Portal     Klub     MRKS    IV Liga     Rezerwy    Trampkarze m│odsi    Trampkarze starsi     »aki    Klub Stu     Multimedia
20/09/2017 14:54
Emocjonuj─ůcy remis z liderem
Ten, kto wybra┼é si─Ö w ┼Ťwi─ůteczn─ů sobot─Ö na stadion MOSiR z pewno┼Ťci─ů nie ┼╝a┼éowa┼é, bo w pojedynku MRKS-u Czechowice-Dziedzice z dotychczasowym liderem tabeli - WSS Wis┼é─ů nie zabrak┼éo sporych emocji, zwrot├│w akcji i ┼éadnych goli. Ostatecznie spotkanie 19. kolejki Profi Credit Bielskiej Ligi Okr─Ögowej zako┼äczy┼éo si─Ö remisem 3:3 (1:0), a na list─Ö strzelc├│w po stronie gospodarzy wpisali si─Ö Kamil Cichura (26 min.), Krystian Patro┼ä (58 min.) i Edwin Barbosa (89 min.). Z kolei bramki dla przyjezdnych zdobywali Dariusz Rucki (49 min. - g┼éow─ů), Szymon P┼éoszaj (70 min.) i Dariusz Juroszek (73 min.).

Podbudowani efektownym zwyci─Östwem z G├│ralem pi┼ékarze MRKS-u, do kolejnego ligowego starcia przyst─ůpili z r├│wnie du┼╝─ů mobilizacj─ů, wszak naprzeciw gospodarzy stan─ů┼é ÔÇ×┼Ťwie┼╝o upieczonyÔÇŁ lider tabeli. Ekipa z Wis┼éy na przestrzeni ostatnich lat wybitnie ÔÇ×nie le┼╝a┼éaÔÇŁ czechowiczanom, kt├│rzy w ko┼äcu chcieli prze┼éama─ç ten stan i przyzna─ç trzeba, ┼╝e od pierwszego gwizdka na tle faworyta prezentowali si─Ö bardzo dobrze. To oni ju┼╝ w 5. minucie przeprowadzili sk┼éadn─ů akcj─Ö, a po do┼Ťrodkowaniu ┼╗y┼éy z lewego skrzyd┼éa, pi┼éka trafi┼éa na si├│dmy metr, sk─ůd uderza─ç pr├│bowa┼é Niemczyk, ale skutecznie zblokowa┼é go jeden z defensor├│w go┼Ťci, podobnie z reszt─ů jak ÔÇ×poprawk─ÖÔÇŁ Patronia. Wi┼Ťlanie odpowiedzieli w 12. minucie, kiedy to z rzutu wolnego uderza┼é B.Rucki, a Rogala przeni├│s┼é pi┼ék─Ö nad poprzeczk─Ö. Po okresie wyr├│wnanej gry, w 26. minucie r─Öce do g├│ry w ge┼Ťcie triumfu mogli wznie┼Ť─ç podopieczni Marcina Biskupa, bowiem po wyrzucie futbol├│wki z autu, rywala skutecznie na prawej stronie boiska ÔÇ×przepchn─ů┼éÔÇŁ Barbosa, po czym dogrywa┼é on w pole karne, za┼Ť do zbyt kr├│tkiej pr├│by wybicia pi┼éki dopad┼é Cichura i p┼éaskim strza┼éem z osiemnastego metra zmie┼Ťci┼é j─ů pomi─Ödzy s┼éupkiem, a r─Ökoma bezradnie interweniuj─ůcego Szalb├│ta. Podra┼╝niony zesp├│┼é z Wis┼éy bliski doprowadzenia do wyr├│wnania by┼é osiem minut p├│┼║niej, na szcz─Ö┼Ťcie ÔÇ×g┼é├│wkaÔÇŁ P┼éoszaja po centrze D.Mazurka poszybowa┼éa nad poprzeczk─ů. Pod bramk─ů miejscowych ÔÇ×zakot┼éowa┼éoÔÇŁ si─Ö r├│wnie┼╝ w 36. minucie - w├│wczas po rzucie ro┼╝nym i sporym zamieszaniu, pi┼éka w g─ůszczu n├│g nieco przypadkowo otar┼éa si─Ö o s┼éupek i opu┼Ťci┼éa plac gry. W ko┼äcowym fragmencie premierowej ods┼éony, dwukrotnie gro┼║ne ataki ofensywne przeprowadzi┼é MRKS, jednak wpierw ┼╝aden z graczy miejscowych nie zamkn─ů┼é dogrania Barbosy z prawej strony ÔÇ×szesnastkiÔÇŁ, a po chwili z b┼é─Ödu golkipera rywali skorzysta─ç m├│g┼é ┼╗urek, kt├│ry po wrzutce ┼╗y┼éy z rzutu ro┼╝nego nie zd─ů┼╝y┼é w por─Ö dobi─ç wypuszczonej przez Szalb├│ta pi┼éki i ta ÔÇ×na ratyÔÇŁ pad┼éa jego ┼éupem.

Tu┼╝ po wznowieniu gry, d┼éugie zagranie Patronia na lewej flance przej─ů┼é D.Kope─ç, po czym mi─Ödzy dwoma obro┼äcami wdar┼é si─Ö w naro┼╝nik pola karnego, ale jego uderzenie do┼Ť─ç znacznie min─Ö┼éo bramk─Ö przeciwnika. 49. minuta okaza┼éa si─Ö pechowa dla czechowickiej dru┼╝yny, bo po do┼Ťrodkowaniu Pilcha z prawej strony boiska, najwy┼╝ej do pi┼éki wyskoczy┼é D.Rucki i g┼éow─ů skierowa┼é j─ů do siatki z si├│dmego metra. Pomimo takiego rozwoju wypadk├│w, MRKS nadal utrzymywa┼é dobry poziom gry, w efekcie czego ju┼╝ w 54. minucie m├│g┼é zdoby─ç drugiego gole, gdy po ÔÇ×klepceÔÇŁ ┼╗y┼éy z Adamczykiem, pierwszy z nich ┼éadnie zszed┼é z futbol├│wk─Ö niemal na lini─Ö pola karnego, za┼Ť jego podkr─Öcony strza┼é lew─ů nog─ů o centymetry min─ů┼é spojenie s┼éupka z poprzeczk─ů. Do celu pi┼éka trafi┼éa ju┼╝ za to w 58. minucie, gdy miejscowi odzyskali prowadzenie w meczu, a tym razem do protoko┼éu meczowego wpisa┼é si─Ö Patro┼ä, kt├│ry dopad┼é do zablokowanej pr├│by ┼╗y┼éy i mierzonym - p├│┼ég├│rnym uderzeniem przy s┼éupku z siedemnastu metr├│w, nie da┼é ┼╝adnych szans Szalb├│towi. Do 70. minuty utrzymywa┼é si─Ö rezultat 2:1 dla gospodarzy i w├│wczas nast─ůpi┼é moment dekoncentracji, kosztuj─ůcy bardzo drogo, wszak 180. sekund wystarczy┼éo rywalowi do przej─Öcia przodownictwa w meczu. Najpierw po dograniu Kotrysa wzd┼éu┼╝ bramki, ┼╝aden z defensor├│w MRKS-u nie si─Ögn─ů┼é pi┼éki i nabiegaj─ůcy P┼éoszaj bez trudu umie┼Ťci┼é j─ů w siatce, a nast─Öpnie wi┼Ťlanie przeprowadzili zab├│jczy kontratak i po kilku podaniach, D.Rucki obs┼éu┼╝y┼é rezerwowego D.Juraszka, za┼Ť ten po kr├│tkim zwodzie, uderzy┼é po ziemi i cho─ç interweniowa─ç pr├│bowa┼é jeszcze Rogala, to futbol├│wka wtoczy┼éa si─Ö do bramki. Ambitna postawa czechowiczan w ko┼äc├│wce sobotniego pojedynku zosta┼éa na szcz─Ö┼Ťcie nagrodzona, bo cho─ç jeszcze w 82. minucie strza┼é ┼╗y┼éy z rzutu wolnego Szalb├│t sparowa┼é na korner, a w 85. minucie po asy┼Ťcie Sz.Jastrz─Öbskiego zastopowa┼é on tak┼╝e zblokowan─ů pr├│b─Ö Patronia, to minut─Ö przed up┼éywem regulaminowego czasu gry gospodarze doprowadzili do zas┼éu┼╝onego wyr├│wnania. Po koronkowej akcji i szybkiej wymianie poda┼ä, G─ůsiorek wypatrzy┼é wbiegaj─ůcego Barbos─Ö, a czarnosk├│ry napastnik MRKS-u wpad┼é lew─ů stron─ů w pole karne i w ekwilibrystyczny spos├│b - strza┼éem z powietrza, przelobowa┼é nieco wysuni─Ötego, a zarazem bardzo zaskoczonego bramkarza Wis┼éy.

Przed 19. kolejk─ů potyczka MRKS-u z liderem tabeli awizowana by┼éa jako bardzo interesuj─ůca i w istocie taka by┼éa. Obie dru┼╝yny stworzy┼éy ciekawe dla oka kibica widowisko, wynik kilkukrotnie balansowa┼é, a ostateczne rozstrzygni─Öcie mia┼éo miejsce w samej ko┼äc├│wce. Co tak┼╝e cieszy, po raz drugi z rz─Ödu uda┼éo si─Ö zagra─ç na dobrym poziomie, udowadniaj─ůc wyra┼║n─ů zwy┼╝k─Ö formy. Po opadni─Öciu emocji mo┼╝na przekaza─ç jeszcze jedn─ů informacj─Ö, cho─ç w por├│wnaniu do dzisiejszego wyniku, nie jest ona pozytywna dla czechowickiego zespo┼éu. Na wyjazd do Anglii w celach zawodowych zdecydowa┼é si─Ö ┼Ťrodkowy pomocnik Szymon Jastrz─Öbski, kt├│ry jednocze┼Ťnie rozegra┼é z Wis┼é─ů ostatni mecz w barwach gospodarzy. W imieniu kierownictwa klubu, sztabu szkoleniowego, a tak┼╝e wszystkich sympatyk├│w, dzi─Ökujemy mu za zostawione na boisku serce i zdrowie, ┼╝ycz─ůc powodzenia na obczy┼║nie! W gwoli ┼Ťcis┼éo┼Ťci dodajmy jeszcze, i┼╝ w nast─Öpnym spotkaniu podopieczni Marcina Biskupa zmierz─ů si─Ö wyje┼║dzie z Borami Pietrzykowice, a potyczka zaplanowana jest na przysz┼é─ů niedziel─Ö - 23 kwietnia o godzinie 14:00.

Zarz─ůd MRKS Czechowice-Dziedzice wszystkim trenerom, zawodnikom i kibicom naszego naszego klubu ┼╝yczy Zdrowych i Pogodnych ┼Üwi─ůt Wielkanocnych, a tak┼╝e Mokrego Dyngusa!

Żółte kartki:
Cichura (21'), Barbosa (74') - D.Rucki (68')

MRKS: Wojciech Rogala – Wojciech Szal, Rafa┼é ┼╗urek, Marcin Chrobak (87' Grzegorz G─ůsiorek), Kamil Cichura - Szymon Niemczyk (42' Rafa┼é Adamczyk), Szymon Jastrz─Öbski, Krystian Patro┼ä, Dominik Kope─ç (80' Sebastian Bie┼äko) - Mateusz ┼╗y┼éa, Edwin Barbosa
Trener: Marcin Biskup

Wis┼éa: Przemys┼éaw Szalb├│t – Kamil Kotrys, Mariusz Pilch, Jakub Kubica, Mateusz Tomala - Marcin Mazurek (70' Jakub Chmiel), Bart┼éomiej Rucki (85' Marcin Jasi┼äski), Sebastian Juroszek (65' Dariusz Juroszek), Dariusz Rucki (90' Jakub Marekwica) - Dawid Mazurek, Szymon P┼éoszaj
Trener: Tomasz Wuwer

Skład sędziowski: Sebastian Szczotka oraz Tomasz Bojczuk i Wojciech Sajbor (Żywiec)