Portal     Klub     MRKS    IV Liga     Rezerwy    Trampkarze m│odsi    Trampkarze starsi     »aki    Klub Stu     Multimedia
25/05/2017 23:49
Rollercoaster w ┼╗abnicy - smutny finisz
┼Üwiadkami niezwykle emocjonuj─ůcego pojedynku na specyficznym boisku w ┼╗abnicy byli kibice, ogl─ůdaj─ůcy starcie miejscowej dru┼╝yny Metalu-Ska┼éki z MRKS-em Czechowice-Dziedzice. Go┼Ťcie prowadzenie obj─Öli ju┼╝ w 19. sekundzie (!), gdy pi┼ék─Ö do siatki skierowa┼é Mateusz ┼╗y┼éa, za┼Ť w 7. minucie do wyr├│wnania celn─ů ÔÇ×g┼é├│wk─ůÔÇŁ doprowadzi┼é Dominik Natanek. Po przerwie podopieczni Marcina Biskupa dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, dzi─Öki golom Rafa┼éa ┼╗urka (54 min.) i Dominika Kopcia (79 min.), ale rywale za ka┼╝dym razem odpowiadali trafieniami Wojciecha Drewniaka (61 min.) i Dominika Natanka (87 min.). Niestety w drugiej z doliczonych przez arbitra minut, niefortunnie g┼éow─ů w┼éasnego bramkarza pokona┼é Rafa┼é Adamczyk i to gospodarze mogli ÔÇ×rzutem na ta┼Ťm─ÖÔÇŁ fetowa─ç zwyci─Östwo 4:3 (1:1).

Ju┼╝ przed premierowym gwizdkiem arbitra pewne by┼éo, ┼╝e na tak ma┼éym placu gry za┼éo┼╝enia taktyczne nie b─Öd─ů mia┼éy zbyt wielkiego znaczenia, a o przebiegu spotkania mo┼╝e decydowa─ç ┼éut szcz─Ö┼Ťcia i szybko┼Ť─ç podejmowanych decyzji. Przyst─Öpuj─ůcy do ┼Ťrodowego meczu w mocno okrojonym i eksperymentalnym zestawieniu czechowiczanie, chcieli zrehabilitowa─ç si─Ö za niepowodzenie w poprzedniej - derbowej konfrontacji, oraz nie dopu┼Ťci─ç do powt├│rki scenariusza z pocz─ůtkowego fragmentu potyczki z Pasjonatem. I w istocie, MRKS dos┼éownie ekspresowo natar┼é na rywala, w efekcie czego... go┼Ťcie w rekordowo szybkim czasie obj─Öli prowadzenie. W pole karne po d┼éugim zagraniu stara┼é wedrze─ç si─Ö Barbosa, a pod jego presj─ů z b┼é─Ödu ┼Üliwy skorzysta┼é ┼╗y┼éa i dopadaj─ůc do pi┼éki na dziesi─ůtym metrze, pewnym strza┼éem skierowa┼é j─ů do siatki, gdy na stoperze widnia┼éa... 19. sekunda (!). Niestety rado┼Ť─ç z takiego otwarcia ┼Ťrodowego starcia nie trwa┼éa d┼éugo, wszak ju┼╝ w 7. minucie po do┼Ťrodkowaniu z rzutu ro┼╝nego, najwi─Öcej zimnej krwi w ÔÇ×szesnastceÔÇŁ zachowa┼é Natanek i celn─ů ÔÇ×g┼é├│wk─ůÔÇŁ doprowadzi┼é do wyr├│wnania. Czechowiczanie szukali prostych ┼Ťrodk├│w na ponowne sforsowanie defensywy Metalu-Ska┼éki, a na uwag─Ö w tym miejscu zas┼éuguj─ů m.in. pr├│by D.Kopcia z 12. minuty i ┼╗urka z 17. minuty tu┼╝ zza linii pola karnego, nie bez trudu odbijane przez Nowakowskiego. Du┼╝o klarowniejsz─ů sytuacj─Ö mia┼é tak┼╝e w 23. minucie Barbosa, gdy┼╝ po centrze Niemczyka z prawego skrzyd┼éa pozostawa┼é on zupe┼énie bez opieki na dziewi─ůtym metrze, jednak jego strza┼é g┼éow─ů okaza┼é si─Ö zbyt wysoki i sko┼äczy┼éo si─Ö na strachu w ekipie miejscowych. Zesp├│┼é z ┼╗abnicy przyzwyczajony do swojego specyficznego boiska, najwi─Öcej zagro┼╝enia stwarza┼é rzecz jasna po rzutach ro┼╝nych i wyrzutach z autu, a po jednym z nich - uderzenie Suskiego z 32. minuty niemal z linii bramkowej wyekspediowa┼é Szal. Po chwili z szybk─ů kontr─ů ruszyli przyjezdni, a po uderzeniu ┼╗y┼éy z lewej strony pola karnego, futbol├│wk─Ö w bok sparowa┼é bramkarz gospodarzy, za┼Ť dobitka Niemczyka zatrzyma┼éa si─Ö tylko na bocznej siatce. Po kolejnej minucie zn├│w niezwykle bliscy szcz─Ö┼Ťcia byli podopieczni Marcina Biskupa, kiedy to techniczn─ů pr├│b─Ö D.Kopcia golkiper Metalu-Ska┼éki ┼Ťwietnie odbi┼é poza lini─Ö ko┼äcow─ů. W ko┼äcowej fazie pierwszej cz─Ö┼Ťci gro┼║niej atakowa┼éa czechowicka dru┼╝yna, ale ani ┼╗urek po wrzutce ┼╗y┼éy z rzutu ro┼╝nego (37 min.), ani te┼╝ D.Kope─ç minimalnie pud┼éuj─ůcy po szybkim wyrzucie z autu (42 min.), nie wykazali si─Ö wystarczaj─ůc─ů precyzj─ů. Najbli┼╝ej wpisania si─Ö do protoko┼éu meczowego by┼é jednak Raszka, kt├│rego ÔÇ×g┼é├│wkaÔÇŁ po kolejnym kornerze ┼╗y┼éy dos┼éownie o centymetry min─Ö┼éa lewy s┼éupek bramki przeciwnika. Tu┼╝ przed zej┼Ťciem do szatni swoj─ů okazj─Ö mieli r├│wnie┼╝ gospodarze, na szcz─Ö┼Ťcie z dogodnej pozycji po asy┼Ťcie Suskiego nad poprzeczk─ů uderzy┼é Natanek.

O ile pierwsza ods┼éona toczona by┼éa w szybkim tempie, a akcje przenosi┼éy si─Ö momentalnie z jednej pod drug─ů bramk─Ö, to jeszcze wi─Öksze emocje i zwroty zdarze┼ä mia┼éy miejsce po przerwie. Sygna┼é ku temu ju┼╝ w 51. minucie da┼é Suski, kt├│ry po do┼Ťrodkowaniu Szwarca z rzutu ro┼╝nego g┼éow─ů trafi┼é w poprzeczk─Ö. 180 sekund p├│┼║niej ponownie na prowadzeniu by┼é za to MRKS, a wszystko zacz─Ö┼éo si─Ö od strza┼éu z rzutu wolnego Raszki, kt├│ry odbi┼é Nowakowski, a do futbol├│wki wpierw dopad┼é D.Kope─ç, by dogra─ç j─ů w kierunku Adamczyka, a ostatecznie po jego zblokowanym uderzeniu w odpowiednim miejscu znalaz┼é si─Ö ┼╗urek i z bliskiej odleg┼éo┼Ťci wpakowa┼é pi┼ék─Ö do sieci. Niestety podobnie jak mia┼éo to miejsce w pierwszej po┼éowie, miejscowi stosunkowo szybko skutecznie odpowiedzieli, bo ju┼╝ w 61. minucie po wyrzucie z autu w naro┼╝niku ÔÇ×szesnastkiÔÇŁ do futbol├│wki dopad┼é Drewniak i ┼Ťwietnym uderzeniem z prostego podbicia trafi┼é w samo ÔÇ×okienkoÔÇŁ bramki bezradnego P.Kopcia. Wynik remisowy wyra┼║nie nie zadowala┼é ┼╝adnej ze stron i obie d─ů┼╝y┼éy do kolejnego gola, a w 70. minucie dwukrotnie pr├│by ┼╗y┼éy po zagraniach Barbosy instynktownie odbija┼é golkiper Metalu-Ska┼éki. W 77. minucie swoim kunsztem po przeciwleg┼éej stronie boiska wykaza┼é si─Ö tak┼╝e P.Kope─ç, paruj─ůc w bok silny strza┼é Suskiego z dwudziestego metra. Wreszcie w 79. minucie po raz trzeci tego dnia na przodownictwo wyszli czechowiczanie, gdy po centrze ┼╗y┼éy z rzutu ro┼╝nego pi┼éka w g─ůszczu n├│g trafi┼éa do D.Kopcia i ten z ostrego k─ůta wpakowa┼é j─ů do siatki. Losy pojedynku definitywnie rozstrzygn─ů─ç mog┼éy si─Ö w 85. minucie, bowiem po d┼éugim zagraniu w sytuacji ÔÇ×sam na samÔÇŁ z bramkarzem rywali znalaz┼é si─Ö ┼╗y┼éa, lecz g├│r─ů z tego pojedynku wyszed┼é Nowakowski. I jak to cz─Östo w futbolu bywa, ta niewykorzystana okazja momentalnie zem┼Ťci┼éa si─Ö na go┼Ťciach, cho─ç uprzedzaj─ůc nieco fakty - spotka┼éa ich nadto surowa kara. W 87. minucie wy─çwiczony przez dru┼╝yn─Ö ┼╗abnicy kolejny wyrzut z autu sprawi┼é, i┼╝ pi┼éka spad┼éa na dwunasty metr, sk─ůd bez zastanowienia pod sam─ů poprzeczk─Ö mocno wcelowa┼é Natanek. Jakby pecha MRKS-u by┼éo ma┼éo, w drugiej z trzech doliczonych przez arbitra minut, pr├│buj─ůcy przeci─ů─ç centr─Ö ze skrzyd┼éa Adamczyk niefortunnie g┼éow─ů zaskoczy┼é w┼éasnego bramkarza, a ┼╝e czasu w┼éa┼Ťciwie ju┼╝ nie by┼éo - przyjezdni nie mieli ju┼╝ mo┼╝liwo┼Ťci pokusi─ç si─Ö cho─çby o unikni─Öcie pora┼╝ki...

Jak ju┼╝ kilkukrotnie zosta┼éo wspomniane, przebieg meczu na specyficznym boisku w ┼╗abnicy mia┼é niewiele wsp├│lnego z rywalizacj─ů na ÔÇ×normalnychÔÇŁ obiektach, ale przyzna─ç trzeba i┼╝ czechowiczanie w nietypowych warunkach, a┼╝ do samej ko┼äc├│wki radzili sobie ca┼ékiem dobrze. Ambicji i woli walki naszej dru┼╝ynie bynajmniej nie by┼éo mo┼╝na odm├│wi─ç, ale wszystkie starania spe┼éz┼éy niestety na niczym tu┼╝ przed ostatnim gwizdkiem arbitra. C├│┼╝, nie pozostaje zatem nic innego jak wyci─ůgn─ů─ç odpowiednie wnioski z pora┼╝ki w takich okoliczno┼Ťciach i skupi─ç si─Ö na nast─Öpnym spotkaniu. Rozegrane zostanie ono ju┼╝ w najbli┼╝sz─ů sobot─Ö, a MRKS ponownie na terenie rywala zmierzy si─Ö z beniaminkiem rozrywek, zespo┼éem GLKS-u Wilkowice. Pocz─ůtek tej konfrontacji zaplanowany jest na godzin─Ö 17:00.

Drewniak (84')

Metal-Ska┼éka: Andrzej Nowakowski – Dominik B┼éachut (80' Mateusz Kumorek), Fabian ┼Üliwa, Maciej W─Ögrodzki, Krzysztof Karpeta - Kornel Adamus (60' Dariusz Chowaniec), Wojciech Drewniak, Pawe┼é Suski, Marcin Kochutek - Adrian Szwarc, Dominik Natanek (90+2' Tomasz Strza┼éka)
Trener: Adam Śliwa

MRKS: Patryk Kope─ç – Wojciech Szal, Rafa┼é ┼╗urek, ┼üukasz Jastrz─Öbski, Kamil Cichura - Szymon Niemczyk, Jakub Raszka, Rafa┼é Adamczyk, Dominik Kope─ç - Mateusz ┼╗y┼éa, Edwin Barbosa
Trener: Marcin Biskup

Skład sędziowski: Piotr Szypuła oraz Paweł Susek i Mateusz Szczepańczyk (Bielsko-Biała)