Portal     Klub     MRKS    IV Liga     Rezerwy    Trampkarze m│odsi    Trampkarze starsi     »aki    Klub Stu     Multimedia
20/09/2017 14:51
Inauguracyjny hit dla MRKS-u!
Inauguracyjny hit dla MRKS-u!W pierwszym spotkaniu sezonu 2017/18 rozgrywek AP-Sport Bielskiej Ligi Okr─Ögowej, pi┼ékarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice wyruszyli na pojedynek z dru┼╝yn─ů WSS Wis┼éa. Pomimo kilku ┼Ťwietnych okazji stworzonych przez go┼Ťci, z prowadzenia w szlagierowej konfrontacji jako pierwsi cieszyli si─Ö podopieczni trenera Tomasza Wuwera, gdy w 35. minucie pi┼ék─Ö do siatki skierowa┼é Damian Stawicki. Skuteczna odpowied┼║ czechowiczan nast─ůpi┼éa tu┼╝ przed przerw─ů, gdy na list─Ö strzelc├│w wpisa┼é si─Ö Krzysztof Chrapek. W 67. minucie przyjezdni zmarnowali co prawda ┼Ťwietn─ů szans─Ö, bowiem rzutu karnego nie wykorzysta┼é Mateusz ┼╗y┼éa, ale nie pod┼éama┼éo to ich i w 71. minucie ponownie golkipera rywali pokona┼é Krzysztof Chrapek, za┼Ť sze┼Ť─ç minut p├│┼║niej za wcze┼Ťniejsze niepowodzenie zrehabilitowa┼é si─Ö Mateusz ┼╗y┼éa. W 82. minucie nadziej─Ö na odwr├│cenie los├│w rywalizacji w szeregi miejscowych celn─ů ÔÇ×g┼é├│wk─ůÔÇŁ wla┼é Szymon P┼éoszaj, jednak by┼éo to ostatnie trafienie w niedzielnym meczu i z wygranej 3:2 (1:1) mogli cieszy─ç si─Ö gracze Marcina Biskupa.

czytaj wi─Öcej >>
W Pucharze z Czańcem
W Pucharze z Cza┼äcemW dzisiejsze popo┼éudnie w siedzibie BOZPN odby┼éo si─Ö losowanie II rundy rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu podokr─Ögu bielskiego. Pi┼ékarzy MRKS Czechowice-Dziedzice czeka w tej fazie starcie z przedstawicielem IV ligi ┼Ťl─ůskiej, gr.II - dru┼╝yn─ů LKS Czaniec. Spotkanie zaplanowane zosta┼éo co prawda na najbli┼╝sz─ů ┼Ťrod─Ö - 9 sierpnia, jednak┼╝e wielce prawdopodobne jest i┼╝ po konsultacjach obu klub├│w, rozegrane zostanie w p├│┼║niejszym terminie.

Michał Przemyk wraca do Czechowic
Micha┼é Przemyk wraca do CzechowicNa godziny przed inauguracj─ů sezonu 2017/18, kierownictwu czechowickiego klubu uda┼éo si─Ö sfinalizowa─ç jeszcze jeden transfer definitywny. Nowym zawodnikiem MRKS-u zosta┼é jego wychowanek - Micha┼é Przemyk, kt├│ry przed czterema laty trafi┼é do m┼éodzie┼╝owych dru┼╝yn Piasta Gliwice, a nast─Öpnie gra┼é w jego III i IV-ligowych rezerwach.

"Zimny prysznic" przed startem ligi
"Zimny prysznic" przed startem ligiPr├│b─ů generaln─ů przed inauguracj─ů sezonu 2017/18 w AP-SPORT Bielskiej Lidze Okr─Ögowej, by┼éo dla dru┼╝yny MRKS-u kontrolne spotkanie z tegorocznym beniaminkiem IV ligi ┼Ťl─ůskiej, gr.II - LKS-em Gocza┼ékowice-Zdr├│j. Niestety wyjazdowy pojedynek z wy┼╝ej notowanym rywalem nie wypad┼é zbyt dobrze, bowiem czechowiczanie przegrali go 1:4 (1:3), trac─ůc a┼╝ trzy gole w pocz─ůtkowej fazie gry. Jedyne trafienie dla go┼Ťci w sobotniej konfrontacji tu┼╝ przed przerw─ů zanotowa┼é Krystian Patro┼ä.

Grad goli w pierwszym sparingu rezerw
Grad goli w pierwszym sparingu rezerwW miniony pi─ůtek premierowy test-mecz rozegra┼éy rezerwy MRKS-u Czechowice-Dziedzice, przygotowuj─ůce si─Ö do nowego sezonu w rozgrywkach bielskiej A-klasy. Rywalem zespo┼éu trenera Marcina Sztorca by┼éa ÔÇ×dw├│jkaÔÇŁ Iskry Pszczyna, rywalizuj─ůca na tym samym poziomie, tyle tylko ┼╝e w grupie tyskiej. Kontrolna potyczka na sztucznej nawierzchni boiska MOSiR przynios┼éa i┼Ťcie hokejowy rezultat, a ostatecznie pad┼é w niej remis 6:6 (2:3). Gole dla gospodarzy zdobywali: Grzegorz Sztorc - 3, Mateusz Ciosek, Dominik Ga┼éan i Grzegorz G─ůsiorek.

Powr├│t wychowanka - Gola w MRKS!
Powr├│t wychowanka - Gola w MRKS!Po wzmocnieniach linii ofensywnej, kierownictwo czechowickiego klubu zadba┼éo tak┼╝e o zasilenie formacji obronnej. I tak o to w przysz┼éym sezonie koszulk─Ö z herbem MRKS-u ponownie za┼éo┼╝y do┼Ťwiadczony stoper Dawid Gola, kt├│ry jest notabene wychowankiem ├│wczesnej Walcowni. 30-letni zawodnik niedawno wyst─Öpowa┼é m.in. w trzecioligowym wtedy jeszcze LKS-ie Czaniec, a ostatnio reprezentowa┼é barwy beskidzkiego przedstawiciela IV ligi ┼Ťl─ůskiej, gr.II Drzewiarza Jasienica.

Na remis z czwartoligowcem
Na remis z czwartoligowcemBeniaminek IV ligi ┼Ťl─ůskiej, gr.II z poprzedniego sezonu by┼é w ┼Ťrodowy wiecz├│r drugim sparingpartnerem dru┼╝yny MRKS-u. Rozgrywany w sporym upale test-mecz na stadionie MOSiR mia┼é dosy─ç wyr├│wnany przebieg, a jako pierwsi prowadzenie obj─Öli w nim gracze Beskidu Skocz├│w, po tym jak pi┼ék─Ö do siatki ┼éadnym uderzeniem skierowa┼é Krzysztof Surawski (26 min.). Ambitna postawa czechowiczan nagrodzona zosta┼éa w 88. minucie gry, kiedy to wyr├│wnuj─ůcego gola zdoby┼é testowany zawodnik, ustalaj─ůc tym samym ko┼äcowy rezultat kontrolnej potyczki na 1:1 (0:1).

Wysoka wygrana na pocz─ůtek
Wysoka wygrana na pocz─ůtekW pierwszym meczu kontrolnym podczas okresu przygotowawczego do sezonu 2017/18, pi┼ékarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice pokonali 7:1 (4:1) wicemistrza bielskiej A-klasy z minionych rozgrywek - dru┼╝yn─Ö KS Bestwinka. Bramkowym ┼éupem w szeregach gospodarzy ÔÇ×podzielili si─ÖÔÇŁ kolejno: Damian Szcz─Ösny (8 min.), Krzysztof Chrapek (31 min. - g┼éow─ů), Pawe┼é Olek (34 min. - samob├│jcza), Rafa┼é ┼╗urek (40 min. - g┼éow─ů), Dominik Kope─ç (78 min.), Adrian Herok (84 min.) i Szymon Jastrz─Öbski (90+1 min. - z karnego). Jedynego gola dla rywali zanotowa┼é z kolei Maciej Sk─Öczek (33 min.).

"Demony przesz┼éo┼Ťci znikn─Ö┼éy"
"Demony przesz┼éo┼Ťci znikn─Ö┼éy"Podczas trwaj─ůcego okresu przygotowawczego do nowego sezonu, redakcja naszego serwisu postanowi┼éa przeprowadzi─ç kr├│tki wywiad z przedstawicielem klubu - Markiem Grabcem, kt├│ry opowiedzia┼é m.in. o obecnej sytuacji organizacyjno-finansowej MRKS-u, relacji na linii Zarz─ůd-Miasto, a tak┼╝e o bazie sportowej i przeprowadzonych dot─ůd transferach. Pe┼ény zapis ciekawej rozmowy, przedstawiaj─ůcej prac─Ö na rzecz czechowickiego klubu od wewn─ůtrz prezentujemy poni┼╝ej.

Krzysztof Chrapek nowym zawodnikiem!
Krzysztof Chrapek nowym zawodnikiem!Urodzony w Czechowicach-Dziedzicach do┼Ťwiadczony napastnik Krzysztof Chrapek zosta┼é nowym zawodnikiem MRKS-u. Wychowanek G├│rnika Brzeszcze ma za sob─ů wyst─Öpy w Ekstraklasie w barwach Podbeskidzia Bielsko-Bia┼éa i Lecha Pozna┼ä, z kt├│rym wywalczy┼é m.in. tytu┼é Mistrza Polski, oraz Superpuchar. W ostatnim czasie - podobnie jak Damian Szcz─Ösny, rywalizowa┼é on na trzecioligowych boiskach w barwach BKS-u Stali Bielsko-Bia┼éa.

Damian Szcz─Ösny zn├│w w MRKS-ie!
Damian Szcz─Ösny zn├│w w MRKS-ie!Na progu przygotowa┼ä do nowego sezonu, czechowicka dru┼╝yna dozna┼éa pierwszego powa┼╝nego wzmocnienia. Po sze┼Ťciu latach barwy MRKS-u ponownie reprezentowa─ç b─Ödzie Damian Szcz─Ösny, kt├│ry w ostatnim czasie wyst─Öpowa┼é w trzecioligowym BKS-ie Stali Bielsko-Bia┼éa.

10 lipca pocz─ůtek przygotowa┼ä MRKS-u
10 lipca pocz─ůtek przygotowa┼ä MRKS-uJu┼╝ 10 lipca premierowym treningiem na stadionie MOSiR przygotowania do sezonu 2017/18 w Profi Credit Bielskiej Lidze Okr─Ögowej zainauguruj─ů pi┼ékarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice. Podopieczni Marcina Biskupa maj─ů w planie m.in. rozegranie czterech spotka┼ä kontrolnych, a tak┼╝e wyjazd na kr├│tkie - weekendowe zgrupowanie do Ujs├│┼é i Rajczy. Szczeg├│┼éowy plan przygotowa┼ä naszej dru┼╝yny prezentujemy w dalszej cz─Ö┼Ťci newsa.

Inauguracja w Wi┼Ťle
Inauguracja w Wi┼ŤleLedwie tydzie┼ä temu zako┼äczy┼é si─Ö sezon 2016/17, a tymczasem znamy ju┼╝ terminarz Profi Credit Bielskiej Ligi Okr─Ögowej na kolejne rozgrywki. W miniony pi─ůtek podczas IV Gali ÔÇ×Futbolowe Asy Beskid├│wÔÇŁ, kt├│ra odby┼éa si─Ö w bielskim Hotelu ÔÇ×D─ÖbowiecÔÇŁ rozlosowano pary pierwszej kolejki, wobec czego mo┼╝na u┼éo┼╝y─ç ju┼╝ pe┼én─ů drabink─Ö rundy jesiennej. Pi┼ékarzy MRKS-u Czechowice-Dziedzice czeka niezwykle trudny pocz─ůtek zmaga┼ä, gdy┼╝ na inauguracj─Ö podopieczni Marcina Biskupa w pierwszy weekend sierpnia zmierz─ů si─Ö na wyje┼║dzie z WSS Wis┼éa, a nast─Öpnie rywalami naszej dru┼╝yny b─Öd─ů G├│ral ┼╗ywiec, Pasjonat Dankowice i LKS Bestwina.