Portal     Klub     MRKS    IV Liga     Rezerwy    Trampkarze modsi    Trampkarze starsi     aki    Klub Stu     Multimedia
12/12/2017 05:21
Czechowicki walec nadal miażdży!
Znakomite pasmo zwycięstw kontynuuje drużyna MRKS-u, która po raz dziewiąty w sezonie zainkasowała komplet punktów. Tym razem czechowiczanie na własnym terenie „rozprawili się” z LKS 99 Pruchna, aplikując rywalom pięć goli i nie tracąc żadnego. Dwa trafienia na swoim koncie w sobotnim spotkaniu zapisał Mateusz Żyła (36 min. i 58 min.), natomiast po jednej bramce zdobyli Piotr Kowal (24 min. - samobójcza), Rafał Adamczyk (73 min.) i Damian Szczęsny (89 min.). Ponadto w 60. minucie rzut karny egzekwowany przez Krzysztofa Chrapka obronił Andrzej Skrocki, a w 80. minucie za drugą żółtą kartkę z boiska w szeregach gości „wyleciał” Michał Chrysteczko.

Będąc niepokonanym liderem tabeli i faworytem właściwie każdego spotkania, wcale niełatwo przystępuje się do rywalizacji, gdyż przeciwnik na takie pojedynki zawsze motywuje się podwójnie. I choć czechowiczanie już na wstępie sobotniego meczu mogli szybko objąć prowadzenie, gdy po uderzeniu Patronia w 2. minucie Skrocki „wypluł” piłkę, a dobitkę w boczną siatkę wykonał Adamczyk, to później ekipa z Pruchnej napędziła nieco strachu gospodarzom. W 12. minucie po błędzie defensywy MRKS-u tuż nad poprzeczką z osiemnastego metra uderzył Kosiba, z kolei 120. sekund później dośrodkowanie z bocznego sektora boiska zamykał Chrysteczko i jego próba z obrębu pola karnego okazała się nieco zbyt wysoka. Wszystko wróciło już do normy w 24. minucie, gdy po szybkiej kontrze z prawej strony piłkę w kierunku wbiegającego Chrapka usiłował dogrywać Żyła, a niefortunną interwencją własnego bramkarza zupełnie zaskoczył Kowal, stając się jednocześnie autorem gola samobójczego. Po dwóch minutach indywidualną szarżą w szeregach miejscowych wykazał się Szczęsny, lecz jego strzał zza linii „szesnastki” poza linię końcową sparował Skrocki. Nie miał on już nic do powiedzenia równo 10 minut później, wszak po koronkowej akcji całej drużyny, Chrapek zagrał do Szczęsnego i ten „wyłożył” futbolówkę tuż przed bramkę, gdzie w porę znalazł się dopełniający tylko formalności Żyła. Przed przerwą podopieczni Marcina Biskupa w przynajmniej dwóch przypadkach mogli powiększyć swoje łupy, jednak w 39. minucie po asyście D.Kopcia z dogodnej pozycji w bramkarza LKS-u 99 wcelował Adamczyk, zaś w 44. minucie płaska próba Szczęsnego zza pola karnego o centymetry minęła słupek.

Po zmianie stron bezsprzecznie dominowali gospodarze, choć przy nieco większej skuteczności powinni oni zakończyć spotkanie z bardziej okazałym pakunkiem goli, niż pięć - ale po kolei... W 47. minucie Chrapek krosowym podaniem za plecy defensorów „uruchomił” Żyłę, jednakże ten strzelając po ziemi został znów zastopowany przez Skrockiego. Równie bliski powodzenia 180 sekund później był Chrapek, który po asyście Patronia uderzył płasko z dwunastego metra i ponownie swoim kunsztem błysnął interweniujący „na raty” golkiper przyjezdnych. W 56. minucie uratował on także swój zespół, wyciągając się jak struna po strzale Żyły z rzutu wolnego. Kapitan MRKS-u swego dopiął już w 58. minucie - wówczas po zagraniu Chrapka z trzynastu metrów uderzył on może niezbyt mocno, lecz na tyle precyzyjnie iż piłka wpadła do siatki tuż przy słupku. Podłamany utratą trzeciej bramki zespół z Pruchnej błyskawicznie otrzymać mógł kolejne ciosy i tylko nieskuteczności przeciwnika może zawdzięczać, że tak się nie stało. Wpierw po podaniu Ł.Jastrzębskiego pojedynek „oko w oko” ze Szczęsnym wygrał Skrocki, który notabene ze świetnej strony pokazał się także równo w 60. minucie - broniąc „jedenastkę” wykonywaną tym razem przez Chrapka, podyktowaną przez arbitra za zagranie ręką Kowala po uprzednim strzale Ł.Jastrzębskiego. Warto w tym miejscu nadmienić, iż był to już czwarty w sezonie zmarnowany rzut karny przez czechowiczan (!). W 67. minucie po asyście Szczęsnego technicznie „dokręcać” piłkę starał się jeszcze Żyła i do szczęścia zabrakło mu niewiele. W 73. minucie wynik brzmiał już 4:0, bo po wejściu w „szesnastkę” Chrapek wycofał piłkę na czternasty metr, skąd bez zastanowienia pod poprzeczkę uderzył Adamczyk. Od 80. minuty goście musieli radzić sobie natomiast w dziesięcioosobowym zestawieniu, bowiem za dyskusję z arbitrem drugą żółtą kartkę ujrzał Chrysteczko. W końcówce potyczki MRKS stworzył sobie trzy klarowne okazje, spośród których wykorzystał jeszcze jedną. Miało to miejsce w 89. minucie, gdy po strzale Szczęsnego zza linii pola karnego piłka odbiła się rykoszetem od jednego z obrońców przyjezdnych i zmylony Skrocki nie był w stanie zareagować. Przeciwników „pogrążyć” ostatecznie powinni również Adamczyk - trafiający z bliska w słupek i Szal, który z bocznej strefy pola karnego skierował piłkę w miejsce, gdzie dobrze ustawiony był golkiper Pruchnej.

Dziewiąta z rzędu wygrana czechowickiej drużyny stała się zatem faktem, a że w tej kolejce padły nieco zaskakujące rezultaty, piłkarze MRKS-u nad nowym wiceliderem z Drogomyśla posiadają już ośmiopunktową przewagę. Na koniec trzeba również wspomnieć, iż w dzisiejszym meczu w bramce gospodarzy zadebiutował dysponujący świetnymi warunkami fizycznymi młody golkiper Jakub Filapek i choć nie miał on może zbyt wiele pracy, to jednak przez wzgląd na jego wiek (niespełna 17 lat), godnie zastąpił borykającego się z niedyspozycją zdrowotną Wojciecha Rogalę. W następnej serii gier nasz zespół wyjedzie do Jaworza na konfrontację z Czarnymi - tegorocznym beniaminkiem rozgrywek, a zaplanowana ona jest na sobotę - 14 października (godz.16:00). Jednocześnie informujemy, iż zaległe spotkanie z Cukrownikiem Chybie na prośbę rywala rozegrane zostanie tydzień później, czyli w środę - 18 października na stadionie MOSiR (godz.16:00).

Żółte kartki:
Bednarek (31'), Kowal (59'), Chrysteczko - 2 (77' i 80')

Czerwona kartka:
Chrysteczko (80' - za dwie żółte)

MRKS: Jakub Filapek – Dominik Kopeć (77' Wojciech Szal), Dawid Gola, Rafał Żurek (82' Marcin Chrobak), Łukasz Jastrzębski (77' Kamil Cichura) - Damian Szczęsny, Adrian Herok, Krystian Patroń, Rafał Adamczyk - Krzysztof Chrapek, Mateusz Żyła (77' Jakub Raszka)
Trener: Marcin Biskup

LKS 99: Andrzej Skrocki – Marcin Wysiński, Kamil Kaszuba (61' Dawid Mencner), Piotr Kowal, Filip Orszula - Jacek Kosiba, Marcin Bednarek, Przemysław Błażejowski, Daniel Mencner - Robert Żbikowski, Michał Chrysteczko
Trener: Marcin Bednarek

Skład sędziowski: Szymon Duda oraz Rafał Międzybrodzki i Maciej Dudka (Żywiec)