Portal     Klub     MRKS    IV Liga     Rezerwy    Trampkarze m│odsi    Trampkarze starsi     »aki    Klub Stu     Multimedia
24/11/2017 14:10
W hicie wygrana rzutem na ta┼Ťm─Ö!
W hicie wygrana rzutem na ta┼Ťm─Ö!┼Üwiadkami nies┼éychanie emocjonuj─ůcego i trzymaj─ůcego w napi─Öciu do ostatniego gwizdka pojedynku derbowego byli kibice, zgromadzeni w sobotnie popo┼éudnie na stadionie w Zabrzegu. Jako pierwsi z obj─Öcia prowadzenia cieszyli si─Ö pi┼ékarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice, bo ju┼╝ w 9. minucie pi┼ék─Ö do siatki skierowa┼é Rafa┼é Adamczyk. Pomimo dobrej postawy gospodarzy, kolejne dwa gole by┼éy autorstwa dru┼╝yny LKS-u Bestwina, a na list─Ö strzelc├│w wpisali si─Ö Artur Sawicki (27 min.) i Szymon Sk─Öczek (33 min. - z rzutu karnego). W 53. minucie rzutu karnego nie wykorzysta┼é co prawda Mateusz ┼╗y┼éa, jednak nie pod┼éama┼éo to podopiecznych Marcina Biskupa i w 64. minucie celn─ů ÔÇ×g┼é├│wk─ůÔÇŁ do wyr├│wnania doprowadzi┼é Rafa┼é Adamczyk, a r├│wno w 90. minucie - graj─ůc w liczebnym os┼éabieniu po drugiej ┼╝├│┼étej kartce dla Mateusza ┼╗y┼éa (83 min.), niezwykle cenn─ů wygran─ů 3:2 (1:2) swojemu zespo┼éowi zapewni┼é Rafa┼é ┼╗urek.

czytaj wi─Öcej >>
Premierowe zwyci─Östwo rezerw
Premierowe zwyci─Östwo rezerwPo wysokiej pora┼╝ce na inauguracj─Ö nowego sezonu bielskiej A-klasy, z ch─Öci─ů rehabilitacji i zgarni─Öcia pierwszej zdobyczy punktowej, do potyczki z KS Mi─Ödzyrzecze przyst─ůpi┼éy rezerwy MRKS-u. We wczesne sobotnie popo┼éudnie - na sztucznej nawierzchni boiska MOSiR, czechowiczanie rozegrali dobre zawody i odnie┼Ťli zas┼éu┼╝one zwyci─Östwo 2:0 (1:0). Gole dla ÔÇ×dw├│jkiÔÇŁ zdobyli Mateusz Stanclik (1 min.) i B┼éa┼╝ej Adamiec (77 min.). W 90. minucie bramkarz gospodarzy Patryk Kope─ç obroni┼é rzut karny wykonywany przez Przemys┼éawa Szczyrbowskiego.

W za┼╝artych derbach kolejny komplet!
W za┼╝artych derbach kolejny komplet!Na zwyci─Öskim szlaku w pocz─ůtkowej fazie sezonu 2017/18 rozgrywek AP-Sport Bielskiej Ligi Okr─Ögowej pozostaj─ů pi┼ékarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice. W niedzielne popo┼éudnie podopieczni Marcina Biskupa stoczyli derbow─ů konfrontacj─Ö w Dankowicach, gdzie zmierzyli si─Ö z tamtejszym Pasjonatem. Z obj─Öcia prowadzenia jako pierwsi w 15. minucie cieszyli si─Ö go┼Ťcie, gdy pi┼ék─Ö do siatki skierowa┼é Damian Szcz─Ösny, jednak ju┼╝ po 120. sekundach mocnym uderzeniem z rzutu wolnego po┼Ťredniego do wyr├│wnania doprowadzi┼é Tomasz Magiera. W drugiej cz─Ö┼Ťci obie dru┼╝yny d─ů┼╝y┼éy do zdobycia zwyci─Öskiego gola, ale spo┼Ťr├│d kilku okazji sztuka ta uda┼éa si─Ö tylko czechowiczanom, kt├│rym pe┼én─ů pul─Ö zagwarantowa┼éa celna ÔÇ×g┼é├│wkaÔÇŁ Mateusza ┼╗y┼éy (70 min.).

Inauguracja "dw├│jek" dla Rekordu
Inauguracja "dw├│jek" dla RekorduR├│wnolegle z pojedynkiem pierwszej dru┼╝yny w Dankowicach, inauguruj─ůce sezon 2017/18 spotkanie rozgrywek bielskiej A-klasy toczy┼éy rezerwy MRKS-u. Czechowiczanie na boisku ze sztuczn─ů nawierzchni─ů w Bielsku-Bia┼éej mierzyli si─Ö z beniaminkiem - drugim zespo┼éem Rekordu. Po pierwszej ods┼éonie ambitnie walcz─ůcy podopieczni Marcina Sztorca - dzi─Öki bramce Mateusza Cioska (25 min.) remisowali 1:1, ale po zmianie stron swoj─ů wy┼╝szo┼Ť─ç udokumentowali maj─ůcy w sk┼éadzie kilku graczy z trzecioligowej kadry gospodarze. Ostatecznie Rekord II zwyci─Ö┼╝y┼é 7:2 (1:1), a autorem drugiego trafienia dla przyjezdnych r├│wnie┼╝ by┼é Mateusz Ciosek (89 min.).

"Wydarte" zwycięstwo w osłabieniu
"Wydarte" zwyci─Östwo w os┼éabieniuPo inauguruj─ůcym sezon zwyci─Östwie w Wi┼Ťle, czechowick─ů dru┼╝yn─Ö czeka┼é kolejny trudny pojedynek. Na boisku w Zabrzegu w roli gospodarza MRKS zmierzy┼é si─Ö z G├│ralem ┼╗ywiec, a lepszego pocz─ůtku podopieczni Marcina Biskupa nie mogli sobie wymarzy─ç, bo ju┼╝ w 4. minucie celnym trafieniem wynik otworzy┼é Rafa┼é Adamczyk. Z up┼éywem czasu coraz ┼Ťmielej poczyna─ç zacz─Öli sobie rywale, kt├│rzy dodatkowo od 58. minuty grali w liczebnej przewadze po czerwonej kartce dla Kamila Cichury. Na szcz─Ö┼Ťcie czechowiczanie zdo┼éali przez ponad p├│┼é godziny skutecznie odpiera─ç ataki go┼Ťci i ostatecznie odnie┼Ťli minimalne zwyci─Östwo 1:0 (1:0).

Inauguracyjny hit dla MRKS-u!
Inauguracyjny hit dla MRKS-u!W pierwszym spotkaniu sezonu 2017/18 rozgrywek AP-Sport Bielskiej Ligi Okr─Ögowej, pi┼ékarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice wyruszyli na pojedynek z dru┼╝yn─ů WSS Wis┼éa. Pomimo kilku ┼Ťwietnych okazji stworzonych przez go┼Ťci, z prowadzenia w szlagierowej konfrontacji jako pierwsi cieszyli si─Ö podopieczni trenera Tomasza Wuwera, gdy w 35. minucie pi┼ék─Ö do siatki skierowa┼é Damian Stawicki. Skuteczna odpowied┼║ czechowiczan nast─ůpi┼éa tu┼╝ przed przerw─ů, gdy na list─Ö strzelc├│w wpisa┼é si─Ö Krzysztof Chrapek. W 67. minucie przyjezdni zmarnowali co prawda ┼Ťwietn─ů szans─Ö, bowiem rzutu karnego nie wykorzysta┼é Mateusz ┼╗y┼éa, ale nie pod┼éama┼éo to ich i w 71. minucie ponownie golkipera rywali pokona┼é Krzysztof Chrapek, za┼Ť sze┼Ť─ç minut p├│┼║niej za wcze┼Ťniejsze niepowodzenie zrehabilitowa┼é si─Ö Mateusz ┼╗y┼éa. W 82. minucie nadziej─Ö na odwr├│cenie los├│w rywalizacji w szeregi miejscowych celn─ů ÔÇ×g┼é├│wk─ůÔÇŁ wla┼é Szymon P┼éoszaj, jednak by┼éo to ostatnie trafienie w niedzielnym meczu i z wygranej 3:2 (1:1) mogli cieszy─ç si─Ö gracze Marcina Biskupa.

W Pucharze z Czańcem
W Pucharze z Cza┼äcemW dzisiejsze popo┼éudnie w siedzibie BOZPN odby┼éo si─Ö losowanie II rundy rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu podokr─Ögu bielskiego. Pi┼ékarzy MRKS Czechowice-Dziedzice czeka w tej fazie starcie z przedstawicielem IV ligi ┼Ťl─ůskiej, gr.II - dru┼╝yn─ů LKS Czaniec. Spotkanie zaplanowane zosta┼éo co prawda na najbli┼╝sz─ů ┼Ťrod─Ö - 9 sierpnia, jednak┼╝e wielce prawdopodobne jest i┼╝ po konsultacjach obu klub├│w, rozegrane zostanie w p├│┼║niejszym terminie.

Michał Przemyk wraca do Czechowic
Micha┼é Przemyk wraca do CzechowicNa godziny przed inauguracj─ů sezonu 2017/18, kierownictwu czechowickiego klubu uda┼éo si─Ö sfinalizowa─ç jeszcze jeden transfer definitywny. Nowym zawodnikiem MRKS-u zosta┼é jego wychowanek - Micha┼é Przemyk, kt├│ry przed czterema laty trafi┼é do m┼éodzie┼╝owych dru┼╝yn Piasta Gliwice, a nast─Öpnie gra┼é w jego III i IV-ligowych rezerwach.

"Zimny prysznic" przed startem ligi
"Zimny prysznic" przed startem ligiPr├│b─ů generaln─ů przed inauguracj─ů sezonu 2017/18 w AP-SPORT Bielskiej Lidze Okr─Ögowej, by┼éo dla dru┼╝yny MRKS-u kontrolne spotkanie z tegorocznym beniaminkiem IV ligi ┼Ťl─ůskiej, gr.II - LKS-em Gocza┼ékowice-Zdr├│j. Niestety wyjazdowy pojedynek z wy┼╝ej notowanym rywalem nie wypad┼é zbyt dobrze, bowiem czechowiczanie przegrali go 1:4 (1:3), trac─ůc a┼╝ trzy gole w pocz─ůtkowej fazie gry. Jedyne trafienie dla go┼Ťci w sobotniej konfrontacji tu┼╝ przed przerw─ů zanotowa┼é Krystian Patro┼ä.

Grad goli w pierwszym sparingu rezerw
Grad goli w pierwszym sparingu rezerwW miniony pi─ůtek premierowy test-mecz rozegra┼éy rezerwy MRKS-u Czechowice-Dziedzice, przygotowuj─ůce si─Ö do nowego sezonu w rozgrywkach bielskiej A-klasy. Rywalem zespo┼éu trenera Marcina Sztorca by┼éa ÔÇ×dw├│jkaÔÇŁ Iskry Pszczyna, rywalizuj─ůca na tym samym poziomie, tyle tylko ┼╝e w grupie tyskiej. Kontrolna potyczka na sztucznej nawierzchni boiska MOSiR przynios┼éa i┼Ťcie hokejowy rezultat, a ostatecznie pad┼é w niej remis 6:6 (2:3). Gole dla gospodarzy zdobywali: Grzegorz Sztorc - 3, Mateusz Ciosek, Dominik Ga┼éan i Grzegorz G─ůsiorek.

Powr├│t wychowanka - Gola w MRKS!
Powr├│t wychowanka - Gola w MRKS!Po wzmocnieniach linii ofensywnej, kierownictwo czechowickiego klubu zadba┼éo tak┼╝e o zasilenie formacji obronnej. I tak o to w przysz┼éym sezonie koszulk─Ö z herbem MRKS-u ponownie za┼éo┼╝y do┼Ťwiadczony stoper Dawid Gola, kt├│ry jest notabene wychowankiem ├│wczesnej Walcowni. 30-letni zawodnik niedawno wyst─Öpowa┼é m.in. w trzecioligowym wtedy jeszcze LKS-ie Czaniec, a ostatnio reprezentowa┼é barwy beskidzkiego przedstawiciela IV ligi ┼Ťl─ůskiej, gr.II Drzewiarza Jasienica.

Na remis z czwartoligowcem
Na remis z czwartoligowcemBeniaminek IV ligi ┼Ťl─ůskiej, gr.II z poprzedniego sezonu by┼é w ┼Ťrodowy wiecz├│r drugim sparingpartnerem dru┼╝yny MRKS-u. Rozgrywany w sporym upale test-mecz na stadionie MOSiR mia┼é dosy─ç wyr├│wnany przebieg, a jako pierwsi prowadzenie obj─Öli w nim gracze Beskidu Skocz├│w, po tym jak pi┼ék─Ö do siatki ┼éadnym uderzeniem skierowa┼é Krzysztof Surawski (26 min.). Ambitna postawa czechowiczan nagrodzona zosta┼éa w 88. minucie gry, kiedy to wyr├│wnuj─ůcego gola zdoby┼é testowany zawodnik, ustalaj─ůc tym samym ko┼äcowy rezultat kontrolnej potyczki na 1:1 (0:1).

Wysoka wygrana na pocz─ůtek
Wysoka wygrana na pocz─ůtekW pierwszym meczu kontrolnym podczas okresu przygotowawczego do sezonu 2017/18, pi┼ékarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice pokonali 7:1 (4:1) wicemistrza bielskiej A-klasy z minionych rozgrywek - dru┼╝yn─Ö KS Bestwinka. Bramkowym ┼éupem w szeregach gospodarzy ÔÇ×podzielili si─ÖÔÇŁ kolejno: Damian Szcz─Ösny (8 min.), Krzysztof Chrapek (31 min. - g┼éow─ů), Pawe┼é Olek (34 min. - samob├│jcza), Rafa┼é ┼╗urek (40 min. - g┼éow─ů), Dominik Kope─ç (78 min.), Adrian Herok (84 min.) i Szymon Jastrz─Öbski (90+1 min. - z karnego). Jedynego gola dla rywali zanotowa┼é z kolei Maciej Sk─Öczek (33 min.).