MRKS II znów bez punktów

Ponownie na sztucznej nawierzchni boiska MOSiR – choć tym razem w roli formalnego gościa, wystąpili w niedzielne popołudnie zawodnicy rezerw MRKS-u. Niestety drugi raz w rundzie wiosennej czechowiczanie nie byli w stanie strzelić żadnego gola, a sami po szkolnych błędach „sprezentowali” drużynie KS Międzyrzecze dwa trafienia i musieli przełknąć gorycz porażki 0:2 (0:2).

Drugi tej wiosny pojedynek czechowickiej „dwójki” miał zostać rozegrany w Międzyrzeczu, jednak rywale zwrócili się z zapytaniem o możliwość zmiany miejsca, wobec powyższego w roli gościa na sztucznym boisku MOSiR wystąpił MRKS II. I to podopieczni Marcina Sztorca mogli szybko objąć prowadzenie, wszak już w 4. minucie z dogodnego położenia spudłował Gałan. Niestety w 8. minucie po przeciwległej stronie boiska tor lotu piłki źle obliczył Filapek i to po odbiciu się kozłem od ziemi trafiła wprost na głowę Buczka, który bez trudu skierował ją do siatki. Równo po upływie kwadransa gry do wyrównania doprowadzić mógł Adamiec, lecz jego próba z rzutu wolnego nieznacznie minęła bramkę formalnych gospodarzy. W 27. minucie czechowickiej defensywie przytrafił się kolejny fatalny w skutkach błąd, a niezdecydowanie przy wybiciu futbolówki z obrębu „szesnastki” wykorzystał Rucki, którego strzał po rękach golkipera „dwójki” znalazł drogę do celu. Pomimo niekorzystnego rezultatu MRKS II starał się jeszcze przed przerwą „złapać kontakt” z przeciwnikiem, niestety w jego szeregach wyraźnie zawodziła skuteczność. W 28. minucie nieznacznie z dystansu pomylił się G.Sztorc, w 43. minucie uderzenie Heroka odbiło się rykoszetem i Szpałek zdołał efektownie sparować go na korner, wreszcie tuż przed końcem premierowej odsłony po rzucie rożnym minimalnie niecelnie „główkował” Florek.

W drugiej części spotkanie miało wyrównany przebieg, choć z racji rezultatu to drużyna z Międzyrzecza mogła grać dużo spokojniej, skupiając się na defensywie i szukając okazji w kontrach. Z kolei MRKS II usiłował znaleźć sposób na golkipera rywali, jednakże czechowiczanom brakowało pomysłu na grę i tzw. „ostatniego podania”. W 48. minucie po dośrodkowaniu Gałana znów obok słupka głową uderzał Florek, zaś w 52. minucie strzał Adamca zza linii pola karnego w bok odbił Szpałek. W 65. minucie po szybkim kontrataku ekipa dowodzona przez trenera Daniela Bąka mogła definitywnie rozstrzygnąć losy pojedynku, bo w sytuacji „sam na sam” z Filapkiem znalazł się Trybała, na szczęście górą był dobrze interweniujący bramkarz rezerw. Przed ostatnim gwizdkiem arbitra na uwagę zasługują jeszcze dwie sytuacje – w 67. minucie próba Adamca odbiła się po drodze rykoszetem i poza linię końcową sparował ją Szpałek, który też w 88. minucie po centrze Adamca z rzutu rożnego wybronił „główkę” G.Sztorca z bliskiej odległości.

Okazją do rehabilitacji po dwóch tegorocznych porażkach będzie dla MRKS-u II kolejna potyczka na własnym terenie, w której czechowiczanie zmierzą się w najbliższą sobotę o godzinie 16:00 z Zaporą Wapienica.

Zdjęcia z meczu (PhotoArt – Artur Grabski) >>

15. kolejka bielskiej A-klasy – 8.04.208r. /godz.16:00/
Boisko MOSiR ze sztuczną nawierzchnią – Czechowice-Dziedzice, ul. Legionów 145

KS Międzyrzecze – MRKS II Czechowice-Dziedzice 2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Buczek (8 min. – głową), 2:0 Rucki (27 min.)
Międzyrzecze: Ireneusz Szpałek – Paweł Wydra, Łukasz Mentel, Szymon Pustelnik, Michał Zieliński –  Adrian Malcher (68′  Mateusz Kępka), Marcin Bebek (76′  Kamil Kubiszewski), Arkadiusz Rucki, Piotr Buczek – Szymon Trybała (88′ Tymoteusz Duraj), Przemysław Szczerbowski (55′ Krzysztof Stanisławski)

Trener: Daniel Bąk

MRKS II: Jakub Filapek – Wojciech Szal (46′ Arkadiusz Łukosz), Zbigniew Zdonek (78′ Marcin Chrobak), Filip Hadydoń, Wojciech Florek – Dominik Gałan (57′ Mateusz Stanclik), Szymon Światłowski, Błażej Adamiec, Patryk Matuszczak (57′ Maksymilian Praciak), Adrian Herok – Grzegorz Sztorc

Żółta kartka: Bebek (14′)
Widzów: 30

Skład sędziowski: Mateusz Szczepańczyk oraz Jakub Tekieli i Henryk Magiera (KS Bielsko-Biała)