„Dwójka” nie dała szans Godziszce

We wczesne sobotnie popołudnie na sztucznej nawierzchni boiska MOSiR, drużyna rezerw MRKS-u Czechowice-Dziedzice toczyła pojedynek 22. kolejki bielskiej A-klasy z Beskidem Godziszka. Gospodarze po pierwszej części prowadzili 2:0, a oba trafienia na swoim koncie zapisał niezawodny Grzegorz Sztorc.

Równo po upływie godziny gry w szeregi czechowickiej „dwójki” wdarło się trochę nerwowości, gdyż pechowym autorem samobójczego gola został Maksymilian Praciak, ale w dalszej fazie spotkania podopieczni Marcina Sztorca udowodnili już swoją wyższość. W 65. minucie bramkarza rywali celnym uderzeniem do kapitulacji zmusił bowiem Michał Adamus, w 80. minucie hat-tricka skompletował Grzegorz Sztorc, a rezultat na 5:1 (2:0) pięć minut przed upływem regulaminowego czasu gry ustalił Mateusz Ciosek.

W następnej kolejce czechowickie rezerwy pauzują.

Okiem trenera:

Marcin Sztorc (MRKS II): – Od początku do końca spotkania zdominowaliśmy rywala. Prowadzenie objęliśmy po strzale z dwudziestu metrów Adamusa, tor lotu piłki nieznacznie zmienił jeszcze głową G.Sztorc, a ta trafiła w samo „okienko” bramki gości. W 32. minucie zespołową akcję po dośrodkowaniu Adamusa, na bramkę głową ponownie zamienił G.Sztorc. W pierwszej połowie więcej goli kibice nie zobaczyli, choć dobrych okazji było jeszcze co najmniej kilka. Obraz gry po przerwie znacząco się nie zmienił – atakowaliśmy, stwarzaliśmy sytuacje a paradoksalnie… trafienie zanotował rywal, wykorzystując nieporozumienie w naszych szykach obronnych. W 65. minucie rolę się odwróciły, bowiem tym razem asystę zanotował G.Sztorc, a bramkę na swoim koncie zapisał Adamus. Z kolei w 80. minucie strzał Hadydonia wylądował na poprzeczce, a ze skuteczną dobitką pospieszył znów G.Sztorc, pakując futbolówkę do siatki z najbliższej odległości i notując jednocześnie swojego hat-tricka. Ostatnie trafienie było dziełem powracającego po kontuzji Cioska, którego doskonale „obsłużył” Adamiec. Choć zabrzmi to może dziwnie, po meczu czuliśmy niedosyt, gdyż przy lepszej skuteczności mogliśmy jeszcze bardziej zdecydowanie podreperować licznik zdobytych bramek.

22. kolejka bielskiej A-klasy – 19.05.208r. /godz.13:00/
Boisko MOSiR ze sztuczną nawierzchnią – Czechowice-Dziedzice, ul. Legionów 145

MRKS II Czechowice-Dziedzice – LZS Beskid Godziszka 5:1 (2:0)

Bramki: 1:0 G.Sztorc (20 min. – głową), 2:0 G.Sztorc (32 min. – głową), 2:1 Praciak (60 min. – sam.), 3:1 Adamus (65 min.), 4:1 G.Sztorc (80 min.), 5:1 Ciosek (85 min.)

MRKS II: Jakub Filapek – Wojciech Szal (46′ Maksymilian Praciak), Zbigniew Zdonek, Filip Hadydoń, Marcin Chrobak (75′ Marcin Chrobak) – Grzegorz Bała (19′ Mateusz Stanclik), Szymon Światłowski (67′ Mateusz Ciosek), Błażej Adamiec, Dominik Gałan (60′ Romain Bazin) – Grzegorz Sztorc, Michał Adamus

Beskid: Maciej Rozmus – Szymon Bułka, Jan Dziedzic, Dariusz Gębala,  Mateusz Gut – Andrii Maliarchuk, Łukasz Pępek, Tomasz Sowa, Jan Stasinowski (80′ Mateusz Kaleta) – Łukasz Muras, Sławomir Janica
Trener: Bogdan Rozmus

Żółta kartka: Dziedzic (30′)
Widzów: 30

Skład sędziowski: Wiktor Urbańczyk oraz Daniel Kubaczka i Kacper Zieliński (KS Bielsko-Biała)