Portal     Klub     MRKS    IV Liga     Rezerwy    Trampkarze m│odsi    Trampkarze starsi     »aki    Klub Stu     Multimedia
12/12/2017 05:20
Wysoka wygrana na pocz─ůtek
W pierwszym meczu kontrolnym podczas okresu przygotowawczego do sezonu 2017/18, pi┼ékarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice pokonali 7:1 (4:1) wicemistrza bielskiej A-klasy z minionych rozgrywek - dru┼╝yn─Ö KS Bestwinka. Bramkowym ┼éupem w szeregach gospodarzy ÔÇ×podzielili si─ÖÔÇŁ kolejno: Damian Szcz─Ösny (8 min.), Krzysztof Chrapek (31 min. - g┼éow─ů), Pawe┼é Olek (34 min. - samob├│jcza), Rafa┼é ┼╗urek (40 min. - g┼éow─ů), Dominik Kope─ç (78 min.), Adrian Herok (84 min.) i Szymon Jastrz─Öbski (90+1 min. - z karnego). Jedynego gola dla rywali zanotowa┼é z kolei Maciej Sk─Öczek (33 min.).

A┼╝ 21. zawodnik├│w do swojej dyspozycji podczas premierowego test-meczu mia┼é trener Marcin Biskup. W┼Ťr├│d nich byli m.in. pozyskani niedawno Szcz─Ösny i Chrapek, grupa pi─Öciu testowanych, a zabrak┼éo jeszcze przebywaj─ůcego na urlopie Cichury, poch┼éoni─Ötego obowi─ůzkami zawodowymi Adamczyka, z kolei Barbosa za┼éatwia sprawy formalne w Kolumbii. Od pocz─ůtku sparingowej potyczki uwidoczni┼éa si─Ö wyra┼║na przewaga MRKS-u, kt├│ry ze wzgl─Ödu na defensywne ustawienie rywala zmuszony by┼é cierpliwie konstruowa─ç ataki pozycyjne. Prowadzenie gospodarze obj─Öli w 8. minucie, gdy po wycofaniu Raszki precyzyjnie po ziemi zza pola karnego przymierzy┼é Szcz─Ösny. W dalszej cz─Ö┼Ťci spotkania czechowiczanie d┼éugo nie mogli rozmontowa─ç obrony przeciwnika, a najbli┼╝si tego byli w 23. minucie ┼╗y┼éa, kt├│rego uderzenie z rzutu wolnego z linii bramkowej wyekspediowa┼é jeden z graczy Bestwinki, a tak┼╝e w 27. minucie Chrapek - trafiaj─ůcy w s┼éupek po asy┼Ťcie Patronia. Go┼Ťcie w┼éa┼Ťciwie pierwsze powa┼╝niejsze zagro┼╝enie stworzyli sobie w 30. minucie i swoj─ů dru┼╝yn─Ö od utraty gola uratowa┼é Rogala, wychodz─ůc zwyci─Ösko z pojedynku ÔÇ×oko w okoÔÇŁ z rywalem. Dos┼éownie sze┼Ť─çdziesi─ůt sekund p├│┼║niej po przeciwleg┼éej stronie boiska mi─Ökk─ů centr─Ö ┼╗y┼éy ┼éadnym ÔÇ×szczupakiemÔÇŁ z si├│dmego metra celnie zamkn─ů┼é Chrapek i wynik brzmia┼é w tym momencie 2:0. Chwila dekoncentracji miejscowych kosztowa┼éa drogo, gdy┼╝ w 33. minucie po rzucie wolnym pi┼éka trafi┼éa pod nogi Sk─Öczka i ten strza┼éem po tzw. ÔÇ×dalszym s┼éupkuÔÇŁ pokona┼é P.Kopcia. Riposta MRKS-u by┼éa jednak niemal natychmiastowa, wszak po kolejnej minucie wstrzelenie futbol├│wki przez Szala niefortunnie g┼éow─ů ÔÇ×przeci─ů┼éÔÇŁ Olek i ta wpad┼éa niemal w samo ÔÇ×okienkoÔÇŁ zupe┼énie zdezorientowanego golkipera Bestwinki. Przed przerw─ů czechowicka ekipa pokusi┼éa si─Ö jeszcze o jedno trafienie, gdy w 40. minucie wrzutk─Ö ┼╗y┼éy celn─ů ÔÇ×g┼é├│wk─ůÔÇŁ z bliskiej odleg┼éo┼Ťci wyko┼äczy┼é ┼╗urek.

W przerwie szkoleniowiec gospodarzy ÔÇ×wymieni┼éÔÇŁ niemal ca┼éy sk┼éad, a na murawie pojawi┼éo si─Ö m.in. pi─Öciu testowanych graczy. Pomimo tak licznych roszad w dalszym ci─ůgu stron─ů dominuj─ůc─ů by┼é MRKS, cho─ç nie atakowa┼é on ju┼╝ z takim polotem jak w pierwszej ods┼éonie. Zanim w ko┼äcowej fazie meczu czechowiczanie dobili zm─Öczonego przeciwnika, po drodze zmarnowali kilka dogodnych okazji, a w tym miejscu nale┼╝y wymieni─ç m.in. pr├│by D.Kopcia po trzykro─ç odbijane przez bramkarza go┼Ťci, a tak┼╝e szanse jednego z testowanych i Raszki. Dopiero w 78. minucie na uderzenie z dystansu zdecydowa┼é si─Ö D.Kope─ç i mocno bita pi┼éka wpad┼éa do siatki tu┼╝ przy s┼éupku. Jego wyczyn 6 minut p├│┼║niej niemal z tego samego miejsca ÔÇ×skopiowa┼éÔÇŁ Herok, a dzie┼éa zniszczenia ju┼╝ w doliczonym czasie dope┼éni┼é Sz.Jastrz─Öbski, skutecznie egzekwuj─ůc rzut karny podyktowany za zagranie r─Ök─ů zawodnika Bestwinki w i┼Ťcie siatkarskim stylu...

W kolejnym sparingu czechowiczanie zmierz─ů si─Ö ju┼╝ najbli┼╝sz─ů ┼Ťrod─Ö - 19 lipca z beskidzkim czwartoligowcem, zespo┼éem Beskidu Skocz├│w (godz.18:00 - stadion MOSiR).

Czechowice-Dziedzice /główna płyta stadionu MOSiR/ - 17 lipiec 2017r., godz.18:00

MRKS Czechowice-Dziedzice - KS Bestwinka 7:1 (4:1)

Bramki: 1:0 Szcz─Ösny (8 min.), 2:0 Chrapek (31 min. - g┼éow─ů), 2:1 Sk─Öczek (33 min.), 3:1 Olek (34 min. - sam.), 4:1 ┼╗urek (40 min. - g┼éow─ů), 5:1 D.Kope─ç (78 min.), 6:1 Herok (84 min.), 7:1 Sz.Jastrz─Öbski (90+1 min. - z karnego)

MRKS: Rogala – Szal, ┼╗urek, Chrobak, ┼ü.Jastrz─Öbski - Raszka, Herok, Patro┼ä, Szcz─Ösny - ┼╗y┼éa, Chrapek oraz P.Kope─ç, testowany bramkarz, testowany zawodnik, Bie┼äko, testowany zawodnik, Sz.Jastrz─Öbski, Ga┼éan, D.Kope─ç, testowany zawodnik, testowany zawodnik
Trener: Marcin Biskup