Mistrza zwycięska zaległość

W środowy wieczór „świeżo upieczony” mistrz Ap-Sport Bielskiej Ligi Okręgowej na własnym stadionie rozgrywał zaległe spotkanie 16. kolejki, w którym mierzył się z czwartą w tabeli drużyną WSS Wisła. Optyczną przewagę na przestrzeni dziewięćdziesięciu minut MRKS Czechowice-Dziedzice udokumentował dwoma trafieniami, które zanotowali Krzysztof Chrapek (25 min.) i Damian Szczęsny (85 min.), co przy zerowym koncie strat dało gospodarzom wygraną 2:0 (1:0).

Do zaległego pojedynku z WSS Wisła czechowiccy piłkarze przystąpili już pewni awansu do IV ligi, a szkoleniowiec gospodarzy dokonał kilku roszad w wyjściowej „jedenastce” MRKS-u. Od premierowego gwizdka arbitra mecz miał bardzo wyrównany przebieg i bez wątpienia mógł podobać się kibicom, wszak stał na wysokim poziomie. Jako pierwsi dogodną okazję stworzyli sobie gracze lidera tabeli, bo już w 5. minucie po przechwycie Heroka i asyście Chrapka, golkipera rywali wyminął Szczęsny, ale z ostrego kąta zdołał trafić jedynie w boczną siatkę. W odpowiedzi 7 minut później bliscy powodzenia byli z kolei przyjezdni, po tym jak groźne uderzenie Płoszaja z obrębu pola karnego nie bez trudu poza linię końcową sparował Kozik. Snajper ekipy z Wisły po raz kolejny defensorom czechowiczan dał się we znaki w 20. minucie, bowiem jego strzał z narożnika „szesnastki” odbił się od słupka. Po 240 sekundach niewiele do szczęścia zabrakło dla odmiany Żyle, który po dobrym zgraniu piłki przez Szczęsnego wbiegł w pole karne i minimalnie spudłował. MRKS dopiął już swego dosłownie po chwili, albowiem po zbyt krótkim wybiciu Nowakowskiego futbolówkę przejął Herok i zagrał ją do Chrapka, zaś ten minął zwodem obrońcę gości i mierzonym uderzeniem po ziemi otworzył wynik środowej konfrontacji. Przed zakończeniem premierowej odsłony podopieczni Piotra Mrozka po dwakroć mogli znaleźć jeszcze drogę do siatki, jednak na przeszkodzie stawała… poprzeczka. Wpierw w 38. minucie „wcelował” w nią Ł.Jastrzębski, a w 45. minucie jego wyczyn próbą z rzutu wolnego powielił Chrapek. Goście nie chcieli być gorsi i… również sprawdzili wytrzymałość „aluminium”, za sprawą strzału D.Ruckiego.

Od groźnego – stałego fragmentu gry gospodarzy, zainicjowana została także druga część zaległego starcia, a tym razem zmierzające w samo „okienko” uderzenie Szędzielarza w 53. minucie, świetną „robinsonadą” poza linię końcową wyekspediował Nowakowski. Golkiper Wisły obronną ręką z opresji wyszedł także w 70. minucie, gdy po krótko rozegranym rzucie rożnym zdołał sięgnąć „kąśliwy” strzał Chrapka, który też 120 sekund później techniczną próbą ponownie tego dnia obił poprzeczkę. Najlepszą szansą na wyrównanie drużyna dowodzona przez trenera Tomasz Wuwera zmarnowała natomiast w 76. minucie – wówczas mocny strzał pozostawionego bez opieki Stawickiego z prawej strony „szesnastki”, ze sporymi problemami wyłapał dobrze dysponowany Kozik. Losy pojedynku definitywnie rozstrzygnięte zostały pięć minut przed upływem regulaminowego czasu gry, po tym jak piłkę przechwycił Przemyk i zagrał ją na prawy sektor boiska w kierunku wbiegającego Szczęsnego, ten zaś wiedział co z nią zrobić i po wejściu w „szesnastkę” mierzonym – płaskim strzałem, nie dał żadnych szans bramkarzowi przyjezdnych. Rozmiary wygranej czechowiczan mógł jeszcze w doliczonym czasie powiększyć Adamczyk, lecz po dograniu Szczęsnego z jego uderzeniem poradził sobie Nowakowski.

Dzięki zgarnięciu kolejnej pełnej puli i remisie Błyskawicy Drogomyśl, piłkarze MRKS-u na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu posiadają już 17 punktów przewagi w tabeli (!). Bez pauzujących za żółte kartki Krzysztofa Chrapka i Szymona Jastrzębskiego, czechowiczanie udadzą się w najbliższą sobotę do Łękawicy, gdzie w roli formalnego gospodarza rywalizować będą od godziny 17:00 z drużyną Orła.

16. (zaległa) kolejka Ap-Sport Bielskiej Ligi Okręgowej – 30.05.2018r. /godz.18:00/
Stadion MOSiR, Czechowice-Dziedzice, ul. Legionów 145

MRKS Czechowice-Dziedzice – WSS Wisła 2:0 (1:0)

1:0 Chrapek (25 min.), 2:0 Szczęsny (85 min.)

MRKS: 12. Krzysztof Kozik – 2. Kamil Cichura (46′ 18. Ariel Dzionsko), 5. Szymon Jastrzębski, 14. Rafał Żurek, 8. Łukasz Jastrzębski (46′ 17. Michał Przemyk) – 4. Łukasz Szędzielarz, 15. Adrian Herok (46′ 10. Krystian Patroń), 7. Jakub Raszka – 19. Krzysztof Chrapek, 6. Damian Szczęsny, 11. Mateusz Żyła (65′ 9. Rafał Adamczyk)
Trener: Piotr Mrozek

Wisła: 1. Andrzej Nowakowski – 7. Mariusz Pilch, 20. Marcin Mazurek, 15. Dawid Mazurek (77′ 12. Sebastian Juroszek), 19. Jakub Kubica – 14. Jakub Marekwica (90′ 4. Dariusz Juroszek), 9. Dariusz Rucki, 8. Kamil Kotrys (65′ 24. Damian Stawicki), 11. Bartłomiej Rucki – 23. Mateusz Tomala, 10. Szymon Płoszaj
Trener: Tomasz Wuwer

Żółte kartki: Sz.Jastrzębski (87′), Chrapek (90+1′) – D.Rucki (16′)
Widzów: 150

Skład sędziowski: Mateusz Konieczny oraz Paweł Myszor i Rafał Kalinowski (KS Tychy)