Falstart rezerw

W pierwszym meczu rundy wiosennej, A-klasowe rezerwy MRKS-u na sztucznej nawierzchni boiska MOSiR stoczyły konfrontację z „dwójką” Rekordu Bielsko-Biała, prowadzoną przez byłego zawodnika naszego klubu Szymona Niemczyka. Niestety czechowiczanie musieli „przełknąć gorycz porażki”, ulegając rywalowi aż 0:5 (0:3).

Nieco ponad godzinę po zakończeniu meczu MRKS-u z Pasjonatem, rozpoczęła się inauguracyjna konfrontacja czechowickich rezerw i „dwójki” Rekordu Bielsko-Biała. W składzie gospodarzy pojawiło się kilku zawodników z kadry pierwszej drużyny, którzy tego samego dnia nie zagrali w pełnym wymiarze czasowym. Niestety ani oni, ani też „etatowi” gracze MRKS-u II nie byli w stanie przeciwstawić się aspirującej do awansu bielskiej młodzieży, wspartej m.in. doświadczonym Dawidem Ogrockim, pauzującym za żółte kartki w rozgrywkach III ligi.

Jeszcze początkowe minuty sobotniej potyczki mogły napawać delikatnym optymizmem, wszak podopieczni Marcina Sztorca wcale nie odstawali od rywala i starali się konstruować składne ataki. Niestety wszystko co złe na miejscowych zaczęło spadać od 11. minuty, kiedy to świetnym uderzeniem z woleja P.Kopcia do kapitulacji zmusił wspomniany wcześniej Ogrocki. 8 minut później po centrze z rzutu rożnego, do siatki głową z bliskiej odległości trafił z kolei Heller, a w 22. minucie po asyście Ogrockiego „na raty” futbolówkę do bramki wepchnął Różycki. Stało się wówczas niemal pewne, iż z tak trudnego położenia czechowiczanie raczej nie będą w stanie wyjść.

I choć znów na wstępie drugiej odsłony gra MRKS-u II wyglądała nieco lepiej i dwukrotnie dogodne okazje zmarnował nawet G.Sztorc, to później ponownie inicjatywę przejęli goście, dokumentując ją dodatkowo jeszcze dwoma golami. W 58. minucie po asyście Ogrockiego akcję Rekordu II celnie wykończył Gaudyn, zaś w 68. minucie faulu na Łasaku w obrębie „szesnastki” dopuścił się Szal i z „wapna” rezultat meczu na 0:5 ustalił nie kto inny jak…Ogrocki. Honor czechowickich rezerw mógł w końcowej fazie pojedynku uratować m.in. A.Łukosz, który wpierw trafił w słupek, a dobitkę z niemałym trudem zdołał sparować Iwanek.

W kolejnym spotkaniu gracze MRKS-u II zmierzą się w przyszłą niedzielę – 8 kwietnia o godzinie 16:00 na wyjeździe z drużyną KS Międzyrzecze.

Zdjęcia z meczu (fot. Szymon Szwajkowski) >>

14. kolejka bielskiej A-klasy – 31.03.208r. /godz.16:00/
Boisko MOSiR ze sztuczną nawierzchnią – Czechowice-Dziedzice, ul. Legionów 145

MRKS II Czechowice-Dziedzice – BTS Rekord II Bielsko-Biała 0:5 (0:3)

Bramki: 0:1 Ogrocki (11 min.), 0:2 Heller (19 min. – głową), 0:3 Różycki (22 min.), 0:4 Gaudyn (58 min. – głową), 0:5 Ogrocki (68 min. – z karnego)

MRKS II: Patryk Kopeć – Wojciech Szal, Szymon Światłowski, Filip Hadydoń, Wojciech Florek (70′ Patryk Matuszczak) – Maksymilian Praciak (57′ Mateusz Stanclik), Błażej Adamiec (46′ Zbigniew Zdonek), Adrian Herok (46′ Romain Bazin), Kamil Cichura – Michał Adamus (66′ Arkadiusz Łukosz), Grzegorz Sztorc

Rekord II: Daniel Iwanek – Mateusz Gaudyn, Damian Kubica, Michał Płowucha (63′ Jan Huczek), Marek Heller – Kamil Jaroś, Bartłomiej Ślosarczyk (75′ Jakub Stawicki), Bartłomiej Skęczek, Dawid Ogrocki – Wojciech Łasak (70’Patryk Pietyra), Artur Różycki (61′ Robert Obracaj)
Trener: Szymon Niemczyk

Żółte kartki: Herok (26′), Światłowski (41′), Bazin (63′)
Widzów: 25

Skład sędziowski: Tomasz Drabek oraz Michał Zarębski i Artur Adamczyk (KS Bielsko-Biała)