Portal     Klub     MRKS    IV Liga     Rezerwy    Trampkarze m│odsi    Trampkarze starsi     »aki    Klub Stu     Multimedia
22/10/2017 17:39
"Zimny prysznic" przed startem ligi
Pr├│b─ů generaln─ů przed inauguracj─ů sezonu 2017/18 w AP-SPORT Bielskiej Lidze Okr─Ögowej, by┼éo dla dru┼╝yny MRKS-u kontrolne spotkanie z tegorocznym beniaminkiem IV ligi ┼Ťl─ůskiej, gr.II - LKS-em Gocza┼ékowice-Zdr├│j. Niestety wyjazdowy pojedynek z wy┼╝ej notowanym rywalem nie wypad┼é zbyt dobrze, bowiem czechowiczanie przegrali go 1:4 (1:3), trac─ůc a┼╝ trzy gole w pocz─ůtkowej fazie gry. Jedyne trafienie dla go┼Ťci w sobotniej konfrontacji tu┼╝ przed przerw─ů zanotowa┼é Krystian Patro┼ä.

8 dni przed startem nowego sezonu czechowiccy pi┼ékarze zmierzyli si─Ö w pobliskich Gocza┼ékowicach z wymagaj─ůcym przeciwnikiem, kt├│ry przed kilkoma tygodniami fetowa┼é awans do IV ligi ┼Ťl─ůskiej. Patrz─ůc tylko przez pryzmat pocz─ůtkowego fragmentu testowej potyczki mo┼╝na by┼éo odnie┼Ť─ç wra┼╝enie, i┼╝ MRKS na rozpocz─Öte w sobotnie przedpo┼éudnie spotkanie po prostu ÔÇ×nie dojecha┼éÔÇŁ. Gospodarze w ledwie 22. minuty wypracowali sobie poka┼║n─ů zaliczk─Ö, wykorzystuj─ůc defensywne b┼é─Ödy naszej dru┼╝yny. Ju┼╝ w 2. minucie po centrze z bocznego sektora boiska Furczyk spokojnie przyj─ů┼é pi┼ék─Ö w okolicach linii ÔÇ×szesnastkiÔÇŁ i mocnym uderzeniem po r─Ökach Rogali wyprowadzi┼é miejscowych na prowadzenie. W 8. minucie z rzutu wolnego zaskoczy─ç golkipera czechowiczan pr├│bowa┼é ponownie aktywny Furczyk, jednak tym razem g├│r─ů by┼é Rogala. 5 minut p├│┼║niej z bliskiej odleg┼éo┼Ťci r─Ök─Ö Raszki ÔÇ×nastrzeli┼éÔÇŁ zawodnik Gocza┼ékowic i arbiter wskaza┼é na tzw. ÔÇ×wapnoÔÇŁ, za┼Ť po chwili z jedenastego metra pewnie przymierzy┼é Furczyk. Podopieczni Marcina Biskupa dopiero po up┼éywie kwadransa gry przeprowadzili szybk─ů akcj─Ö, kt├│r─ů dobrym przechwytem zainicjowa┼é Chrapek, ale z jego asysty nie skorzysta┼é Szcz─Ösny - uderzaj─ůc z z dogodnej pozycji tu┼╝ nad poprzeczk─ů. W 22. minucie czwartoligowy beniaminek prowadzi┼é ju┼╝ 3:0, po tym jak centr─Ö z rzutu ro┼╝nego celn─ů ÔÇ×g┼é├│wk─ůÔÇŁ z bliskiej odleg┼éo┼Ťci zamkn─ů┼é pozostawiony zupe┼énie bez opieki Dragon. Od tego momentu podra┼╝niony MRKS zacz─ů┼é w ko┼äcu prezentowa─ç si─Ö du┼╝o lepiej, jednak┼╝e na przeszkodzie w odrabianiu strat stawa┼éa s┼éaba skuteczno┼Ť─ç. Na uwag─Ö w tym miejscu zas┼éuguj─ů m.in. - zmarnowana sytuacja ÔÇ×sam na samÔÇŁ Raszki z 25. minuty, czy strza┼é Szcz─Ösnego z 27. minuty, kt├│ry po rykoszecie zawisn─ů┼é tylko na g├│rnej siatce. Defensyw─Ö przeciwnika przyjezdni ÔÇ×rozmontowaliÔÇŁ dopiero chwil─Ö przed przerw─ů, gdy po do┼Ťrodkowaniu ┼╗y┼éy celnie ze ┼Ťrodkowej strefy pola karnego uderzy┼é Patro┼ä.

Po zmianie stron MRKS dominowa┼é na boisku i konstruowa┼é gro┼║ne ataki, ale c├│┼╝ z tego - skoro to gocza┼ékowiczanie wykorzystali jeszcze jedn─ů z nielicznych okazji. Mia┼éo to miejsce w 80. minucie, w├│wczas po szybkim wyrzucie z autu B.Kordo┼ä wygra┼é pojedynek ÔÇ×oko w okoÔÇŁ z P.Kopciem. A ekipa z Czechowic? D┼éugimi momentami rozgrywa┼éa pi┼ék─Ö, lecz wyra┼║nie brakowa┼éo ostatniego podania w obr─Öbie pola karnego rywali. Dodatkowo niekorzystnego rezultatu nie uda┼éo si─Ö nieco poprawi─ç ze wzgl─Ödu na brak zdecydowania i zachowania zimnej krwi. W 69. minucie tu┼╝ nad bramk─ů z dziesi─ůtego metra futbol├│wk─Ö zewn─Ötrzn─ů cz─Ö┼Ťci─ů buta pos┼éa┼é D.Kope─ç, z kolei dwukrotnie - w 76. i 83. minucie klarownych szans na gola nie potrafi┼é zamieni─ç testowany zawodnik go┼Ťci. W gwoli ┼Ťcis┼éo┼Ťci mo┼╝na doda─ç jeszcze, ┼╝e w 72. minucie zesp├│┼é z Gocza┼ékowic z rzutu wolnego zanotowa┼é strza┼é w s┼éupek.

Oczywi┼Ťcie by┼éa to ÔÇ×tylkoÔÇŁ gra kontrolna, jednak┼╝e na tydzie┼ä przed inauguracj─ů sezonu MRKS ma nad czym pracowa─ç i pozostaje mie─ç nadziej─Ö, ┼╝e zd─ů┼╝y wyci─ůgn─ů─ç odpowiednie wnioski z sobotniego sparingu. By─ç mo┼╝e tytu┼éowy ÔÇ×zimny prysznicÔÇŁ podzia┼éa na czechowiczan korzystnie i uda si─Ö wyeliminowa─ç b┼é─Ödy, jakie przytrafi┼éy si─Ö na wst─Öpie sobotniej konfrontacji. Rozgrywki AP-Sport Bielskiej Ligi Okr─Ögowej ruszaj─ů ju┼╝ w kolejny weekend, a nasza dru┼╝yna w niedziel─Ö - 6 sierpnia o godzinie 17:00 stoczy wyjazdowy b├│j z WSS Wis┼éa.

Zdj─Öcia z meczu do obejrzenia w galerii.

Goczałkowice-Zdrój - 29 lipiec 2017r., godz.11:00

LKS Goczałkowice-Zdrój - MRKS Czechowice-Dziedzice 4:1 (3:1)

Bramki: 1:0 Furczyk (2 min.), 2:0 Furczyk (13 min. - z karnego), 3:0 Dragon (22 min. - g┼éow─ů), 3:1 Patro┼ä (45 min.), 4:1 B.Kordo┼ä (80 min.)

Gocza┼ékowice: Mrzyk – Piszczek, Maroszek, J.Kordo┼ä, Ma┼Ťka - Dragon, Baron, R─ůczka, Grygier - Kie┼ébasa, Furczyk oraz Z┼éotek, B.Kordo┼ä, Skipio┼é, Paprota
Trener: Damian Baron

MRKS: Rogala – ┼ü.Jastrz─Öbski, Bie┼äko, Gola, Szal - Szcz─Ösny, Sz.Jastrz─Öbski, Patro┼ä, Raszka - Chrapek, ┼╗y┼éa oraz P.Kope─ç – Cichura, Chrobak, testowany zawodnik, D.Kope─ç, Herok
Trener: Marcin Biskup