Portal     Klub     MRKS    IV Liga     Rezerwy    Trampkarze młodsi    Trampkarze starsi     Żaki    Klub Stu     Multimedia
Sierpień 27 2016 04:48:38
Ostatnie wiadomości
Góral w Zabrzegu znów pokonany!
Góral w Zabrzegu znów pokonany!W trzecim spotkaniu sezonu, piłkarzom MRKS-u Czechowice-Dziedzice przyszło się mierzyć na stadionie w Zabrzegu z drużyną Górala 1956 Żywiec. We wczesne - sobotnie popołudnie pojedynek rozpoczął się wyśmienicie dla gospodarzy, bowiem już w 15. minucie atomowym uderzeniem z rzutu wolnego egzekwowanym z około 30. metrów popisał się Krystian Patroń, a po trzech minutach indywidualną akcję celnym strzałem zakończył Rafał Adamczyk. Później do głosu doszli przyjezdni, w efekcie czego w 40. minucie kontaktowego gola zdobył Maciej Łącki, jednak ostatnie słowo należało do czechowiczan, którzy w 71. minucie za sprawą Mateusza Żyły wykorzystali rzut karny i mogli fetować zwycięstwo 3:1 (2:1).

Hokejowy remis w RybarzowicachOstre strzelanie na specyficznym boisku w Rybarzowicach urządzili sobie gracze miejscowej Iskry i rezerw MRKS-u Czechowice-Dziedzice, którzy rywalizowali w sobotę o punkty w ramach drugiej kolejki bielskiej A-klasy. Już w pierwszej odsłonie padło sześć goli - po trzy dla każdej ze stron, a na listę strzelców w szeregach „dwójki” wpisali się kolejno Grzegorz Gomółka (11 min.), Maksymilian Praciak (23 min.) i Mateusz Ciosek (39 min.). Druga odsłona rozpoczęła się z kolei od celnego trafienia Pawła Wolffa z rzutu wolnego (53 min.), na które gospodarze odpowiedzieli raz jeszcze w 57. minucie i potyczka zakończyła się ostatecznie iście hokejowym remisem 4:4 (3:3).

Nieudany początek "dwójki"
Nieudany początek "dwójki"W niedzielne popołudnie sezon 2016/17 w bielskiej A-klasie zainaugurowała „odmłodzona” latem druga drużyna MRKS-u. Czechowiczanie na stadionie MOSiR podejmowali Zaporę Wapienica i po obfitującym w gole spotkaniu, niestety ulegli rywalom 3:4 (1:1). Hat-tricka w szeregach gospodarzy odnotował Mateusz Ciosek (11 min. - głową, 64 min. - głową i 76 min.), z kolei dla przyjezdnych bramki zdobyli Aron Żyrek - 2 (20 min. i 87 min. - głową), Mateusz Maciążka (60 min.), oraz Marcin Godniak (80 min. - z karnego).

Nerwowy remis w ChybiuNiesłychanie wiele emocji dostarczyło pierwsze wyjazdowe starcie piłkarzy MRKS-u Czechowice-Dziedzice w nowym sezonie. Podopieczni Marcina Biskupa rywalizowali w Chybiu z tamtejszym Cukrownikiem i od 18. minuty zmuszeni byli radzić sobie w liczebnym osłabieniu, po czerwonej kartce jaką ujrzał Rafał Żurek. W 73. minucie prowadzenie gospodarzom dało celne trafienie Marcina Urbańczyka, natomiast od 80. minuty po drugim napomnieniu dla Daniela Poloczka siły na boisku się wyrównały. Ambitna postawa czechowiczan nagrodzona została w 89. minucie, kiedy to po centrze Mateusza Żyły piłkę głową do siatki skierował Szymon Jastrzębski, ustalając wynik spotkania na 1:1 (0:0).

Pucharowa przygoda trwa nadalW meczu II rundy Pucharu Polski na szczeblu podokręgu bielskiego, drużyna MRKS-u Czechowice-Dziedzice mierzyła się na stadionie MOSiR ze spadkowiczem z III ligi - rezerwami Podbeskidzia Bielsko-Biała. Decydująca o losach środowej potyczki sytuacja miała miejsce w 33. minucie, gdy po centrze z rzutu wolnego Mateusza Żyły, piłkę głową do siatki skierował Dominik Kopeć, zapewniając gospodarzom wygraną 1:0 (1:0) i awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Inauguracyjne zwycięstwoW pierwszym spotkaniu nowego sezonu w Profi Credit Bielskiej Lidze Okręgowej, piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice na stadionie MOSiR pokonali 2:1 (1:1) drużynę Maksymiliana Cisiec. Bramki dla gospodarzy w niedzielne popołudnie zdobyli Jakub Raszka (14 min.) i Mateusz Żyła (57 min.), natomiast celne trafienie dla przyjezdnych zanotował Dawid Szczotka (31 min.).

Skromna przegrana rezerwPrzygotowująca się do nowego sezonu w bielskiej A-klasie drużyna rezerw MRKS-u, w czwartkowe popołudnie rozegrała trzeci mecz sparingowy. Podopieczni Marcina Sztorca na stadionie MOSiR podejmowali „dwójkę” Rekordu Bielsko-Biała, prowadzoną przez zawodnika czechowickiego klubu - Szymona Niemczyka. Przy upalnej aurze testowa potyczka nie zachwyciła swym poziomem i ostatecznie zakończyła się wygraną gości 1:0 (0:0).

MRKS przed nowym sezonemJuż w najbliższy weekend startują rozgrywki Profi Credit Bielskiej Ligi Okręgowej w sezonie 2016/17. Piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice w premierowym pojedynku na własnym stadionie zmierzą się z Maksymilianem Cisiec, a że od spotkania tego dzieli nas już tylko kilkadziesiąt godzin, czas najwyższy przyjrzeć się kadrze ekipy prowadzonej przez trenera Marcina Biskupa. Omówić należy także krótko okres przygotowawczy, oraz spojrzeć na roszady personalne, do jakich doszło w naszym zespole tego lata.

Festiwal goli przed ligąW ostatnim meczu sparingowym przed inauguracją sezonu 2016/17, drużyna MRKS-u Czechowice-Dziedzice na własnym stadionie 5:4 (1:1) pokonała wicemistrza katowickiej „okręgówki” (gr.I) - LKS Goczałkowice-Zdrój. Na listę strzelców w szeregach ekipy prowadzonej przez Marcina Biskupa wpisali się Grzegorz Sztorc (2 min.), Mateusz Żyła (48 min.), Jakub Raszka (54 min.), Rafał Adamczyk (72 min.), oraz Szymon Jastrzębski (80 min. - z rzutu karnego).

Remisowy test-mecz "dwójek"
Remisowy test-mecz "dwójek"Kolejny sparing tego lata w piątkowy wieczór rozgrywały rezerwy MRKS-u Czechowice-Dziedzice, które na stadionie MOSiR mierzyły się z drugą drużyną Iskry Pszczyna - przedstawicielem tyskiej A-klasy. Kontrolna potyczka zakończyła się remisem 2:2 (1:0), a bramki dla gospodarzy zdobyli Mateusz Stanclik (34 min.) i Arkadiusz Łukosz (87 min.).

Maksymilian Cisiec pierwszym rywalemZnany jest już terminarz rozgrywek Profi Credit Bielskiej Ligi Okręgowej na sezon 2016/17. Piłkarze MRKS Czechowice-Dziedzice w premierowej potyczce zmierzą się z drużyną Maksymiliana Cisiec, która po raz drugi z rzędu szczęśliwie utrzymała się w rozgrywkach, tym razem kosztem wycofanego Świtu Cięcina. Inauguracyjne spotkanie podopieczni Marcina Biskupa rozegrają nietypowo w niedzielę - 7 sierpnia o godzinie 17:00 na stadionie MOSiR, zaś w drugiej kolejce nasz zespół wyjedzie do Chybia na starcie z tamtejszym Cukrownikiem.

PP: Wolny los w I rundzieW minionym piątek w siedzibie Beskidzkiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej rozlosowane zostały pary I rundy rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Bielsko-Biała w sezonie 2016/17. Piłkarze MRKS Czechowice-Dziedzice w tej fazie zmagań otrzymali wolny los, co oznacza automatyczny awans do rundy drugiej.

"Dwójka" rozpocznie z WapienicąZ drużyną Zapory Wapienica w premierowej kolejce bielskiej A-klasy zmierzą się gracze rezerw MRKS-u. Sezon 2016/17 czechowiczanie zainaugurują w niedzielę - 14 sierpnia na stadionie MOSiR, z kolei w drugiej serii 20 sierpnia na wyjeździe skonfrontują siły z Iskrą Rybarzowice. Poniżej prezentujemy pełny „rozkład jazdy” ekipy trenera Marcina Sztorca w rundzie jesiennej.