Portal     Klub     MRKS    IV Liga     Rezerwy    Trampkarze m│odsi    Trampkarze starsi     »aki    Klub Stu     Multimedia
20/09/2017 14:59
6:0 po raz drugi!
Kolejny z beniamink├│w tegorocznych rozgrywek Profi Credit Bielskiej Ligi Okr─Ögowej, przekona┼é si─Ö na ÔÇ×w┼éasnej sk├│rzeÔÇŁ o sile ofensywnej pi┼ékarzy MRKS-u Czechowice-Dziedzice. Po ubieg┼éotygodniowym pogromie w Wilkowicach, tym razem na w┼éasnym terenie podopieczni Marcina Biskupa pokonali a┼╝ 6:0 (3:0) zesp├│┼é B┼éyskawicy Drogomy┼Ťl. Dwa gole na swoje konto w szeregach gospodarzy zapisa┼é Mateusz ┼╗y┼éa (6 min. i 16 min.), natomiast pozosta┼ée bramki zdobywali kolejno: Dominik Kope─ç (40 min.), Jakub Raszka (55 min.), Krystian Patro┼ä (72 min.) i Adrian Herok (77 min.).

Zagra─ç dwa mecze z rz─Ödu na podobnym - wysokim poziomie i z r├│wnie korzystnym efektem nigdy nie jest ┼éatwo, jednak po pogromie sprzed tygodnia czechowiczanie bynajmniej nie zamierzali ÔÇ×spocz─ů─ç na laurachÔÇŁ. Na przeciw MRKS-u we wczesne sobotnie popo┼éudnie stan─ů┼é kolejny z beniamink├│w, kt├│ry tej wiosny spisywa┼é si─Ö jak do tej pory bardzo solidnie i zapewne na stadion MOSiR zawita┼é ze spor─ů ch─Öci─ů podreperowania dorobku punktowego. Plany te gospodarze rywalom do┼Ť─ç szybko zweryfikowali, gdy┼╝ ju┼╝ w 6. minucie obj─Öli oni prowadzenie, po tym jak prostopad┼ée podanie Cichury trafi┼éo do ┼╗y┼éy i ten w sytuacji ÔÇ×sam na samÔÇŁ pewnym strza┼éem po ziemi skierowa┼é pi┼ék─Ö do siatki. Kapitan czechowickiej dru┼╝yny do protoko┼éu meczowego wpisa─ç m├│g┼é si─Ö tak┼╝e w 13. minucie, jednak w├│wczas po asy┼Ťcie Niemczyka jego pr├│b─Ö nad poprzeczk─Ö nie bez trudu przeni├│s┼é Kozachuk. ┼╗y┼éa swego dopi─ů┼é ju┼╝ za to 180. sekund p├│┼║niej, wszak po kolejnej akcji Niemczyka i wycofaniu futbol├│wki przez D.Kopcia, uderzy┼é nie do obrony z dziesi─ůtego metra pod tzw. ÔÇ×┼éat─ÖÔÇŁ. Powa┼╝niejsze zagro┼╝enie pod bramk─ů miejscowych B┼éyskawica stworzy┼éa sobie dopiero w 21. minucie, ale p┼éaski strza┼é Haki ze ┼Ťrodkowej strefy pola karnego pad┼é pewnym ┼éupem Rogali. Szukaj─ůcy kolejnych okazji na podwy┼╝szenie prowadzenia gracze MRKS-u, bliscy powodzenia byli zn├│w w 23. minucie, gdy po podaniu Barbosy z futbol├│wk─ů w ÔÇ×szesnastk─ÖÔÇŁ wdar┼é si─Ö ┼╗y┼éa, kt├│rego p┼éaskie uderzenie nieznacznie min─Ö┼éo lewy s┼éupek bramki go┼Ťci. R├│wno z up┼éywem p├│┼é godziny gry, z prostego b┼é─Ödu obro┼äc├│w mogli skorzysta─ç Barbosa i Patro┼ä, jednak┼╝e pierwszy z nich trafi┼é wprost w golkipera dru┼╝yny z Drogomy┼Ťla, drugi za┼Ť ÔÇ×g┼é├│wkowa┼éÔÇŁ niecelnie. W 37. minucie posiadaj─ůcy w swych szeregach gro┼║nych zawodnik├│w linii ofensywnej przyjezdni, przeprowadzili sk┼éadny atak i jego finalizacji podj─ů┼é si─Ö graj─ůcy szkoleniowiec Papatanasiu, na ca┼ée szcz─Ö┼Ťcie jego mocny strza┼é z dystansu odbi┼é si─Ö po drodze rykoszetem i Rogala zd─ů┼╝y┼é sparowa─ç futbol├│wk─Ö na korner. Wreszcie w 40. minucie po raz trzeci tego dnia drog─Ö do celu znale┼║li podopieczni Marcina Biskupa, a podobnie jak przed tygodniem w Wilkowicach - autorem najpi─Ökniejszego gola w meczu zosta┼é D.Kope─ç, kt├│ry po mi─Ökkiej wrzutce Niemczyka spod linii ko┼äcowej popisa┼é si─Ö efektownymi ÔÇ×no┼╝ycamiÔÇŁ i pi┼éka wpad┼éa do siatki tu┼╝ przy s┼éupku.

Zadowoleni z korzystnego rezultatu gospodarze, na wst─Öpie drugiej ods┼éony na moment oddali nieco pole przeciwnikom i przyzna─ç trzeba, ┼╝e kilka razy ÔÇ×zakot┼éowa┼éoÔÇŁ si─Ö pod bramk─ů MRKS-u, a najdogodniejsz─ů szans─Ö w 47. minucie zmarnowa┼é rezerwowy P─Ökala, kt├│rego mocn─ů pr├│b─Ö ze ┼Ťrodka pola karnego ze sporym wysi┼ékiem w bok odbi┼é Rogala. Czechowiczanie przetrwali chwilowy nap├│r ekipy B┼éyskawicy, a sami ju┼╝ w 55. minucie w┼éa┼Ťciwie rozstrzygn─Öli losy pojedynku, bowiem po do┼Ťrodkowaniu ┼╗y┼éy z rzutu ro┼╝nego, bez zastanowienia lew─ů nog─ů z czternastego metra precyzyjnie przymierzy┼é Raszka. Ledwie 120. sekund p├│┼║niej miejscowi mieli kolejn─ů ÔÇ×setk─ÖÔÇŁ, lecz dwukrotnie pojedynek ÔÇ×oko w okoÔÇŁ z ┼╗y┼é─ů wygrywa┼é Kozachuk. Ukrai┼äski bramkarz drogomy┼Ťlan w 58. minucie nabawi┼é si─Ö kontuzji kostki i pomimo sporych ch─Öci, po kilku minutach zmuszony by┼é opu┼Ťci─ç muraw─Ö. Jego zmiennik ju┼╝ po trzech minutach pobytu na boisku wykaza─ç musia┼é si─Ö swoim kunsztem, gdy┼╝ po centrze ┼╗y┼éy z rzutu ro┼╝nego, intuicyjnie nad poprzeczk─Ö przeni├│s┼é ÔÇ×g┼é├│wk─ÖÔÇŁ D.Kopcia. Chwil─Ö p├│┼║niej z kiksu rywala sposobno┼Ť─ç skorzysta─ç mia┼é z kolei Barbosa, jednak┼╝e w swoj─ů pr├│b─ů w┼éo┼╝y┼é chyba zbyt du┼╝o si┼éy i do┼Ť─ç wyra┼║nie spud┼éowa┼é. Napastnik rodem z Kolumbii w 69. minucie wcieli┼é si─Ö w rol─Ö asystenta, po tym jak dogrywa┼é pi┼ék─Ö przed bramk─Ö w kierunku ┼╗y┼éy i wydawa─ç by si─Ö mog┼éo, ┼╝e ten dope┼éni tylko formalno┼Ťci, ale w ostatniej chwili zdo┼éali zablokowa─ç go defensorzy przyjezdnych. Zupe┼énie rozbici gracze B┼éyskawicy w 71. minucie pozwolili Raszcze na prostopad┼ée zagranie do D.Kopcia i ten stan─ů┼é tylko przez Jojkiem, a obronn─ů r─Ök─ů z tego starcia wyszed┼é rezerwowy golkiper B┼éyskawicy. Sze┼Ť─çdziesi─ůt sekund p├│┼║niej pi┼éka znalaz┼éa si─Ö ju┼╝ pi─ůty raz w siatce go┼Ťci, bo po podaniu Barbosy w┼Ťlizgiem skierowa┼é j─ů tam nabiegaj─ůcy Patro┼ä. Dzie┼éa zniszczenia na przeciwniku dope┼éni┼é jeszcze w 77. minucie Herok, kt├│ry po kolejnej asy┼Ťcie Barbosy uderzy┼é nie do obrony z dwunastego metra, zdobywaj─ůc swoj─ů debiutanck─ů bramk─Ö w pierwszym zespole. Do ostatniego gwizdka czechowiczanie nie forsowali ju┼╝ zbytnio tempa i unikaj─ůc powa┼╝niejszych b┼é─Öd├│w w obronie, ponownie mogli fetowa─ç efektowny triumf.

Pomimo przekonuj─ůcego zwyci─Östwa, konfrontacja z B┼éyskawic─ů bynajmniej do ┼éatwych nie nale┼╝a┼éa i cho─ç rywale pozwalali czechowiczanom dochodzi─ç do wielu okazji bramkowych, to do momentu trzeciej bramki zdobytej w 55. minucie, losy meczu wcale nie by┼éy przes─ůdzone. MRKS ponownie powt├│rzy┼é rezultat z Wilkowic, a zn├│w cieszy─ç mo┼╝e tak┼╝e gra ÔÇ×na zero z ty┼éuÔÇŁ, za┼Ť zdobyte w tej rundzie 30 goli (!) dobitnie ┼Ťwiadczy o sile ra┼╝enia, jak─ů dysponuje obecnie nasza dru┼╝yna. Dobr─ů pass─Ö utrzyma─ç b─Ödzie ona chcia┼éa zapewne w kolejnym spotkaniu, w kt├│rym na wyje┼║dzie zmierzy si─Ö ze Sp├│jni─ů Zebrzydowice. Zaplanowane ono jest na sobot─Ö - 20 maja (godz.17:00).