A-klasowy szczyt dla Pioniera

Dwie najlepsze dotąd drużyny po 6. kolejkach bielskiej A-klasy, stanęły naprzeciw siebie w bezpośrednim pojedynku, który w sobotnie popołudnie rozegrany został w Pisarzowicach. Miejscowy Pionier od 10. minuty po trafieniu Adriana Barona prowadził z rezerwami MRKS-u Czechowice-Dziedzice, jednak to dotychczasowy lider na przerwę schodził w lepszych nastrojach, gdyż dwukrotnie bramkarza rywali pokonał Grzegorz Sztorc (18 min. i 33 min.). Ledwie 120 sekund po wznowieniu gry wyrównującego gola dla gospodarzy zdobył Marcin Muszyński, a szalę zwycięstwa na korzyść swojego zespołu w 83. minucie przechylił Łukasz Nycz i to Pionier zgarnął pełną pulę, triumfując 3:2 (1:2).

Okiem trenera:

Marcin Sztorc (MRKS II): – Byliśmy świadkami dobrego, szybkiego i pełnego emocji spotkania. Mimo, iż to gospodarze otworzyli wynik sobotniej konfrontacji, to uważam że w pierwszych trzech kwadransach zdominowaliśmy rywala, wysoko odbierając mu piłkę, co pozwoliło nam kreować sytuacje. Pierwsze trafienie G.Sztorca padło po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry Adamca, zaś na prowadzenie wyszliśmy po dośrodkowaniu Chrobaka i ponownie celnym uderzeniu G.Sztorca. Niestety chwilę po przerwie Pionier wyprowadził szybką kontrę, którą zakończył wyrównującą bramką. Najlepszą sytuację na wyprowadzenie nas ponownie na prowadzenie zmarnował Przemyk, z dwunastu metrów strzelając obok bramki. Następnie na boisku doszło do kontrowersyjnych zdarzeń, wszak dwukrotnie w polu karnym nasi zawodnicy byli faulowani, a sędzia za każdym razem „wyciągał” te przewinienia przed „szesnastkę”, dyktując jedynie rzuty wolne. Nie mam w zwyczaju komentować takich decyzji arbitrów, ale tym razem uważam, że te błędy zaważyły na końcowym wyniku dzisiejszego meczu. W 83. minucie strzał pomocnika z Pisarzowic z 25. metra dał jego drużynie w ostatecznym rozrachunku komplet punktów. Obiektywnie uważam, iż nie zasłużyliśmy na tą porażkę, tym bardziej że rozegraliśmy naprawdę dobre zawody.

7. kolejka bielskiej A-klasy – 22.09.2018r. /godz.16:00/
Stadion w Pisarzowicach, ul. Sportowa 1

LKS Pionier Pisarzowice – MRKS II Czechowice-Dziedzice 3:2 (1:2)

Bramki: 1:0 Baron (10 min.), 1:1 G.Sztorc (18 min.), 1:2 G.Sztorc (33 min.), 2:2 Muszyński (47 min.), 3:2 Nycz (83 min.)