:1).

Nap─Ödzili strachu liderowi
Nap─Ödzili strachu liderowiNa pojedynek z aspiruj─ůcym do awansu liderem tabeli uda┼éa si─Ö w sobotnie popo┼éudnie dru┼╝yna MRKS-u. Pomimo kilku okazji z obu stron w premierowej ods┼éonie, ÔÇ×worek z bramkamiÔÇŁ na boisku ze sztuczn─ů nawierzchni─ů w Ustroniu rozwi─ůza┼é si─Ö dopiero po przerwie, a na prowadzenie w 47. minucie nieoczekiwanie wyszli czechowiczanie, gdy pi┼ék─Ö do siatki rywala g┼éow─ů skierowa┼é Rafa┼é Adamczyk. Niestety przest├│j w grze kosztowa┼é go┼Ťci bardzo drogo, bo pomi─Ödzy 60. a 77. minut─ů na list─Ö strzelc├│w w szeregach Ku┼║ni wpisali si─Ö ┼üukasz B┼éasiak i dwukrotnie Adrian Sikora. Podopieczni Marcina Biskupa zdo┼éali jeszcze w doliczonym czasie zdoby─ç gola kontaktowego, dzi─Öki celnemu uderzeniu Mateusza ┼╗y┼éy, jednak na doprowadzenie do wyr├│wnania zabrak┼éo ju┼╝ czasu i z szalenie istotnego zwyci─Östwa 3:2 (0:0) mogli cieszy─ç si─Ö faworyzowani gospodarze.