Derby z Przełomem znów dla rezerw!

W sobotnie popołudnie rundę wiosenną w bielskiej A-klasie zainaugurowali gracze rezerw MRKS-u Czechowice-Dziedzice, którzy w derbowym starciu zmierzyli się na wyjeździe z Przełomem Kaniów. Jako pierwsi powody do radości mieli tego dnia gospodarze, bowiem od 11. minuty prowadzili oni za sprawą celnego trafienia Roberta Jurczygi. Jeszcze przed przerwą lider tabeli zdołał jednak doprowadzić do wyrównania, gdy po centrze Dominika Kopcia piłkę do własnej bramki niefortunnie skierował Wojciech Czulak (41 min.).

Drugą odsłonę czechowiczanie rozpoczęli z wysokiego „C”, wszak pomiędzy 49. a 53. minutą sposób na bramkarza rywali znaleźli kolejno Dominik Kopeć i Michał Adamus. Pomimo kilku dogodnych okazji, MRKS II w końcowym fragmencie pojedynku zgotował sobie niepotrzebną „nerwówkę”, bo w 87. minucie Wojciech Kubies uderzeniem z dystansu zmniejszył stratę do jednego gola. Na szczęście przyjezdni mieli w swoich szeregach niezawodnego Grzegorza Sztorca, który skutecznym lobem równo w 90. minucie „przypieczętował” wygraną swojej drużyny 4:2 (1:1).

Warto dodać, iż w kadrze meczowej ekipy dowodzonej przez trenera Marcina Sztorca znalazło się dzisiaj aż dwunastu wychowanków naszego klubu, a szkoleniowiec MRKS-u II w związku z równolegle toczonym spotkaniem pierwszego zespołu w Połomi, nie mógł skorzystać z „usług” żadnego zawodnika trenującego na co dzień z czwartoligowcami.

Okiem trenera:

Marcin Sztorc (MRKS II) – Bardzo się cieszę, że udało się nam wygrać inauguracyjne spotkanie rundy wiosennej. Nastawialiśmy na ciężki mecz i tak też w rzeczywistości było. Choć dobrze zaczęliśmy dzisiejszy pojedynek, to gospodarze w pierwszej „wyprawie” w rejon naszego pola karnego objęli prowadzenie. Długimi fragmentami derbowe starcie toczyło się w środkowej części boiska i nie potrafiliśmy stworzyć sobie żadnej klarownej sytuacji. Do wyrównania doszło 41. minucie, kiedy mocną wrzutkę wzdłuż bramki D.Kopcia do własnej bramki skierował jeden z obrońców Przełomu. Po chwili Bazin z dwudziestego metra uderzył w słupek, a do piłki dobiegł G.Sztorc kierując ją do pustej bramki, lecz sędzia dopatrzył się wątpliwego ofsajdu.

Mecz świetnie „ułożył się” dla nas na wstępie drugiej połowy, gdyż w przeciągu niespełna pięciu minut objęliśmy dwubramkowe prowadzenie. Najpierw podanie Adamca na bramkę strzałem w długi róg zamienił D.Kopeć , który też chwilę później wcielił się w rolę asystenta, obsługując Adamusa, a ten w sytuacji „sam na sam” nie dał szans bramkarzowi z Kaniowa. Szkoda, iż nie udało się nam definitywnie „zamknąć” tego spotkania po tych golach, bo okazji ku temu było kilka. Najlepszej nie wykorzystał Praciak, z bliska celując w poprzeczkę. Przeciwnik kontakt „złapał” za to w 87. minucie, co spowodowało emocjonującą końcówkę. Na szczęście zdołaliśmy ostatecznie rozstrzygnąć losy sobotniej konfrontacji w 90. minucie – wówczas P.Kopeć długim zagraniem „wypuścił” w bój G.Sztorca, a ten z szesnastego metra skutecznie przelobował golkipera gospodarzy.

Zdjęcia z meczu /fot. Jerzy Zużałek (gminabestwina.info)/ >>

14. kolejka bielskiej A-klasy – 23.03.2019r. /godz.15:00/
Stadion w Kaniowie, ul. Batalionów Chłopskich 23

LKS Przełom Kaniów – MRKS II Czechowice-Dziedzice 2:4 (1:1)

Bramki: 1:0 Jurczyga (11 min.), 1:1 Czulak (41 min. – sam.), 1:2 D.Kopeć (49 min.), 1:3 Adamus (53 min.), 2:3 Kubies (87 min.). 2:4 G.Sztorc (90 min.)