Portal     Klub     MRKS    IV Liga     Rezerwy    Trampkarze m│odsi    Trampkarze starsi     »aki    Klub Stu     Multimedia
22/10/2017 17:37
W derbach zadecydował karny
Po ┼Ťrodowym - okaza┼éym zwyci─Östwie w zaleg┼éym meczu z Bystr─ů, gracze rezerw MRKS-u do derbowej konfrontacji z KS Bestwinka przyst─Öpowali z wiar─ů w sprawienie mi┼éej niespodzianki i urwania punkt├│w niepokonanemu dot─ůd wiceliderowi bielskiej A-klasy. Pomimo ca┼ékiem dobrej postawy i kilku dogodnych okazji, czechowiczanie na g┼é├│wnej p┼éycie stadionu MOSiR musieli prze┼ékn─ů─ç gorycz pora┼╝ki 0:1 (0:1), o kt├│rej zadecydowa┼éa bramka Przemys┼éaw Stasicy z rzutu karnego (32 min.).

Lepiej w niedzieln─ů potyczk─Ö weszli gospodarze, kt├│rzy ju┼╝ na jej wst─Öpie mogli dwukrotnie obj─ů─ç prowadzenie, lecz w dogodnych sytuacjach Raszka najpierw uderzy┼é wprost w bramkarza, a nast─Öpnie tu┼╝ obok s┼éupka. Z kolei w 11. minucie Raszka wcieli┼é si─Ö w rol─Ö asystenta, gdy dogrywa┼é w kierunku Hadydonia, jednak┼╝e gracz MRKS-u II w ostatniej chwili zosta┼é zablokowany przez defensora rywali. W 19. minucie zn├│w zaatakowali czechowiczanie, kiedy to Stanclik poda┼é na praw─ů stron─Ö ÔÇ×szesnastkiÔÇŁ, sk─ůd nieznacznie spud┼éowa┼é G.Sztorc. R├│wno po up┼éywie p├│┼é godziny gry posiadaj─ůcy przewag─Ö rezerwy zn├│w by┼éy bliskie powodzenia, bowiem po centrze Adamca z rzutu ro┼╝nego tu┼╝ nad poprzeczk─ů ÔÇ×g┼é├│wkowa┼éÔÇŁ Hadydo┼ä. Niestety jak to cz─Östo w futbolu bywa, niewykorzystane okazje ÔÇ×zem┼Ťci┼éy si─ÖÔÇŁ na miejscowych i w 32. minucie w naro┼╝niku pola karnego Hadydo┼ä nieprzepisowo powstrzyma┼é Wr├│bla i arbiter wskaza┼é na jedenasty metr boiska, sk─ůd pewnym strza┼éem P.Kopcia do kapitulacji zmusi┼é Stasica. By┼éa to jedyna celna pr├│ba wicelidera rozgrywek bielskiej A-klasy w premierowej ods┼éonie, za┼Ť MRKS II jeszcze w 40. minucie m├│g┼é dopi─ů─ç swego, ale po zagraniu Raszki tylko w boczn─ů siatk─Ö wcelowa┼é Ga┼éan.

Nieco bardziej wyr├│wnany przebieg mia┼éa druga ods┼éona, cho─ç zn├│w wi─Öcej z gry mia┼éa czechowicka ÔÇ×dw├│jkaÔÇŁ. W 55. minucie na uderzenie z dystansu zdecydowa┼é si─Ö Kocierz i Golik nie bez trudu ÔÇ×na ratyÔÇŁ wy┼éapa┼é pi┼ék─Ö. Nie licz─ůc wykorzystanego rzutu karnego, najbardziej klarown─ů okazj─Ö do zdobycia gola podopieczni trenera Tomasza Zu┼╝a┼éka mieli w 63. minucie - w├│wczas pojedynek ÔÇ×oko w okoÔÇŁ z golkiperem gospodarzy przegra┼é Adamowicz. Mi─Ödzy 65. a 66. minut─ů ponownie sforsowa─ç defensyw─Ö Bestwinki stara┼éa si─Ö czechowicka dru┼╝yna, jednak ani strza┼é Raszki - sparowany przez bramkarza, ani te┼╝ niecelny strza┼é Praciaka nie przynios┼éy zamierzonego efektu. W ko┼äcowej fazie meczu MRKS II postawi┼é wszystko na jedn─ů kart─Ö i powinien przynajmniej doprowadzi─ç do remisu, niestety po krosowym zagraniu Bazina ┼Ťwietn─ů szans─Ö zaprzepa┼Ťci┼é kiksuj─ůcy Jurczyga, a ju┼╝ w doliczonym czasie techniczny strza┼é Raszki z naro┼╝nika pola karnego o centymetry min─ů┼é s┼éupek.

Pi┼ékarze czechowickich rezerw musieli zatem pogodzi─ç si─Ö z minimaln─ů przegran─ů po rzucie karnym i cho─ç z przebiegu ca┼éego spotkania zas┼éu┼╝yli przynajmniej na remis, to niestety za wra┼╝enia artystyczne punkt├│w nie przyznaje si─Ö. W nast─Öpnej kolejce MRKS II wyjedzie do Godziszki na starcie z tamtejszym Beskidem, a rozegrane ono zostanie w sobot─Ö - 14 pa┼║dziernika o godzinie 16:00.