Portal     Klub     MRKS    IV Liga     Rezerwy    Trampkarze m│odsi    Trampkarze starsi     »aki    Klub Stu     Multimedia
20/09/2017 14:55
Rezerwy nie zwalniaj─ů tempa!
Po trzech tygodniach przerwy do rywalizacji o ligowe punkty powr├│ci┼éy A-klasowe rezerwy MRKS-u, kt├│re dotychczas wiosn─ů zanotowa┼éy komplet zwyci─Östw. W sobotnie popo┼éudnie dru┼╝yna prowadzona przez Marcina Sztorca wyjecha┼éa do Kobiernic na pojedynek z miejscow─ů So┼é─ů i po dobrym meczu pokona┼éa gospodarzy a┼╝ 4:1 (1:0). Bohaterem spotkania zosta┼é bez w─ůtpienia Grzegorz Sztorc, bowiem zapisa┼é on na swoim koncie hat-tricka, za┼Ť jedno trafienie ÔÇ×dorzuci┼éÔÇŁ jeszcze Mateusz Ciosek. Jedyn─ů bramk─Ö dla rywali z rzutu karnego zdoby┼é natomiast Jaros┼éaw ┼Ücieszka.

Po przymusowej pauzie, imponuj─ůcy form─ů gracze rezerw MRKS-u zmierzyli si─Ö na wyje┼║dzie z s─ůsiaduj─ůc─ů w tabeli So┼é─ů Kobiernice. W pocz─ůtkowej fazie spotkania szanse na celne trafienia mia┼éy oba zespo┼éy, jednak dopiero w 26. minucie ÔÇ×worek z bramkamiÔÇŁ rozwi─ůza┼é rutynowany napastnik go┼Ťci Grzegorz Sztorc, kt├│ry po do┼Ťrodkowaniu Praciaka z rzutu wolnego popisa┼é si─Ö skuteczn─ů ÔÇ×g┼é├│wk─ůÔÇŁ z ├│smego metra. Na kolejne gole kibice czeka─ç musieli do drugiej ods┼éony, a w 49. minucie prowadzenie czechowiczan podwy┼╝szy┼é ponownie G.Sztorc, wygrywaj─ůc tym razem pojedynek si┼éowy z defensorem miejscowych i uderzaj─ůc precyzyjnie z lewej strony pola karnego. W 67. minucie ÔÇ×dw├│jkaÔÇŁ mog┼éa definitywnie zamkn─ů─ç marzenia przeciwnika o korzystnym rezultacie, ale dogodnej sytuacji nie wykorzysta┼é Praciak, zamykaj─ůcy centr─Ö G.Sztorca na tzw. ÔÇ×d┼éugim s┼éupkuÔÇŁ. Zem┼Ťci┼éo si─Ö to go┼Ťciach ledwie 180 sekund p├│┼║niej, cho─ç Sole wybitnie dopom├│g┼é w tym arbiter liniowy, kt├│ry zasygnalizowa┼é g┼é├│wnemu faul Matuszczaka, bo przewinienie zawodnika MRKS-u II wyra┼║nie mia┼éo miejsce przed lini─ů ÔÇ×szesnastkiÔÇŁ. Wobec powy┼╝szego rzut karny egzekwowa┼éa dru┼╝yna z Kobiernic, a pewnym strza┼éem kontaktowego gola zdoby┼é ┼Ücieszka. Na ca┼ée szcz─Ö┼Ťcie rezerwy przetrwa┼éy chwilowy nap├│r rywala, a dodatkowo mia┼éy w swoich szeregach ┼Ťwietnie dysponowanego G.Sztorca i... ten w 78. minucie skompletowa┼é hat-tricka, dopadaj─ůc do futbol├│wki w sporym zamieszaniu, powsta┼éym po wrzutce swojego brata z rzutu wolnego. Napastnik przyjezdnych uderzy┼é na tyle mocno, ┼╝e pi┼éka prze┼éama┼éa r─Öce golkipera So┼éy i ugrz─Öz┼éa w siatce. Wynik sobotniej konfrontacji na 1:4 r├│wno w 90. minucie w sytuacji ÔÇ×sam na samÔÇŁ z Jo┼äczym ustali┼é Ciosek, korzystaj─ůc z asysty... G.Sztorca.

W nast─Öpnym meczu podopieczni graj─ůcego szkoleniowca Marcina Sztorca zmierz─ů si─Ö na sztucznej nawierzchni boiska MOSiR z Zapor─ů Por─ůbka, a starcie to zaplanowane jest ju┼╝ na najbli┼╝sz─ů - ┼Ťwi─ůteczn─ů ┼Ťrod─Ö 3 maja o godzinie 13:00.